Vitobloc 200 typ EM-20/39 – zastosowanie technologii kondensacyjnej


Zalety

  • Ekonomiczne wytwarzanie prądu i ciepła na potrzeby własne
  • Gotowy do podłączenia i sprawdzony fabrycznie
  • 4-cylindrowy silnik gazowy z zapłonem iskrowym cechujący się cichą pracą (możliwy napęd na biogaz ziemny)
  • Częstotliwość konserwacji: co 6000 godzin pracy bez uzupełniania oleju
  • Sprawdzone systemy nadzorowania zdalnego przez przeglądarkę internetową
  • Klasa efektywności energetycznej: A++


Sprawdzona technologia

Moduły kogeneracyjne Vitobloc 200 firmy Viessmann to systemy gotowe do eksploatacji. Na jednej ramie zamontowany jest silnik, generator, dźwiękoszczelna obudowa i regulator.

Moduły kogeneracyjne są idealnym rozwiązaniem, gdy występuje stałe zapotrzebowanie na ciepło i zapewniony jest możliwie najdłuższy czas wytwarzania prądu. Warunki te spełnione są np. w hotelach, obiektach obejmujących od 30 do 50 mieszkań, kompleksach wypoczynkowych, basenach, centrach handlowych oraz w przemyśle, handlu i działalności komercyjnej.

Moduły kogeneracyjne Vitobloc 200 EM-20/39 osiągają moc 20 kWe i 39 kWt. Dzięki zastosowaniu technologii kondensacyjnej następuje spożytkowanie nawet 95 procent zastosowanego paliwa. Fakt zainstalowania już ponad 2500 modułów Vitobloc 200 dowodzi, że proponowana technologia jest sprawdzonym rozwiązaniem.


Duża rentowność dzięki małej częstotliwości konserwacji

Mała częstotliwość konserwacji dzięki wbudowanej instalacji zasilania olejem smarowym obniża koszty eksploatacji i skraca okresy przestoju. W pełni gotowe do podłączenia i przetestowane fabrycznie jednostki zapewniają minimalny nakład pracy podczas instalacji i sprawdzone parametry eksploatacyjne.

Dla porównania: w samochodzie częstotliwość konserwacji co 6000 godzin oznaczałaby, że silnik należy poddać konserwacji dopiero po przejechaniu 360 000 km.


Przekrój produktu

Vitobloc-200_EM-20-Schnitt.png

Schemat działania

Funktionsschema_Vitobloc_EM-20_39.jpg

Podobne produkty