Vitocal 222-S – kompaktowe pompy ciepła split powietrze/woda ze zintegrowanym zasobnikiem CWU dla nowych i modernizowanych instalacji

Przegląd zalet

 • Atrakcyjna cenowo pompa ciepła split powietrze/woda
 • Wysoki komfort CWU ze zintegrowanego zasobnika o pojemności 210 litrów.
 • Maksymalna temperatura na zasilaniu: do 60 °C
 • Komfortowe wykorzystanie do ogrzewania i chłodzenia przez odwrócenie obiegu chłodniczego.
 • Niskie koszty eksploatacji dzięki wysokiemu współczynnikowi efektywności (COP = Coefficient of Performance) wg EN 14511: do 5,0 (A7/W35) i do 4,1 (A2/W35)
 • Regulacja mocy i inwerter DC zapewniają wysoką efektywność przy obciążeniu częściowym 
 • Jednostka wewnętrzna w wysokoefektywną pompą obiegową, skraplaczem, wymiennikiem ciepła, trójdrożnym zaworem przełączającym, armaturą bezpieczeństwa, zasobnikiem CWU i regulatorem
 • Łatwy w obsłudze regulator Vitotronic z tekstowym wyświetlaczem graficznym
 • Optymalne korzystanie z własnego prądu z instalacji fotowoltaicznej 
 • Szczególnie cicha praca dzięki zaprojektowaniu według Advanced Acoustics Design (AAD)
 • Komunikacja z Internetem przez interfejs Vitoconnect (osprzęt) dla zdalnej obsługi i serwisowania przez aplikacje mobilne Viessmann 
 • Klasa efektywności energetycznej*
  Typ AWT-BT 221.C04: A++ / A+ | Typ AWBT 221.C06 - C16: A++ / A++
 • Klasa efektywności energetycznej podgrzewu CWU: A
*Klasa efektywności energetycznej wg rozporządzenia UE nr. 811/2013 Ogrzewanie, przeciętne warunki klimatyczne – instalacje nisko- (35 °C) / i średniotemperaturowe (55 °C)
Pompa ciepła split powietrze/woda Vitocal 222-S

Pompa ciepła split powietrze/woda Vitocal 222-S

Pompa ciepła Vitocal 222-S w wykonaniu dwuczęściowym (split) wykorzystuje ekologicznie i tanio ciepło zawarte w powietrzu atmosferycznym. Jest ona dostępna w wykonaniu tylko do ogrzewania, albo też do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń.

Vitocal 222-S należy do najcichszych urządzeń tego rodzaju. Dzięki Advanced Acoustic Design poziom wytwarzanego przez nią ciśnienia akustycznego wynosi w trybie pracy nocnej zaledwie 35 dB(A) w odległości 3 metrów.. Ustawowy wymóg przepisów TA Lärm, aby przy korzystaniu z pomp ciepła do sąsiada dochodziło jedynie 35 dB(A) można w ten sposób spełnić nawet na gęsto zabudowanych osiedlach domów szeregowych.


Efektywna i kompaktowa domowa centrala technologiczna obsługująca ogrzewanie, chłodzenie, podgrzew wody użytkowej i wentylację

Liczne warianty mocy i wyposażenia, jakie oferuje połączenie systemowe pompy Vitocal 222-S z centralą wentylacyjną Vitovent 300-F, umożliwiają odpowiednie dostosowanie domowej centrali technologicznej do zapotrzebowania energetycznego budynku, dzięki czemu rozwiązanie to wyjątkowo dobrze sprawdza się w nowych budynkach.

Energooszczędne rozwiązania w zakresie techniki grzewczej budynku uzupełnia wysokowydajny odzysk ciepła przez centralę wentylacyjną Vitovent 300-F. Połączenie systemowe pozwala na odzysk ciepła na poziomie do 98 procent. W domach pasywnych połączenie systemowe może być wykorzystywane do ogrzewania powietrznego. Dostępna opcjonalnie hydrauliczna nagrzewnica umożliwia wówczas podgrzewanie powietrza dolotowego.

Vitocal 222-S

Niezwykle ciche jednostki zewnętrzne pomp ciepła Viessmann

Nowe jednostki zewnętrzne w ponadczasowym wzornictwie cieszą oko wyglądem. Urządzenia te, z jednym lub dwoma wentylatorami są zaprojektowane i wykonane w firmie Viessmann. Obok niez3wykle cichej pracy wyróżniają się bardzo dobrymi osiągami i doskonałą jakością materiałów i wykonania – Made in Germany.

Wysoka efektywność zmniejsza koszty eksploatacji

W jednostkach zewnętrznych nowych pomp ciepła wysoką efektywność zapewniają sprężarki scroll z regulacją obrotów i asymetryczne wymienniki ciepła. Takie wymienniki ciepła cechują się przekrojem kanałów strony wodnej znacznie większym od kanałów czynnika chłodniczego. Zwiększa to sprawność przekazywania ciepła i redukuje pobór prądu pompy obiegowej.

Szybki montaż w małej przestrzeni

Kompaktowe, ciche jednostki wewnętrzne można montować również w pobliżu pomieszczeń mieszkalnych. zawierają one wszystkie istotne elementy składowe ogrzewania wzgl. chłodzenia budynku. Jednostka zewnętrzna jest napełniona czynnikiem chłodniczym. Umożliwia to łatwy i szybki montaż w małej przestrzeni. Małe średnice przewodów czynnika chłodniczego wymagają jedynie niewielkich przebić w ścianach.

Wzrost efektywności – COP: do 5,0 przy A7/W35

Na wzrost efektywności wpływa wykonanie wielu ważnych zespołów pompy ciepła, jak sprężarki scroll z regulowanymi obrotami, asymetrycznego płytowego wymiennika ciepła i parownika powietrznego z falistymi lamelkami.

Wysoki komfort CWU

Kompakt z pompą ciepła Vitocal 222-S gwarantują wysoki komfort CWU, dzięki emaliowanemu zasobnikowi CWU o pojemności 210 litrów, podgrzewany wężownicą wewnętrzną.


Znak jakości EHPA

Znak jakości EHPA

Znak jakości EHPA stanowi potwierdzenie współczynnika COP (Coefficient of Performance) wymagane dla uzyskania finansowania z programu zachęt rynkowych.

Niemiecka Komisja Znaku Jakości EHPA potwierdza nim, że pompa ciepła Viessmann Vitocal 222-S spełnia wymagania regulaminu Znaku Jakości EHPA.

Regulator Vitotronic 200

Regulator Vitotronic z opcją WLAN

Regulator daje się obsługiwać prosto i intuicyjnie. W przypadku kombinowania pompy ciepła z urządzeniem wentylacyjnym Vitovent 300-W lub Vitovent 300-F można wszystkie te urządzenia sterować z regulatora pompy ciepła Vitotronic 200.
Regulator Vitotronic 200 umożliwia zdalne sterowania pompami ciepła przez interfejs internetowy Vitoconnect (osprzęt) i bezpłatną aplikację mobilną ViCare App. Możliwa jest ponadto kombinacja z jednostkami centralnymi wentylacji mieszkań Vitovent.

Przez interfejs internetowy Vitoconnect (osprzęt) i bezpłatną aplikację mobilną ViCare App można obsługiwać instalację zdalnie ze smartfona. Ponadto instalację można za zgodą użytkownika powierzyć zdalnej opiece online przez zakład instalatorski, za pośrednictwem oprogramowania narzędziowego Vitoguide.

Vitoconnect 100 umożliwia połączenie internetowe

Do obsługi za pośrednictwem aplikacji potrzebne jest złącze Vitoconnect 100. Doposażenie wcześniejszych kotłów kondensacyjnych z serii Vitodens (od roku produkcji 2004) jest możliwe w każdej chwili.

Vitoconnect 100
Aplikacja ViCare

Aplikacja ViCare

Aplikacja ViCare umożliwia użytkownikowi sterowanie instalacją grzewczą za pośrednictwem smartfona. Można w każdej chwili sprawdzić status eksploatacji i w przypadku awarii w szybki i łatwy sposób nawiązać kontakt z zapisaną wcześniej w aplikacji firmą specjalistyczną.

fernbedienungen.jpg

Dobrze zgrane podzespoły: technika systemowa

„Całość to coś więcej niż suma części składowych”. Zgodnie z tą dewizą firma Viessmann oferuje nie tylko pojedyncze komponenty grzewcze, spełniające wysokie wymogi Viessmann w zakresie jakości, niezawodności i efektywności. Wszystkie produkty są ze sobą zintegrowane, tworząc zgrany system całościowy, w którym każdy z podzespołów doskonale współpracuje z pozostałymi. Tylko idealne współdziałanie zintegrowanych w systemie komponentów pozwala wykorzystać cały potencjał doskonałej, innowacyjnej technologii.

Technika systemowa firmy Viessmann obejmuje wszystkie elementy składające się na niezawodne, ekonomiczne ogrzewanie: od regulatora Vitotronic z bezprzewodowym modułem zdalnego sterowania przez wydajny zasobnik ciepłej wody użytkowej Vitocell, zapewniający optymalny komfort korzystania z ciepłej wody użytkowej, po wysokiej jakości instalacje solarne umożliwiające oszczędne wspomaganie ogrzewania.

Przekrój jednostki wewnętrznej

Przegląd

Moc grzewcza (kW)
Od 5,7 do 14,7 kW (przy A7/W35)
COP w trybie ogrzewania
do 5,1 (powietrze 7 °C/woda 35 °C) i do 3,8 (powietrze 2 °C/woda 35 °C)
Klasa efektywności energetycznej
energieeffizienklasse.png
3,0 do 5,6 kW: A++ / A+, 7,7 do 9,06 kW: A++ / A++, wg rozporządzenia WE 811/2013, ogrzewanie, przeciętne warunki klimatyczne – zastosowanie niskotemperaturowe (35 °C) / średniotemperaturowe (55 °C)
Klasa efektywności energetycznej podgrzewu CWU
A
Obszar zastosowania
icon-wohngebaeude.png
Domy jednorodzinne, nowobudowane i modernizowane
Obsługa
icons-vitotrol-app.gif
Regulator Vitotronic 200 z tekstowym wyświetlaczem graficznym, możliwa obsługa przez aplikację mobilną ViCare
Podgrzew wody użytkowej
Zintegrowany zasobnik o pojemności 170 litrów.
Pozostałe właściwości
Elastyczność montażu jednostki zewnętrznej (stojąco, wisząco). Wysoki komfort, dzięki wykonaniu odwracalnemu do ogrzewania i chłodzenia.
Przekrój Vitocal 222-S

Jednostka zewnętrzna produktu

Przekrój Vitocal 222-S