Vitocrossal 300 CU3A – spełnia wszelkie oczekiwania


Zalety

  • Przetworzenie zastosowanej energii na ciepło na poziomie sięgającym 98 procent
  • Cichy, ekonomiczny i ekologiczny
  • Efekt samoczyszczenia się wymiennika ciepła dzięki gładkim powierzchniom ze stali nierdzewnej
  • Regulator spalania Lambda Pro Control do wszystkich rodzajów gazu
  • Niższe opłaty za usługi kominiarskie dzięki zmniejszeniu częstotliwości kontroli do 3 lat
  • Klasa efektywności energetycznej: A


Wysokoefektywny kocioł stojący

Vitocrossal 300 jest czołowym produktem wśród stojących gazowych kotłów kondensacyjnych.

Wypróbowany palnik gazowy MatriX z regulatorem spalania Lambda Pro Control automatycznie dostosowuje się do zmiennej jakości gazu ziemnego i płynnego.

Konstrukcja pionowych powierzchni wymiany ciepła pozwala na wyjątkowo dobre wykorzystanie ciepła kondensacji spalin. Dzięki temu nawet 98 procent zastosowanej energii jest przetwarzanej na ciepło.

Dysponujący mocą od 2,5 do 60 kW kompaktowy gazowy kocioł kondensacyjny jest dostosowany do ogrzewania domów wielorodzinnych oraz budynków publicznych i komercyjnych.


Wygodny regulator Vitotronic

Użytkownicy instalacji i firmy instalatorskie w równym stopniu czerpią korzyści z łatwego w obsłudze regulatora Vitotronic: menu nawigacyjne ma logiczną, zrozumiałą strukturę, jest podświetlone, posiada dobry kontrast i umożliwia łatwy odczyt.

Pomocnicza funkcja podaje w razie wątpliwości informacje na temat kolejnych etapów wprowadzania ustawień. Graficzny interfejs umożliwia także wyświetlanie krzywych grzewczych i uzysku solarnego w przypadku podłączonej instalacji kolektorów słonecznych.

Gazowy kocioł kondensacyjny Vitocrossal 300

Gazowy kocioł kondensacyjny Vitocrossal 300

Użycie kotła kondensacyjnego w nowo zbudowanym budynku jest dzisiaj sprawą oczywistą, gdyż pozwala to optymalnie dopasować do siebie kocioł i zasilaną przez niego instalację grzewczą. Największy pożytek z kotła kondensacyjnego uzyskuje się przy jego wbudowaniu w instalacje grzewcze o niskich temperaturach systemowych. Ale nawet w przypadku zastosowania kotła kondensacyjnego do modernizacji istniejącego ogrzewania można oszczędzić nawet 30 procent kosztów ogrzewania.

Kocioł Vitocrossal 300 jest wśród stojących gazowych kotłów kondensacyjnych produktem najwyższej klasy. Kombinacja wymiennika ciepła Inox-Crossal z promiennikowym palnikiem gazowym MatriX stanowi kamień milowy techniki grzewczej Viessmann. Nadzwyczajna efektywność redukuje koszty ogrzewania przy równocześnie minimalnych emisjach substancji szkodliwych.

Gazowy kocioł kondensacyjny Vitocrossal 300 jest najwłaściwszym rozwiązaniem dla każdego zastosowania – także do ogrzewania domów wielorodzinnych i obiektów użyteczności publicznej i przemysłowych.

Zamknięta komora spalania

Zamknięta komora spalania z doprowadzeniem powietrza do spalania z zewnątrz pozwala na maksymalnie elastyczny wybór miejsca ustawienia kotła w budynku.

Inteligentna regulacja spalania

Wypróbowany w praktyce gazowy palnik promiennikowy MatriX z układem regulacji spalania LambdaPro Control dopasowuje się automatycznie do zmian składu gazu, gwarantując stale wysoką sprawność na poziomie 98 procent – i to zarówno dla gazu ziemnego, jak i płynnego.

Inox-Crossal-Wymienniki ciepła ze stali nierdzewnej

Dojrzała technika kondensacyjna

Wymiennik ciepła Inox-Crossal ze stali szlachetnej stwarza idealne warunki do pełnego wykorzystania ciepła kondensacji spalin. Po gładkiej powierzchni stali szlachetnej skraplający się kondensat spływa bez przeszkód w dół. W powiązaniu z gładkością powierzchni stwarza to efekt ciągłego samooczyszczania się, co zapewnia utrzymywanie trwale wysokiej sprawności, przedłużenie trwałości i znaczną redukcję nakładów na konserwację kotła.

Intensywne wykorzystanie ciepła spalin

Dzięki swojej konstrukcji z pionowo usytuowanymi powierzchniami wymiany ciepła, kocioł Vitocrossal 300 wykorzystuje ciepło kondensacji spalin szczególnie intensywnie. Sprawność kotła wynosi dlatego nawet 98%.

Komfortowy regulator Vitotronic

Komfortowy regulator Vitotronic

Łatwy w obsłudze regulator Vitotronic zapewnia wygodą zarówno instalatorowi, jak i użytkownikowi. Menu sterowania jest ma logiczny i łatwo zrozumiały układ i jest dobrze czytelne na podświetlonym, kontrastowym wyświetlaczu. Funkcja pomocy informuje w razie wątpliwości o dalszych czynnościach obsługowych. Wyświetlacz służy także do graficznego przedstawiania charakterystyk i uzysku solarnego.

Vitoconnect 100 umożliwia połączenie internetowe

Do obsługi za pośrednictwem aplikacji potrzebne jest złącze Vitoconnect 100. Doposażenie wcześniejszych kotłów kondensacyjnych z serii Vitodens (od roku produkcji 2004) jest możliwe w każdej chwili.

Vitoconnect 100
Aplikacja ViCare

Aplikacja ViCare

Aplikacja ViCare umożliwia użytkownikowi sterowanie instalacją grzewczą za pośrednictwem smartfona. Można w każdej chwili sprawdzić status eksploatacji i w przypadku awarii w szybki i łatwy sposób nawiązać kontakt z zapisaną wcześniej w aplikacji firmą specjalistyczną.

Technika systemowa

Dobrze zgrane podzespoły: technika systemowa

„Całość to coś więcej niż suma części składowych”. Zgodnie z tą dewizą firma Viessmann oferuje nie tylko pojedyncze komponenty grzewcze, spełniające wysokie wymogi Viessmann w zakresie jakości, niezawodności i efektywności. Wszystkie produkty są ze sobą zintegrowane, tworząc zgrany system całościowy, w którym każdy z podzespołów doskonale współpracuje z pozostałymi. Tylko idealne współdziałanie zintegrowanych w systemie komponentów pozwala wykorzystać cały potencjał doskonałej, innowacyjnej technologii.

Technika systemowa firmy Viessmann obejmuje wszystkie elementy składające się na niezawodne, ekonomiczne ogrzewanie: od regulatora Vitotronic z bezprzewodowym modułem zdalnego sterowania przez wydajny zasobnik ciepłej wody użytkowej Vitocell, zapewniający optymalny komfort korzystania z ciepłej wody użytkowej, po wysokiej jakości instalacje solarne umożliwiające oszczędne wspomaganie ogrzewania.

Przekrój produktu

Przegląd

Moc (kW)
Od 2,5 do 60 kW
Sprawność znormalizowana
98% (Hs)/109% (Hi)
Klasa efektywności energetycznej
energieeffizienklasse.png
A
Paliwo
icon-gas.png
Gaz ziemny i gaz płynny
Obszar zastosowania
icon-wohngebaeude.png icon-gewerbe.png icon-kommunen.png
Domy jedno-/dwu-/wielorodzinne, działalność gospodarcza, gminy, nowe budownictwo i obiekty modernizowane
Obsługa
icons-vitotrol-app.gif
Regulator Vitotronic 200 z wyświetlaczem tekstowym i graficznym, możliwość obsługi za pomocą aplikacji ViCare
Podgrzew wody użytkowej
Wymagany dodatkowy pojemnościowy podgrzewacz wody dla zapewnienia wysokiego komfortu ciepłej wody
Pozostałe właściwości
Modulowany palnik gazowy MatriX z dużym zakresem modulacji
Vitocrossal-300-CU3A-Schnitt.png