Ogrzewanie ciepłem powietrza i gruntu – najlepsze wykorzystanie odnawialnych źródeł energii za pomocą pompy ciepła

Pompy ciepła wykorzystują odnawialną energię skumulowaną w gruncie, promieniowaniu słonecznym, wodach gruntowych czy powietrzu. W każdym przypadku następuje zmniejszenie zużycia paliw kopalnych, zaoszczędzenie wartościowych zasobów i ograniczenie szkodliwych dla klimatu emisji CO2.

Jednocześnie użytkownik odnosi korzyść dzięki dodatkowej zalecie: Pompy ciepła marki Viessmann dysponują przeważnie funkcjami „active cooling“ i „natural cooling“. Oprócz klasycznego zastosowania w charakterze wytwornicy ciepła w zimne dni, w lecie pompy ciepła zapewniają przyjemny klimat w pomieszczeniu i dostarczają do domu orzeźwiający chłód.

Szeroki program oferuje właściwą pompę ciepła dla każdego zapotrzebowania. Już na etapie planowania możliwe jest uwzględnienie okoliczności budowlanych i konstrukcyjnych oraz osobistych i indywidualnych pomysłów dotyczących zapotrzebowania na ciepło.

Pompy ciepła marki Viessmann stosowane są w nowych budynkach oraz do modernizacji i mogą być eksploatowane wraz z instalacjami solarnymi oraz wspólnie z istniejącym ogrzewaniem olejowym lub gazowym w układzie wielosystemowym. Dzięki temu można doskonale zrealizować indywidualne pomysły.

Pompy ciepła icon-wp.png

Pompy ciepła są pierwszym wyborem, jeśli celem jest połączenie zaoszczędzenia na kosztach ogrzewania i ekologiczne wytwarzanie ciepła.Jola Ponieważ energia wykorzystywana przez pompę jest dostarczana za darmo i bez żadnych ograniczeń przez środowisko naturalne. Pełnowartościowy system grzewczy potrzebuje jedynie niewielkiej części energii elektrycznej do napędu i pompy, aby wykorzystać tę energię. Pompa ciepła daje niezależność od paliw ze źródeł kopalnych i aktywnie przyczynia się do zmniejszenia emisji CO2 i do ochrony klimatu.
Co należy wiedzieć o pompach ciepła...