Nowoczesne ogrzewanie gazowe – tak działają kotły kondensacyjne

Energooszczędne ogrzewanie gazowe dzięki technice kondensacji dla obiektów użytkowych

Technika kondensacyjna wykorzystuje nie tylko energię cieplną powstałą podczas spalania gazu, ale również ciepło utajone, które przy zastosowaniu tradycyjnej techniki grzewczej pozostaje niespożytkowane, czyli ciepło zawarte w spalinach. Kotły kondensacyjne są w stanie pobrać niemal w całość energii cieplnej ze spalin i dodatkowo przekształcić ją na ciepło grzewcze. Jest to możliwe dzięki wysoko sprawnym wymiennikom ciepła, które przed wydostaniem się spalin przez komin schładzają je na tyle, że zawarta w nich para wodna ulega celowej kondensacji. Uwolnione w ten sposób ciepło kondensacji jest przekazywane dodatkowo do systemu grzewczego.

Ogrzewanie gazowe – ekonomiczne i ekologiczne

Dzięki technice kondensacji gazowe kotły kondensacyjne marki Viessmann maksymalnie wykorzystują energię powstałą ze spalania paliwa i osiągają sprawność znormalizowaną do 98%. W wyniku tego wzrasta efektywność systemu grzewczego, maleją koszty ogrzewania gazowego i zmniejsza się obciążenie środowiska.

Palnik gazowy MatriX

Palnik gazowy MatriX

Palnik gazowy MatriX to kamień milowy w rozwoju techniki grzewczej firmy Viessmann. Dzięki wykorzystaniu siatki MatriX ze stali nierdzewnej wyróżnia się dużą trwałością. Palnik jest odporny na działanie wysokich temperatur.

Gazowe kotły kondensacyjne

Przemiana gazu ziemnego w ciepło w gazowym kotle kondensacyjnym, dzięki jego efektywności i bezkonkurencyjnie wysokiej sprawności sięgającej 98 procent, w aktywny sposób przyczynia się do ochrony klimatu i środowiska naturalnego.