Pojemnościowe podgrzewacze ciepłej wody użytkowej ze stali nierdzewnej - zalety i asortyment

Poproś o bezpłatną konsultację

Pojemnościowe podgrzewacze wody użytkowej firmy Viessmann dostępne są w dwóch wersjach: ze stali emaliowanej i ze stali nierdzewnej. Pod pojęciem stali nierdzewnej kryją się stale stopowe i niestopowe. Zwykła stal szlachetna, dostępna w handlu specjalistycznym, nie musi być odporna na rdzę i nie nadaje się do przechowywania produktów spożywczych, jak np. ciepłej wody użytkowej. Natomiast stosowane przez firmę Viessmann pojemnościowe podgrzewacze ciepłej wody użytkowej ze stali nierdzewnej spełniają najwyższe standardy i są całkowicie bezpieczne dla żywności oraz odporne na działanie kwasów i korozji. To z kolei zapewnia właścicielom instalacji szereg korzyści.

Pojemnościowy podgrzewacz ciepłej wody użytkowej Viessmann Vitocell 100-V

Pojemnościowe podgrzewacze ciepłej wody użytkowej ze stali nierdzewnej dla perfekcyjnie higienicznej ciepłej wody użytkowej

Decydującą zaletą nierdzewnych podgrzewaczy ciepłej wody użytkowej jest ich skład chemiczny. Metal ten został uszlachetniony zgodnie z najwyższymi wymogami innymi pierwiastkami stopowymi, takimi jak chrom, molibden lub mangan, dzięki czemu jest między innymi bardzo odporny na rdzę. Ponieważ nie zastosowano dodatkowej warstwy ochronnej, jak to ma miejsce w przypadku cylindrów emaliowanych, z biegiem czasu nie powstają osady spowodowane pozostałościami. Dlatego też pojemnościowe podgrzewacze ciepłej wody użytkowej firmy Viessmann ze stali nierdzewnej gwarantują przez cały okres użytkowania perfekcyjnie higieniczną ciepłą wodę użytkową. Ponadto rezygnacja z anody ochronnej obniża koszty ewentualnych konserwacji lub nawet wymiany w razie potrzeby.

Dalsze korzyści ekonomiczne wynikające z zastosowania podgrzewaczy ciepłej wody użytkowej ze stali nierdzewnej

Oprócz wysokiego poziomu higieny i związanej z tym jakości wody, podgrzewacze ciepłej wody użytkowej wykonane ze stali nierdzewnej są również imponująco ekonomiczne. Są one zamknięte w wysokowydajnej, wielowarstwowej izolacji cieplnej ze sztywnej pianki, włókniny poliestrowej i innowacyjnych paneli próżniowych. Dzięki temu pracują one prawie bez strat ciepła, co widać już na pierwszy rzut oka: Pojemnościowe podgrzewacze ciepłej wody użytkowej ze stali szlachetnej firmy Viessmann zaliczane są do nowej, najwyższej klasy efektywności ErP - A+. W porównaniu z pojemnościowymi podgrzewaczami ciepłej wody użytkowej w najwyższej dotychczas klasie ErP A, te nowe urządzenia pozwalają zaoszczędzić do 22 procent kosztów energii.

Mniejszy ciężar przy tej samej wielkości zasobnika

Kolejną zaletą podgrzewaczy pojemnościowych ze stali szlachetnej, która ujawnia się jeszcze przed rozpoczęciem eksploatacji, jest ciężar tych urządzeń. W porównaniu z podgrzewaczami emaliowanymi, pojemnościowe podgrzewacze ciepłej wody użytkowej ze stali szlachetnej, takie jak Vitocell 300-V i Vitocell 300-W, są o prawie jedną trzecią lżejsze - mimo że wielkość zasobnika pozostaje taka sama. Zmniejszony ciężar ułatwia nie tylko transport. Również montaż na miejscu jest znacznie łatwiejszy dla wykonawców realizujących prace. Ponadto wymiary i przyłącza są nadal identyczne jak w przypadku butli z etykietą A wykonanych ze stali emaliowanej. Stare siłowniki można więc wymienić szybko i bez większych prac adaptacyjnych.

Duży wybór urządzeń do zasobników c.w.u. ze stali nierdzewnej

Odpowiedni podgrzewacz przyczynia się w znacznym stopniu do ekonomicznej eksploatacji. Firma Viessmann posiada w swojej ofercie odpowiedni pojemnościowy podgrzewacz ciepłej wody użytkowej ze stali szlachetnej, który sprosta każdemu zapotrzebowaniu. Na przykład Vitocell 300-V jest pojemnościowym podgrzewaczem ciepłej wody użytkowej ze stali szlachetnej o pojemnościach 160, 200, 300 i 500 litrów. Z kolei Vitocell 300-H nadaje się idealnie do montażu pod kotłem grzewczym. Ten wykonany z odpornej na korozję stali szlachetnej pojemnościowy podgrzewacz ciepłej wody użytkowej ma w zależności od wersji pojemność 160, 200, 350 lub 500 litrów. Pojemnościowy podgrzewacz ciepłej wody użytkowej Vitocell 300-B ze stali nierdzewnej o pojemności 300 litrów lub 500 litrów jest zalecany w przypadku zastosowania do ogrzewania kolektorów słonecznych. Informacje o tym, na co należy zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego urządzenia, można znaleźć na stronie tematycznej dotyczącej pojemnościowych podgrzewaczy ciepłej wody użytkowej.