Nowa generacja pomp ciepła. 

Postęp technologiczny sprawia, że nasze życie każdego dnia staje się wygodniejsze i bezpieczniejsze. Innowacyjne myślenie tworzy nowe idee, które zmieniają świat. Pomagamy kształtować tę zmianę – dzięki inteligentnym rozwiązaniom na rzecz klimatu i komfortu. Opierając się na naszym credo „We create living spaces for generations to come” („Tworzymy przestrzeń życiową dla przyszłych pokoleń”), bierzemy również odpowiedzialność za rzeczy, które przyjdą po nas. Ponieważ ochrona naszego środowiska i otaczającej nas przyrody to bez wątpienia jedno z najważniejszych zadań, z jakimi musi się zmierzyć nasze społeczeństwo.

Transformację energetyczną i cyfryzację postrzegamy jako wielką szansę. Dają nam one wskazówki dotyczące ostrożnego korzystania z zasobów naturalnych naszej planety. Na tym tle powstał nowy program pomp ciepła. Z całkowicie nową koncepcją, która po raz kolejny znacząco zwiększa wydajność. Dla jeszcze cichszej pracy, dla mniejszej emisji zanieczyszczeń oraz dla niskiego zużycia energii i mniejszych kosztów ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej.

 

Wybrane zalety najefektywniejszych nowych pomp ciepła typu powietrze/woda w wykonaniu monoblokowym


Temperatura na zasilaniu do 70°C  – idealna dla modernizacji

Niezawodne, kompaktowe i ekologiczne, jak nigdy dotąd – nowa innowacyjna technologia pomp ciepła Viessmann umożliwia niezwykle efektywne wykorzystywanie ciepła z natury do ogrzewania i chłodzenia. Pompa ciepła Vitocal z temperaturą na zasilaniu do 70°C i systemem adaptacji Hydro AutoControl® zaprojektowano specjalnie dla modernizowania istniejących instalacji grzewczych. Nie trzeba już koniecznie stosować ogrzewanie podłogowe do pomp ciepła – można dalej korzystać z istniejących grzejników.

Najefektywniejsza pompy ciepła monoblok powietrze/woda – idealne dla modernizacji

Climate Protect+++ chroni środowisko i klimat

Climate Protect+++ chroni środowisko i klimat

W nowych pompach ciepła serii Vitocal 15x i 25x stosowany jest „zielony”, naturalny czynnik chłodniczy R290 (propan), uważany za szczególnie przyjazny środowisku, cechujący się niezwykle niskim wskaźnikiem GWP100 (Global Warming Potential) = 3.


OptiPerform – niezawodna eksploatacja przy najwyższej efektywności

Nowoczesne pompy ciepła Viessmann posiadają opatentowany układ hydrauliczny. Dzięki Hydro AutoControl® pompa ciepła pracuje niezawodnie i z najwyższą efektywnością w każdych warunkach. Dzięki unikalnej konstrukcji pompy ciepła instalator może ją nie tylko zainstalować łatwiej i szybciej, a więc i mniejszym kosztem, lecz także wymaga ona znacznie mniej miejsca w pomieszczeniu, gdyż jest gabarytowo o nawet 60% mniejsza od podobnych systemów.

OptiPerform – niezawodna eksploatacja z najwyższą efektywnością

Service Link – dla szybkiej reakcji serwisu w przypadku zakłóceń w pracy

Service Link – dla szybkiej reakcji serwisu w przypadku zakłóceń w pracy

Nowa generacja pomp ciepła dzięki technologii przesyłania danych siecią komórkową są stale skomunikowane z chmurą Viessmann, w dodatku zupełnie bezpłatnie. Pompa ciepła raportuje ewentualne usterki bezpośrednio i bezzwłocznie. Wybrana przez Ciebie firma serwisowa może natychmiast podjąć niezbędne w danej sytuacji działania, co oszczędza czas i pieniądze.


Super Silent – niemal bezszmerowa praca z pełnym i częściowym obciążeniem

Dzięki technologii Advanced Acoustic Design+ pompy ciepła Viessmann należą do najcichszych w swojej klasie. Łopaty wentylatorów zostały zoptymalizowane akustycznie, a w powiązaniu z inteligentnym sterowaniem ich obrotami uzyskano istotną redukcję emitowanego dźwięku przy pracy z pełnym oraz częściowym obciążeniem. Oznacza to, że jednostkę zewnętrzną można bez problemu instalować także w gęsto zabudowanych obszarach, np. na osiedlach domów szeregowych, lub ustawiać ją blisko granicy posesji.

Super Silent – niemal bezszmerowa praca z pełnym i częściowym obciążeniem
Platforma Elektroniczna – przez całą dobę w dobrych rękach

Platforma Elektroniczna – przez całą dobę w dobrych rękach

Do komunikacji z Platformą Elektroniczną potrzebna jest jedynie bezpłatna aplikacja mobilna ViCare App; zintegrowany System Zarządzania Energią Viessmann załatwi resztę. Z aplikacji mobilnej obsługuje się Platformę Elektroniczną szybko i prosto. Ponadto instalator może dzięki temu mieć instalacją zawsze na oku i natychmiast zdalnie korygować możliwe nieprawidłowości. Eliminuje to w znacznej części potrzebę uzgadniania terminów i dojazdów instalatora na miejsce.

Poznaj nową generację pomp ciepła Vitocal

Porównaj najważniejsze cechy nowych pomp ciepła Vitocal

Sprawdź, która z pomp będzie najlepszym rozwiązaniem. Nie wiesz, którą wybrać? Zaufaj naszym specjalistom i zadaj pytanie. Przygotują oni również propozycję i wycenę systemu grzewczego dla Ciebie. To nic nie kosztuje i do niczego nie zobowiązuje!Vitocal 150-A 151-A
250-A/2C
250-AH 252-A/2C
200-S R32
222-S R32
250-SH R32
Climate Protect+++
OptiPerformService Link
Super Silent
Ilość obiegów grzewczych/ chłodzących
1
maksymalnie 4
(1 bezpośredni + 3 mieszaczowe*)
1
maksymalnie 4
(1 bezpośredni + 3 mieszaczowe*)
1 / 2
maksymalnie 4
(1 bezpośredni + 3 mieszaczowe*)
1 / 2
maksymalnie 4
(1 bezpośredni + 3 mieszaczowe*)
1 / 2
maksymalnie 4
(1 bezpośredni + 3 mieszaczowe*)
1 / 2
maksymalnie 4
(1 bezpośredni + 3 mieszaczowe*)
1 / 2
maksymalnie 4
(1 bezpośredni + 3 mieszaczowe*)
1 / 2
maksymalnie 4
(1 bezpośredni + 3 mieszaczowe*)
Przygotowanie ciepłej wody użytkowej
Wymagane podłączenie zewnętrznego zbiornika
Zintegrowany podgrzewacz wody (pojemność 190 l)
Wymagane podłączenie zewnętrznego zbiornika
Wymagane podłączenie zewnętrznego zbiornika Zintegrowany podgrzewacz wody (pojemność 190 l)
Wymagane podłączenie zewnętrznego zbiornika Zintegrowany podgrzewacz wody (pojemność 190 l) Wymagane podłączenie zewnętrznego zbiornika
Maksymalna temperatura zasilania 70°C 70°C 70°C 70°C 70°C 60°C 60°C 60°C
Sterowanie z poziomu ViCare App i modułu obsługowego jedn. wewnętrznej
z poziomu ViCare App i modułu obsługowego jedn. wewnętrznej
z poziomu ViCare App i modułu obsługowego jedn. wewnętrznej
z poziomu ViCare App i modułu obsługowego jedn. wewnętrznej z poziomu ViCare App i modułu obsługowego jedn. wewnętrznej
z poziomu ViCare App i modułu obsługowego jedn. wewnętrznej z poziomu ViCare App i modułu obsługowego jedn. wewnętrznej z poziomu ViCare App i modułu obsługowego jedn. wewnętrznej
Gwarancja producenta 5 lat 5 lat
5 lat
5 lat 5 lat
5 lat 5 lat 5 lat
Wykonanie monoblok monoblok monoblok monoblok monoblok split split split
Zastosowanie modernizacja modernizacja modernizacja modernizacja modernizacja nowe budownictwo nowe budownictwo nowe budownictwo
Zintegrowana grzałka elektryczna przepływowa
Wspólpraca z kotłem gazowym / olejowym
2 obiegi grzewcze (wersja 2C)Dostępne moce grzewcze 10, 13, 16 kW 10, 13, 16 kW 10, 13 kW 10, 13 kW 10, 13 kW 6, 8, 10 kW 6, 8, 10 kW 6, 8, 10 kW

* wymagane wyposażenie dodatkowe
Bezpłatna wycena - zapytaj specjalistów o dobór i ofertę systemu grzewczego

To nic nie kosztuje i do niczego nie zobowiązuje! W dni robocze skontaktujemy się w ciągu 72 h.