Vitodens 050-W: Szczególnie wysoki komfort ogrzewania i korzystania z ciepłej wody użytkowej, przy niezwykle korzystnym stosunku ceny do jakości.

Kocioł Vitodens 050-W firmy Viessmann jest atrakcyjnym cenowo gazowym, wiszącym kotłem kondensacyjnym o tradycyjnie wysokiej jakości. Obszerny program osprzętu pozwala stosować Vitodens 050-W z równym powodzeniem w instalacjach nowych, jak i do modernizacji instalacji istniejących. Kocioł oferowany jako dwufunkcyjny kocioł grzewczy ze zintegrowanym przepływowym podgrzewaczem c.w.u. lub jednofunkcyjny do współpracy z zewnętrznymi zbiornikami c.w.u.

Cichy i kompaktowy

Vitodens 050-W wyróżnia wyjątkowo niski poziom emisji hałasu i dostępność komponentów od przodu, co ułatwia prace serwisowe i konserwacyjne. Przy wymiarach 300×400×700 (gł.×szer.×wys.) należy do najmniejszych kotłów wiszących w swojej klasie.

Ze względu na kompaktowe gabaryty nadaje się doskonale do zastępowania starych urządzeń grzewczych, także przy wspólnym przyłączeniu nawet pięciu kotłów do jednego komina w budynkach wielorodzinnych.

Dostępny jest w zakresie mocy 3,2 do 25 kW (z funkcją booster 29,6 kW) jako kocioł dwufunkcyjny z wbudowanym przepływowym podgrzewaczem wody użytkowej zapewniając wysoki komfort ogrzewania i podgrzewu ciepłej wody użytkowej, przy niezwykle korzystnym stosunku ceny do jakości.

W wersji jednofunkcyjnej dostępny jest w mocy 3,2 do 19 kW lub 3,2 do 25 kW. Dzięki szerokiemu zakresowi modulacji 1:8 jest w stanie pracować z niskich poziomem szumów zapewniając wysoką efektywność procesu kondensacji.


Vitodens 050-W w nowej szacie wzorniczej – w kolorze perłowo–białym.

Vitodens 050-W w nowej szacie wzorniczej – w kolorze perłowo–białym.


Szczególne cechy Vitodens 050-W

Palnik MatriX-Plus – serce Twojego kotła

Palnik MatriX-Plus szczyci się efektywną i cichą pracą oraz niskimi emisjami substancji szkodliwych. Specjalna powierzchnia promiennikowa MatriX ze stali szlachetnej jest niewrażliwa na wysokie temperatury, zapewniając wysoką wydajność i trwałość eksploatacyjną palnika.

Lambda Pro – obniża koszty

Układ automatycznej kontroli jakości spalania kompensuje wahania jakościowe gazu i powala utrzymać najwyższą sprawność spalania. To oznacza bezpośrednią redukcję kosztów eksploatacji i stale wysoką efektywność kotła.

Palnik MatriX-Plus: serce Twojego kotła

Wymiennik ciepła Inox-Radial ze stali szlachetnej – sprawny i trwały

Wymiennik ciepła Inox-Radial ze stali szlachetnej – efektywny i trwały

Odporny na korozję wymiennik ciepła Inox-Radial wykonany ze stali szlachetnej jest sercem kotła kondensacyjnego Vitodens 050-W. Przemienia on efektywnie energię spalania gazu w ciepło praktycznie bez strat, z wysoką sprawnością wynoszącą do 98%. Wyróżnia się przy tym niezawodnością i trwałością właściwą dla wysokiej jakości stali szlachetnej.


Przejrzysta i intuicyjna obsługa

Prosta obsługa i zdalne sterowanie zdalne

Wyświetlacz LED z nowej platformy elektroniki cechuje się bardzo prostym i łatwo zrozumiałym sposobem obsługi oraz wzornictwem w stylu „czarnego panelu”. W prosty sposób, przyciskami można szybko ustawiać temperaturę wody grzewczej i c.w.u. Wartości temperatury i stany robocze wskazywane są na wyświetlaczu cyfrowym.

Prosta obsługa i zdalne sterowanie zdalne

Oszczędność energii, wygoda i bezpieczeństwo dzięki aplikacji ViCare

Oszczędność energii, wygoda i bezpieczeństwo dzięki aplikacji ViCare

Kotły kondensacyjne Vitodens z nową platformą elektroniczną posiadają zintegrowaną bramkę WiFi. W zestawieniu z aplikacją ViCare, obsługa systemu grzewczego jest bardzo prosta i intuicyjna.

Aplikacja dostarcza informacje na temat aktualnego stanu pracy systemu grzewczego, pozwala na zmiany wymaganych temperatur pomieszczenia czy też bezpośredni kontakt z lokalnym serwisantem Viessmann. Aplikacja jest kompatybilna z większością urządzeń z systemem Android oraz iOS.


Termostat ViCare dla większego komfortu i efektywności

System grzewczy można rozbudować także o termostaty ViCare, jeszcze bardziej zwiększając komfort i efektywność ogrzewania.

Termostat ViCare dla większego komfortu i efektywności

Przekrój produktu

Przegląd

Moc (kW)
3,2 do 25 kW (do pracy z pojedynczym systemem spalinowym) lub 7 do 25 kW (do pracy ze wspólnym systemem kominowym)
Sprawność znormalizowana
do 98 % (Hs)
Klasa efektywności energetycznej
energieeffizienklasse.png
A
Paliwo
icon-gas.png
Gaz ziemny, gaz płynny
Obszar zastosowania
icon-wohngebaeude.png
Domy jednorodzinne, dwurodzinne, mieszkania piętrowe w domach wielorodzinnych, nowe budownictwo i obiekty modernizowane
Obsługa
Einfaches RGB
Prosta i intuicyjna obsługa za pomocą wyświetlacza LED z przyciskami dotykowymi lub alternatywnie z mobilnego urządzenia końcowego przez aplikację ViCare
Podgrzew wody użytkowej
Wysoki komfort korzystania z ciepłej wody użytkowej, dzięki funkcji podgrzewu dyżurnego (kocioł dwufunkcyjny)
Pozostałe właściwości
Palnik MatriX-Plus z kontrolą spalania Lambda Pro dla trwale wysokiej wydajności i niskich wartości emisji
Przekrój przez gazowy dwufunkcyjny, wiszący kocioł kondensacyjny Vitodens 050-W

 


Vitodens 050-W wyróżnia:

  • Szczególnie atrakcyjny stosunek ceny do korzyści
  • Wysoka sprawność do 98% (HS) pozwala ograniczyć koszty ogrzewania
  • Idealny do modernizacji systemu grzewczego dzięki wysokiej mocy i kompaktowym wymiarom
  • Duża trwałość eksploatacyjna i efektywność wymiennika ciepła Inox-Radial ze stali szlachetnej
  • Palnik MatriX-Plus z układem kontroli jakości spalania Lambda Pro dla zawsze wysokiej sprawności i niskich emisji substancji szkodliwych
  • Prosta i intuicyjna obsługa za pomocą wyświetlacza LED z przyciskami dotykowymi lub alternatywnie z mobilnego urządzenia przez aplikację ViCare.
  • Zintegrowane złącze WLAN do obsługi i serwisowania poprzez serwisowe aplikacje mobilne.
  • Ze względu na cichą pracę i małe gabaryty idealny do instalowania w strefie mieszkalnej.
  • Dopuszczony do stosowania również w przypadku odprowadzania spalin z kilku urządzeń przez jeden komin w budynkach wielopiętrowych (typ B0KA-M).

Podobne produkty