Atrakcyjna cenowo pompa ciepła do komfortowego zaopatrzenia w ciepło oraz wysokiego komfortu ciepłej wody użytkowej: Vitocal 200-G

Atrakcyjną cenowo pompę ciepła solanka /woda Vitocal 200-G dzięki cichej pracy można instalować także w pobliżu pomieszczeń mieszkalnych.


Kompaktowa pompa ciepła Vitocal 200-G

Atrakcyna cenowo alternatywa wobec kompatów serii 300

Pompa ciepła Vitocal 200-G stanowi atrakcyjną cenowo alternatywę dla pomp ciepła serii 300. Obiegi chłodnicze o stałej mocy grzewczej (dostępne w pięciu wielkościach mocy) z dobrą efektywnością pokrywają szeroki obszar zastosowań.


Tym przekonuje Vitocal 200-G

 • Niskimi kosztami eksploatacji, dzięki wysokiej wartości współczynnika SCOP (SCOP = seasonal coefficient of performance) według EN 14825: nawet 5,3 dla umiarkowanych warunków klimatycznych i zastosowań niskotemperaturowych (W35).
 • Wysoką efektywością, dzięki systemowi RCD (Refrigerant Cycle Diagnostic System) z elektronicznym zaworem rozprężającycm (EEV).
 • Cichą pracą przy dzięki nowej koncepcji izolacji akustycznej.
 • Kompaktowymi gabarytami i małą zajmowaną powierzchnią w budynku.
 • Wysokim komfortem obsługi – ogrzewanie, chłodzenie, podgrzew ciepłej wody i wentylacja, sterowane przez zintegrowany regulator Vitotronic z wyświetlaczem graficzno-tekstowym.
 • Zwiększonym stopniem wykorzystania własnego prądu z instalacji fotowoltaicznych.
 • Możliwość komunikacji z Interentem przez interfejs Vitoconnect (zakres dostawy) dla obsługi i serwisowania z bezpłatnej aplikacji ViCare.

Mała powierzchnia zabudowy

Pompy ciepła wymagają mało powierzchni do ustawienia, przez co sprawdzą się doskonale podczas montażu nawet w przypadku bardzo ciasnych pomieszczeniach. W kompaktowej obudowie umieszczona jest fabrycznie pompa obiegowa solanki, pompa obiegowa ogrzewania i trójdrożny zawór przełączający.

Dla ułatwienia wstawiania można w razie potrzeby łatwo rozłączyć moduł chłodniczy, aby wyjąć go z pompy ciepła i transportować osobno. Ponadto, dzięki elastycznej koncepcji przyłączy, można łatwo dopasować pompę ciepła do sytuacji montażowej na miejscu.

Cicha praca pozwala na instalowanie w pobliżu pomieszczeń mieszkalnych

Obudowa izoluje całkowicie moduł chłodniczy i komorę hydrauliki od otoczenia i we współpracy z wibroizolatorami redukuje do minimum szumy pracy. Przy swojej mocy akustycznej, wynoszącej od 40 do 47 dB(A) dla B0/W35 oraz od 40 do 49 dB(A) dla B0/W55 pompy te ciepła zalicza się do najcichszych urządzeń w tej kategorii.


Regulator Vitotronic 200

Komfort obsługi

Regulator pompy ciepła Vitotronic 200 WO1C z wyświetlaczem graficznym i tekstowym pozwala na intuicyjną obsługę całej instalacji centralnego ogrzewania i chłodzenia, a w przypadku współpracy z rekuperatorem firmy Viessmann, pozwala również na sterowanie system wentylacji mechnicznej. Dla każdego punktu w menu, pod jednym przyciskiem, dostępna jest także pomoc kontekstowa.


Vitoconnect 100 umożliwia połączenie internetowe

Do obsługi za pośrednictwem aplikacji na urządzenia mobilne wymagane jest bezprzewodowe połączenie internetowe oraz dostarczana wraz z pompą ciepła bramka Vitoconnect 100 OPTO1.

Vitoconnect 100

Aplikacja ViCare

Aplikacja ViCare

Dostarczana wraz z pompą ciepła bramka internetowa Vitoconnect 100 OPTO1 umożliwia użytkownikowi sterowanie instalacją grzewczą za pośrednictwem smartfona. Można w każdej chwili sprawdzić status eksploatacji i w przypadku awarii w szybki i łatwy sposób nawiązać kontakt z zapisaną wcześniej w aplikacji firmą specjalistyczną.


Cechy produktu

 • Stojące pompy ciepła solanka / woda, moc grzewcza: 5,8 do 17,4 kW (przy B0 / W35)
 • Temperatura zasilania: do 65°C dla wysokiego komfortu c.w.u.
 • Zintegrowany podgrzewacz przepływowy wody grzewczej, np. do suszenia jastrychu
 • Łatwe wstawianie, dzięki możliwości szybkiego wymontowania modułu pompy ciepła, przyłączonego złączami wtykowymi
 • Do pracy jako samodzielne źródło ciepła lub do współpracy z drugim źródłem ciepła (np. kotłem)
 • Intelientna praca kaskadowa do 5 urządzeń z wyrównaniem czasów pracy

Przekrój produktu

Przegląd

Moc (kW)
Od 5,8 do 17,4 kW
COP w trybie ogrzewania
zależnie od stopnia mocy, do 5,3
Klasa efektywności energetycznej
energieeffizienklasse.png
A+++/A++ * wg rozporządzenia UE nr 813/2013 Ogrzewanie, umiarkowane warunki klimatyczne – zastosowanie niskotemperaturowe (W35) / zastosowania średniotemperaturowe (W55)
Klasa efektywności energetycznej dla podgrzewu CWU
Obszar zastosowania
icon-wohngebaeude.png
Domy jednorodzinne, nowobudowane
Obsługa
Einfaches RGB
Regulator Vitotronic 200 z tekstowym wyświetlaczem graficznym, możliwa obsługa przez aplikację mobilną Vitotrol App
Podgrzew wody użytkowej
Konieczny dodatkowy pojemnościowy podgrzewacz c.w.u., gwarantujący wysoki komfort korzystania z ciepłej wody
Pozostałe właściwości
Funkcja "natural cooling" z zastosowaniem opcyjnego zestawu „NC-Box”
Przekrój przez pompę ciepła Vitocal 200-G


System grzewczy Viessmann

Dobrze zgrane podzespoły: kompatybilny system grzewczy

„Całość to coś więcej niż suma części składowych”. Zgodnie z tą dewizą firma Viessmann oferuje nie tylko pojedyncze komponenty grzewcze, spełniające wysokie wymogi w zakresie jakości, niezawodności i efektywności. Wszystkie produkty są ze sobą zintegrowane, tworząc zgrany system, w którym każdy z podzespołów odpowiednio współpracuje z pozostałymi. Tylko idealne współdziałanie poszczególnych komponentów systemu pozwala wykorzystać cały potencjał nowoczesnej technologii.

Technika systemowa firmy Viessmann obejmuje wszystkie elementy składające się na niezawodny, ekonomiczny system grzewczy: od regulatora Vitotronic z bezprzewodowym modułem zdalnego sterowania przez wydajny zasobnik ciepłej wody użytkowej Vitocell, zapewniający optymalny komfort korzystania z ciepłej wody użytkowej, po wysokiej jakości instalacje solarne, gwarantujące oszczędne wspomaganie ogrzewania i instalacje fotowoltaiczne, umożliwiające produkcję własnego prądu.


Podobne produkty