Ogrzewanie gazowe – zawsze czysta sprawa

Przemiana gazu ziemnego w ciepło w gazowym kotle kondensacyjnym dzięki jego efektywności i bezkonkurencyjnie wysokiej sprawności sięgającej 98 procent w aktywny sposób przyczynia się do ochrony klimatu i środowiska naturalnego.

Nasze gazowe kotły kondensacyjne stworzyliśmy z myślą o przyszłości. Dzięki regulatorowi spalania Lambda Pro Control nasze gazowe kotły kondensacyjne ustawiają się automatycznie na wszystkie typy gazu – w tym domieszki biogazu. W ten sposób spełniamy w całej rozciągłości wielokrotnie formułowane wymogi dotyczące technologii grzewczych oszczędzających zasoby.

Za wyborem ogrzewania gazowego przemawia także argument, że nie jest konieczne tworzenie zapasów energii. W szczególności wtedy, gdy klient chce wykorzystać dostępne miejsce w inny sposób.

W nowym ogrzewaniu można także wykorzystać darmową energię słoneczną. Wszystkie kotły grzewcze są zaprojektowane przez firmę Viessmann w celu ich połączenia z technologią solarną – technika systemowa marki Viessmann gwarantuje optymalne współdziałanie wszystkich komponentów aż po komfortową regulację, spełniającą wszystkie oczekiwania.

Wymiennik ciepła Inox-Radial ze stali nierdzewnej

Ogrzewanie gazowe - efektywność wykorzystania zasobów dzięki technologii wykorzystania ciepła kondensacji

Kotły kondensacyjne pobierają prawie całość energii cieplnej ze spalin i przetwarzają ją dodatkowo na ciepło grzewcze. Dlatego kotły kondensacyjne firmy Viessmann są wyposażone w wykonane ze stali nierdzewnej wymienniki ciepła Inox-Radial, które ochładzają spaliny przed ich odprowadzeniem do komina w takim stopniu, że dochodzi do skroplenia zawartej w nich pary wodnej, a uwolnione ciepło zostaje dodatkowo wprowadzone do systemu grzewczego.

Wymiennik ciepła Inox-Radial ze stali nierdzewnej w połączeniu z palnikiem gazowym MatriX jest gwarancją dużej wydajności energetycznej i długotrwałego ciepła. Ponadto technologia ta umożliwia zaoszczędzenie na kosztach ogrzewania i bezkompromisowo ogranicza emisje szkodliwych substancji.