Vitocrossal 300 CU3A – wysokoefektywny, stojący kocioł gazowy

Vitocrossal 300 jest czołowym produktem wśród stojących gazowych kotłów kondensacyjnych. Konstrukcja pionowych powierzchni wymiany ciepła pozwala na wyjątkowo dobre wykorzystanie ciepła kondensacji spalin. Dzięki temu nawet 98% energii jest przetwarzanej na ciepło. Dysponujący mocą od 2,5 do 60 kW kompaktowy gazowy kocioł kondensacyjny jest dostosowany do ogrzewania domów wielorodzinnych oraz budynków publicznych i komercyjnych.


Zalety

  • Charakteryzuje się klasą efektywności energetycznej: A.
  • W 98% przetwarza energię na ciepło.
  • Wyróżnia się cichą, ekonomiczną i ekologiczną pracą.
  • Jest wyposażony w układ regulacji spalania Lambda Pro Control, rozpoznający automatycznie każdy rodzaj zastosowanego gazu.
  • Jest wyposażony w prosty w obsłudze regulator Vitotronic 200 z czytelnym menu tekstowym i graficznym oraz funkcją pomocy. Umożliwia m.in. wyświetlanie krzywych grzewczych i uzysku solarnego w przypadku podłączonej instalacji kolektorów słonecznych.
  •  

Gazowy kocioł kondensacyjny Vitocrossal 300

Gazowy kocioł kondensacyjny Vitocrossal 300

Gazowy kocioł kondensacyjny Vitocrossal 300 jest rozwiązaniem przeznaczonym zarówno do ogrzewania domów wielorodzinnych, obiektów użyteczności publicznej i przemysłowych. Wśród stojących gazowych urządzeń kondensacyjnych jest produktem najwyższej klasy. Wysoka efektywność jego pracy pozwala na redukcję kosztów ogrzewania przy równocześnie minimalnych emisjach substancji szkodliwych do atmosfery.

Stosowanie kotłów kondensacyjne kondensacyjnych w budynkach pozwala stworzyć optymalny system grzewczy dostosowany do charakteru pracy kotła – największe korzyści przynosi jego współpraca z niskotemperaturową instalacją grzewczą.

Przy modernizacji istniejącej instalacji technika kondensacyjna pozwala zaoszczędzić nawet 30% kosztów ogrzewania.

Zamknięta komora spalania

Zamknięta komora spalania z doprowadzeniem powietrza do spalania z zewnątrz pozwala na maksymalnie elastyczny wybór miejsca ustawienia kotła w budynku.

Inteligentna regulacja spalania

Gazowy palnik promiennikowy MatriX z układem regulacji spalania LambdaPro Control dopasowuje się automatycznie do zmian składu gazu, gwarantując stale wysoką sprawność na poziomie 98%, zarówno dla gazu ziemnego, jak i płynnego.

Inox-Crossal-Wymienniki ciepła ze stali nierdzewnej

Technika kondensacyjna

Zastosowany w kotle gazowym Vitocrossal 300 wymiennik ciepła Inox-Crossal ze stali szlachetnej pozwala maksymalnie wykorzystywać ciepło kondensacji spalin. Skraplający się w czasie pracy kotła kondensat bez przeszkód spływa w dół po gładkiej powierzchni stali szlachetnej. Stwarza to efekt ciągłego samooczyszczania się, co zapewnia utrzymanie wysokiej sprawności urządzenia, przedłużenie jego trwałości i znaczną redukcję nakładów na konserwację kotła.

Komfortowy regulator Vitotronic

Komfortowy regulator Vitotronic

Pompa ciepła wyposażona jest w przejrzysty, łatwy w obsłudze i inteligentny regulator Vitotronic, który umożliwia szybką i dokładną regulację systemu grzewczego. Menu sterowania jest ma logiczny i łatwo zrozumiały układ i jest dobrze czytelne na podświetlonym, kontrastowym wyświetlaczu. Funkcja pomocy informuje w razie wątpliwości o dalszych czynnościach obsługowych. Wyświetlacz służy także do graficznego przedstawiania charakterystyk i uzysku solarnego.

Vitoconnect 100 umożliwia połączenie internetowe

Obsługę systemu grzewczego za pośrednictwem aplikacji mobilnej umożliwia komunikator Vitoconnect 100. Może on współpracować z każdym urządzeniem Viessmann wyprodukowanym po 2003 roku.

Moduł komunikacyjny Viessmann Vitoconnect 100
Aplikacja ViCare

Aplikacja ViCare

Aplikacja ViCare umożliwia użytkownikowi sterowanie instalacją grzewczą za pośrednictwem smartfona. Pozwala w każdej chwili sprawdzić status eksploatacji systemu, a w przypadku ewentualnej awarii w szybki i łatwy sposób nawiązać kontakt z zapisanym w aplikacji serwisantem.

Przekrój produktu

Przegląd

Moc (kW)
Od 2,5 do 60 kW
Sprawność znormalizowana
98% (Hs)/109% (Hi)
Klasa efektywności energetycznej
energieeffizienklasse.png
A
Paliwo
icon-gas.png
Gaz ziemny i gaz płynny
Obszar zastosowania
icon-wohngebaeude.png icon-gewerbe.png icon-kommunen.png
Domy jedno-/dwu-/wielorodzinne, działalność gospodarcza, gminy, nowe budownictwo i obiekty modernizowane
Obsługa
Einfaches RGB
Regulator Vitotronic 200 z wyświetlaczem tekstowym i graficznym, możliwość obsługi za pomocą aplikacji ViCare
Podgrzew wody użytkowej
Wymagany dodatkowy pojemnościowy podgrzewacz wody dla zapewnienia wysokiego komfortu ciepłej wody
Pozostałe właściwości
Modulowany palnik gazowy MatriX z dużym zakresem modulacji
Vitocrossal-300-CU3A-Schnitt.png

Podobne produkty