Vitodens 100-W/111-W: Niezwykle atrakcyjny cenowo kocioł wiszący do ogrzewań mieszkań i domów jednorodzinnych

Kompaktowe i efektywne wiszące gazowe kotły kondensacyjne z nadzwyczaj atrakcyjnym stosunkiem ceny do korzyści

Jesteśmy producentem z wieloletnim doświadczeniem w wielkoseryjnej produkcji kotłów wiszących. Poznaj nasz nowy produkt – niezwykle atrakcyjne cenowo, wciąż z tą samą wysoką jakością sygnowaną logo naszej marki – kotły Vitodens 100-W i Vitodens 111-W ze zintegrowanym 46-litrowym ładowanym zasobnikiem c.w.u. ze stali szlachetnej.

Dzięki nowoczesnym podzespołom gazowy kocioł kondesacyjny w nowej odsłonie jest nadzwyczaj kompaktowy, cichy i łatwy do wkomponowania w każde pomieszczenie. Boczne odstępy serwisowe, wymagane przy innych kotłach, w przypadku Vitodens 100-W i Vitodens 111-W są zbędne, ponieważ wszystkie przyłącza są dostępne od przodu urządzenia. Dzięki temu kotły wiszące Vitodens nadają się idealnie do domów i mieszkań, w których konieczna jest modernizacja systemu grzewczego bez organizacji przebudowy pomieszczeń.


Gotowy na przyszłość

Technika, umożliwiająca wykorzystanie mieszanin gazu ziemnego z wodorem do ogrzewania budynków już istnieje i jest dostępna na rynku. Gazowe kotły kondensacyjne najnowszej generacji Vitodens 100 mogą już dzisiaj pracować z 20-procentową domieszką wodoru. Dlatego właściciele domów, którzy zdecydują się na te nowoczesne kotły wiszące, będą już doskonale przygotowani na wymagania przyszłości.

H2 READY

Vitodens 100-W/111-W – inteligentna centrala energetyczna dla najbardziej wymagających

Vitodens 100-W/111-W – inteligentna centrala energetyczna dla najbardziej wymagających, w atrakcyjnej szacie wzroniczej, w kolorze perłowo–białym.


Szczególne cechy Vitodens 100-W i Vitodens 111-W

Palnik MatriX-Plus – serce Twojego kotła

Palnik MatriX-Plus szczyci się efektywną i cichą pracą oraz niskimi emisjami substancji szkodliwych. Specjalna powierzchnia promiennikowa MatriX ze stali szlachetnej jest niewrażliwa na wysokie temperatury, zapewniając wysoką wydajność i trwałość eksploatacyjną palnika.

Lambda Pro – obniża koszty

Układ automatycznej kontroli jakości spalania kompensuje wahania jakościowe gazu i powala utrzymać najwyższą sprawność spalania. To oznacza bezpośrednią redukcję kosztów eksploatacji i stale wysoką efektywność kotła.

Palnik MatriX-Plus: serce Twojego kotła

Wymiennik ciepła Inox-Radial ze stali szlachetnej – sprawny i trwały

Wymiennik ciepła Inox-Radial ze stali szlachetnej – efektywny i trwały

Odporny na korozję wymiennik ciepła Inox-Radial wykonany ze stali szlachetnej jest sercem kotła kondensacyjnego Vitodens 100-W. Przemienia on efektywnie energię spalania gazu w ciepło praktycznie bez strat, z wysoką sprawnością wynoszącą aż 98%. Wyróżnia się przy tym niezawodnością i trwałością właściwą dla wysokiej jakości stali szlachetnej.

10 lat gwarancji

na wymienniki ciepła ze stali szlachetnej w olejowych i ga­zowych kotłach kon­de­nsacyjnych do 150 kW.


Przejrzysta i intuicyjna obsługa

Prosta obsługa na wyświetlaczu siedmiosegmentowym

Siedmiosegmentowy wyświetlacz LED z nowej platformy elektroniki cechuje się bardzo prostym i łatwo zrozumiałym sposobem obsługi oraz wzornictwem w stylu „czarnego panelu”. Pozwala on na komfortowe regulowanie instalacji grzewczych z jednym bezpośrednim i/lub jednym mieszaczowym obiegiem grzewczym.

Prosta obsługa na wyświetlaczu siedmiosegmentowym

Viessmann One Base

Viessmann One Base: wygodny, wydajny i przyszłościowy

System Viessmann One Base integruje cyfrowo systemy energetyczne: pompy ciepła, kotły grzewcze, systemy wentylacyjne, zasobniki energii elektrycznej oraz instalacje fotowoltaiczne w jedną platformę, tworząc rozwiązania inteligentnego domu. Oznacza to, że cały system energetyczny można obsługiwać prosto, niezawodnie i szybko za pomocą aplikacji mobilnej


Oszczędność energii, wygoda i bezpieczeństwo dzięki aplikacji ViCare

Oszczędność energii, wygoda i bezpieczeństwo dzięki aplikacji ViCare

Kotły kondensacyjne Vitodens z nową platformą elektroniczną posiadają zintegrowaną bramkę WiFi. W zestawieniu z aplikacją ViCare, obsługa systemu grzewczego jest bardzo prosta i intuicyjna.

Aplikacja dostarcza informacje na temat aktualnego stanu pracy systemu grzewczego, programów czasowych dla ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej oraz pozwala na bezpośredni kontakt z lokalnym serwisantem Viessmann. Aplikacja pozwala monitorować koszty zużywanej energii i jest kompatybilna z większością urządzeń z systemem Android oraz iOS.


Termostat ViCare dla większego komfortu i efektywności

System grzewczy można rozbudować także o termostaty ViCare, jeszcze bardziej zwiększając komfort i efektywność ogrzewania.

Termostat ViCare dla większego komfortu i efektywności

Przekrój produktu

Przegląd

Moc (kW)
3,2 do 32 kW
Sprawność znormalizowana
98 % (Hs)
Klasa efektywności energetycznej
energieeffizienklasse.png
A
Paliwo
icon-gas.png
Gaz ziemny, gaz płynny, mieszanka 20% wodoru
Obszar zastosowania
icon-wohngebaeude.png
Domy jednorodzinne, dwurodzinne, mieszkania piętrowe w domach wielorodzinnych, nowe budownictwo i obiekty modernizowane
Obsługa
Einfaches RGB
Prosta i intuicyjna obsługa na siedmiosegmentowym wyświetlaczu LED z przyciskami dotykowymi lub alternatywnie z mobilnego urządzenia przez aplikację ViCare.
Podgrzew wody użytkowej
Zapewnia wysoki komfort ciepłej wody użytkowej, dzięki ładowanemu warstwowo zasobnikowi o pojemności 46 litrów (typ B1LF).
Pozostałe właściwości
Palnik MatriX-Plus z kontrolą spalania Lambda Pro dla trwale wysokiej wydajności i niskich wartości emisji. Certyfikowany na 20% zawartość wodoru w gazie ziemnym.
Przekrój przez gazowy kondensacyjny kocioł Vitodens 100-W (Typ B1HF)

 


Vitodens 100-W i Vitodens 111-W wyróżnia:

  • Szczególnie atrakcyjny stosunek ceny do jakości
  • Trwałość i efektywność wymiennika ciepła ze stali szlachetnej
  • Palnik MatriX-Plus z układem regulacji spalania Lambda Pro dla trwale wysokiej sprawności i niskich emisji
  • Prosta i intuicyjna obsługa za pomocą siedmiosegmentowego wyświetlacza LED z przyciskami dotykowymi lub alternatywnie za pośrednictwem aplikacji mobilnej
  • Zintegrowany interfejs WLAN oraz aplikacja mobilna ViCare dla jeszcze większego komfortu, bezpieczeństwa i oszczędności energii
  • Certyfikacja do pracy na gazie ziemnym 20% wodoru
  • Wysoki komfort korzystania z ciepłej wody, dzięki zintegrowanemu zasobnikowi ładowanemu c.w.u. ze stali szlachetnej (Vitodens 111-W)

Aby aktywować wideo, należy kliknąć przycisk odtwarzania. Należy pamiętać, że poprzez wywołanie filmu, dane są przesyłane do YouTube. Szczegółowe informacje znajdują się w naszej polityce prywatności.

Odkryj kocioł gazowy Vitodens 100-W

Vitodens 100-W

Aby aktywować wideo, należy kliknąć przycisk odtwarzania. Należy pamiętać, że poprzez wywołanie filmu, dane są przesyłane do YouTube. Szczegółowe informacje znajdują się w naszej polityce prywatności.

Odkryj kocioł gazowy Vitodens 111-W

Vitodens 111-W

Aby aktywować wideo, należy kliknąć przycisk odtwarzania. Należy pamiętać, że poprzez wywołanie filmu, dane są przesyłane do YouTube. Szczegółowe informacje znajdują się w naszej polityce prywatności.

Odkryj kocioł gazowy Vitodens 100-W i Vitodens 111-W

Vitodens 100-W i Vitodens 111-W

Aby aktywować wideo, należy kliknąć przycisk odtwarzania. Należy pamiętać, że poprzez wywołanie filmu, dane są przesyłane do YouTube. Szczegółowe informacje znajdują się w naszej polityce prywatności.

Wodór - magazyn energii przyszłości

Wodór - magazyn energii przyszłości


„Viessmann dla Ciebie”

To seria krótkich filmów, dzięki którym każdy może w łatwy sposób zapoznać się z obsługą i nauczyć się, jak wprowadzać zmiany ustawień w urządzeniach grzewczych firmy Viessmann. Dowiemy się z nich m.in. jak krok po kroku zmienić temperaturę zasilania w obiegu grzewczym, a tym samym zapewnić sobie komfort cieplny w domu. Dzięki filmom z cyklu „Viessmann dla Ciebie” każdy użytkownik będzie mógł samodzielnie dokonać niezbędnych zmian w ustawieniach, dostosowując je do swoich potrzeb, co może skutkować nie tylko poprawą komfortu cieplnego w domu, ale też bardziej energooszczędną pracą urządzenia grzewczego.

Viessmann dla Ciebie