Modułowy system gazowych, wiszących kotłów kondensacyjnych Vitodens 200-W dla domów wielorodzinnych, obiektów przemysłowych i użyteczności publicznej.

Wiszący gazowy kocioł kondensacyjny Vitodens 200-W doskonale nadaje się do stosowania w domach wielorodzinnych, obiektach przemysłowych i użyteczności publicznej. Ten opracowany i produkowany przez firmę kocioł grzewczy jest w swoim rodzaju unikalny w skali światowej. W postaci modułowego systemu kaskadowego jest on rozwiązaniem nie tylko korzystnym cenowo, ale również wymagającym mało miejsca. Pozwala on zrealizować kaskady 2 × 49 kW do 6 × 99 kW także w niskich pomieszczeniach o wysokości 1,9 m.

Zalety

  • Trwały i efektywny dzięki wymiennikowi ciepła Inox-Radial
  • Palnik cylindryczny MatriX z szerokim zakresem modulacji mocy – wysoka trwałość dzięki siatce promiennikowej MatriX, niewrażliwej na wysokie obciążenia termiczne
  • Łatwy w obsłudze regulator Vitotronic z menu tekstowym i wyświetlaczem graficznym
  • Układ regulacji spalania Lambda Pro Control Plus dla wszystkich rodzajów gazu – praca kotła z zawsze maksymalną sprawnością, niezależnie od rodzaju i jakości gazu
  • Cicha praca pojedynczego kotła i całej kotłowni
  • Kompletnie zmontowane moduły kaskady do montażu naściennego i wolnostojącego w układzie rzędowym, blokowym lub narożnym.

Małe zapotrzebowanie miejsca

Kotłownia kaskadowa składa się z kilku modułów, łatwych do wstawienia i zamontowania. Możliwa jest szeregowa, blokowa lub nawet narożna konfiguracja modułów. W ten sposób z kotłów Vitodens 200-W powstaje efektywna instalacja grzewcza, szczególnie przydatna do modernizacji ogrzewania.

Małe zapotrzebowanie miejsca - Vitodens 200-W w układzie kaskadowym
Na wymiennik ciepła ze stali nierdzewnej do 150 kW firma Viessmann udziela 10-letniej gwarancji na nieszczelności spowodowane korozją.

Wydajny i trwały wymiennik ciepła i palnik ze stali szlachetnej Inox-Radial

Wszystkie gazowe kotły kondensacyjne Viessmann posiadają wymiennik ciepła ze stali szlachetnej. Technologia ta umożliwia uzyskanie wysokiej sprawności do 98% i cechuje się wysoką trwałością, niezawodną i efektywną energetycznie pracą. Na wymienniki ciepła ze stali szlachetnej w kotłach do 150 kW Viessmann udziela 10 lat gwarancji.

Wytrzymały palnik o długiej żywotności

Palnik cylindryczny MatriX jest wyjątkowo trwały dzięki materiałowi siatce ze stali nierdzewnej. Zintegrowany układ automatycznej regulacji spalania Lambda Pro Control Plus stale kontroluje on i optymalizuje pracę kotła, automatycznie dostosowując się do zmieniającej sie jakości gazu. Dzięki temu kotłownia może być zasilana gazem płynnym, gazem ziemnym, również z dodatkiem biogazu. Optymalizacja pracy kotła pozwala maksymalnie wykorzystać energię paliwa, niezależnie od jego jakości i gwarantują

Palnik cylindryczny MatriX w kotle kondensacyjnym Vitodens
Vitotronic 300-K

Regulator kaskadowy Vitotronic 300-K

Pracą kaskady kotłów steruje nowy regulator Vitotronic 300-K. Wyświetlacz z menu tekstowym i wspomaganiem graficznym stwarza wysoki komfort obsługi. Na życzenie można instalację grzewczą włączyć w system automatyki budynku.

Przekrój produktu

Przegląd

Moc
Od 98 do 594 kW
Sprawność znormalizowana
98% (Hs)/109% (Hi)
Klasa efektywności energetycznej
energieeffizienklasse.png
A
Paliwo
icon-gas.png
Gaz ziemny
Obszar zastosowania
icon-wohngebaeude.png icon-gewerbe.png
Domy wielorodzinne, działalność gospodarcza, nowe budownictwo i obiekty modernizowane
Obsługa
Pracą kaskady kotłów steruje nowy regulator Vitotronic 300-K. Wyświetlacz z menu tekstowym i wspomaganiem graficznym stwarza wysoki komfort obsługi. Na życzenie można instalację grzewczą włączyć w system automatyki budynku.
Pozostałe właściowści
Możliwość instalowania także w niskich pomieszczeniach o wysokości od 1,9 m, cicha praca pojedynczego kotła i całej kotłowni, kompletnie zmontowane moduły kaskady do montażu naściennego i wolnostojącego w układzie rzędowym, blokowym lub narożnym
Przekrój przez Vitodens 200-W