Nowa generacja gazowych kotłów kondensacyjnych

Piękna prostota

Czym tak naprawdę jest dobre wzornictwo?
Na to pytanie tylko pozornie łatwo jest odpowiedzieć. Ponieważ dobre wzornictwo to przede wszystkim praktyczność, przede wszystkim dla ludzi, którzy z produktu korzystają na co dzień. Instalatorzy i użytkownicy instalacji wskazali nam, co ulepszyliby w poduktach firmy Viessmann. Efekt: jeszcze nigdy instalowanie, obsługa i serwisowanie gazowych kotłów kondensacyjnych nie były tak proste, jak są teraz. I są też piękne – nowa generacja systemów grzewczych Viessmann.

Łatwa argumentacja

Najwyższa niezawodność i efektywność – tego oczekują użytkownicy odgazowych kotłów kondensacyjnych Viessmann. Lecz ich nowa generacjawyznacza także nowe standardy podwzględem komfortu obsługi i jakości wzornictwa, dostarczając mocnych argumentów sprzedażowych.

Z piwnicy, na pokoje
Nowe, matowe lakierowanie proszkowe w kolorze biała perła jest jedynymtego rodzaju na rynku i wpisuje się harmonijnie w wystrój każdego nowoczesnego mieszkania. Większa grubość blach zapewnia większą stabilność i trwałość.

Najwyższy komfort obsługina 7-calowym, kolorowym wyświetlaczu dotykowym.
Duży, 7-calowy kolorowy wyświetlacz dotykowy stwarza maksymalny komfort obsługi. Na przykład użytkownik ma zawsze na widoku swój panel energetyczny z danymi o zużyciu energii i uzyskach solarnych. Ponadto urządzeniem można łatwo sterować za pomocą aplikacji mobilnej.

Najwyższa efektywnośći niezawodność
Nowoopracowany palnik MatriX-Plus jest jeszcze bardziej niezawodny i efektywny niż jego poprzednik. Układ automatycznej regulacji spalania Lambda Pro Plus zapewnia zawsze pełne osiągi, nawet przy wahaniach jakości gazu i zmiennych warunkach pracy.

Więcej bezpieczeństwa, więcej komfortu
Aplikacja mobilna ViCare App i zintegrowany interfejs WLAN pozwalają instalatorowi zapewnić swoim klientom komfort i bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. W razie zakłóceń w pracy urządzenia instalator zostaje o nim poinformowany, jeszcze zanim w mieszkaniu spadnie temperatura.


Łatwe do zainstalowania

Nowa rodzina kotłów Vitodens ułatwia instalatorowi codzienną pracę po każdym względem. Prace uruchomieniowe, wykonywane w niedogodnej pozycji, należą już do przeszłości. Dochodzi do tego wiele innych korzyści, jak ujednolicenie przyłączy czy też intuicyjny asystent uruchamiania.

Informacje na poziomie oczu
Usytuowanie wyświetlacza można dopasować indywidualnie do warunków lokalnych. Można go w nieskomplikowany sposób umieścić tak wysoko, by można było komfortowo uruchomić instalację mając wyświetlacz na wysokości oczu.

Intuicyjne uruchamianie
Udoskonalony asystent uruchamiania pozwala na wygodne wykonywanie
wszystkich czynności obsługowych na ekranie dotykowym. Opcjonalnie można w tym celu skorzystać w tym celu z naszej aplikacji mobilnej ViStart App na smartfon lub tablet. Nie jest do tego potrzebne połączenie z Internetem.

Internet Inside
Skomunikowanie każdej instalacji z Internetem jest warunkiem, by zapewnić swoim klientom jak najlepszy serwis także w przyszłości. Zintegrowany moduł WLAN i aplikacja ViCare App pozwala załatwić tę sprawę z użytkownikiem instalacji w kilka minut. Dopiero wtedy można uznać uruchomienie instalacji za zakończone
 

Łatwe do serwisowania

Przy nowej generacji kotłów instalator staje się długoletnim opiekunem sowich klientów, mogącym łatwo kontrolować prawidłowość i efektywność pracy instalacji poprzez zdalną diagnostykę.

50 procent mniej części zamiennych
Modułowa budowa nowych gazowych kotłów wiszących i programu osprzętu ułatwia projektowanie, montaż i serwisowanie instalacji. W efekcie oznacza to zmniejszenie asortymentu części zamiennych i mniejszą złożoność programu produktów.

Jeszcze łatwiejsze czyszczenie
Moduł kondensacyjny z wypróbowanym wymiennikiem ciepła Inox-Radial ze stali szlachetnej i nowo opracowanym palnikiem MatriX-Plus jest gwarantem najwyższej jakości, efektywności energetycznej i trwałości użytkowej, a teraz daje się jeszcze bardzo łatwo czyścić.

Zawsze wszystko na oku
Połączenie online pozwala wykrywać możliwe zakłócenia także zdalnie, oraz umożliwia indywidualne sygnalizowanie z jednolitym systemem kodów zakłóceń. Dzięki temu instalator może jeszcze przy biurku przygotować sobie rozwiązanie problemu, zmienić nastawy i zamówić części zamienne. Jadąc do klienta ma ze sobą wszystko
co potrzeba i nie czekają go na miejscu żadne niespodzianki.

Lightguide sygnalizuje aktualny stan roboczy urządzenia

Lightguide jest fluoryzującym paskiem świetlnym w technice LED, rozciągającym się na całą szerokość urządzenia. Informuje on użytkownika w czasie rzeczywistym o ogólnym stanie roboczym urządzenia.

Wskaźnik Lightguide, utrzymany w firmowym kolorze pomarańczowym Viessmann, ma różne funkcje:
– Po włączeniu urządzenia Lightguide świeci równomiernie.
– W trybie gotowości Lightguide pulsuje równomiernie.
– Lightguide potwierdza mignięciem nową nastawę na ekranie dotykowym lub ze smartfona.
– Przy zakłóceniu w pracy urządzenia Lightguide miga.
 

Nowa platforma elektroniczna – przygotowana na cyfrowe usługi serwisowe przyszłości

Wraz z nową platformą elektroniczną nastaje nowa era w obsłudze, regulacji i sterowaniu systemów grzewczych Viessmann. Umożliwia ona komunikację w sieci między systemem grzewczym, instalatorem/serwisem (Vitoguide) i użytkownikiem instalacji (ViCare) całkowicie w technice cyfrowej.

Zastosowane w Vitodens 2xx i Vitovalor PT2/PA2
Nowe gazowe kotły kondensacyjne Vitodens 200-W/222-W/222-F/242-F oraz urządzenia grzewcze z ogniwem paliwowym Vitovalor PT2/PA2 wyposażone są już w nową platformę elektroniczną.

Platforma elektroniczna jest dzisiaj dostosowana do obszernych usług cyfrowych, przynoszących korzyści tak instalatorom, jak i użytkownikom instalacji. Gwarantuje to bezpieczną, efektywną i przyjazną środowisku eksploatację z maksymalnym poszanowaniem zasobów naturalnych.

Znacznie mniej częścizamiennych
Modułowa budowa platformy elektronicznej pozwala na wyraźne zmniejszenie liczby elementów składowych, w porównaniu z poprzednimi regulatorami. A to ułatwia projektowanie, montaż i serwisowanie. W sumie oznacza to znaczącą redukcję asortymentu części zamiennych i mniejszą złożoność programu produktów.

Komunikaty tekstowe zamiast kodów zakłóceń
Dalsza zaleta: urządzenie informuje precyzyjnie o możliwej przyczynie zakłócenia komunikatem tekstowym, a nie tylko numerem kodu błędu.

Zintegrowany czujnik ciśnienia, widoczny także online
Wszystkie Vitodens 2xx i Vitovalor PT2/PA2 wyposażone są w cyfrowy czujnik ciśnienia. Wskazanie ciśnienia jest zawsze widoczne. Dzięki temu ciśnienie w instalacji można odczytać także w aplikacji ViCare App i Vitoguide, co pozwala na dokładniejszą
zdalną diagnozę.

Palnik MatriX-Plus – wysokoefektywne serce nowej generacji kotłów Vitodens

„Nic nie jest tak dobre, by się nie dało ulepszyć“ – na tej zasadzie Viessmann od ponad 100 lat doskonali już sprawdzoną technikę i dopasowuje ją do nowych wymagań rynku.

Bardziej kompaktowe, bardziej efektywne, bardziej ekonomiczne
Sercem nowej generacji gazowych kotłów kondensacyjnych jest nowo opracowany palnik MatriX-Plus. Największy zakres modulacji przy maksymalnej stabilności płomienia – dla zauważalnie niższego zużycia paliwa.

Mniej części zamiennych – niższe koszty
Palnik MatriX-Plus wymaga dla wszystkich typowielkości kotłów Vitodens tylko jednego rodzaju korpusu i jednego rodzaju elektrody zapłonowej. Zaleta nowej generacji: mniejszy asortyment i większa unifikacja części zamiennych – a przez to niższe koszty.

Automatyczna regulacja spalania Lambda Pro Plus
Dalszą innowacją techniczną Viessmann jest układ automatycznej regulacji spalania Lambda Pro Plus. Dopasowuje się on automatycznie do rodzaju gazu i parametrów układ odprowadzania spalin, zapewniając zawsze czyste i efektywne spalanie. Układ przeprowadza także automatyczną adaptację do długości przewodów spalin i wysokości zainstalowania. 

Wymiennik ciepła Inox-Radial

Jako wymiennik ciepła spaliny/woda zastosowano wypróbowany, wykonany ze stali szlachetnej Inox-Radial.

Przegłąd zalet

– Wysoka trwałość i efektywność, wymiennika ciepła Inox-Radial ze stali szlachetnej
– O 40% niższe emisje NOx redukują obciążenie środowiska
– Największy zakres modulacji przy maksymalnej stabilności płomienia – dla zauważalnie niższego zużycia paliwa
– Niższe koszty przez zmniejszenie asortymentu części zamiennych i uproszczenie produktów
– Stale czyste i efektywne spalanie przez automatyczne dopasowanie parametrów do rodzaju gazu i systemu odprowadzania spalin
– Niezawodne i bezpieczne, bo opracowane i wyprodukowane „Made in Germany by Viessmann”
10 lat gwarancji