Vitocaldens 300-C - dobry wybór w przypadku modernizacji

Dzięki małym wymiarom i możliwości pobierania powietrza bezpośrednio z zewnątrz budynku kondensacyjny kocioł olejowy Vitoladens 300-C doskonale sprawdzi się zarówno w nowej jak i modernizowanej instalacji.

Zalety

  • Charakteryzuje się klasą efektywności energetycznej A.
  • Przetwarza paliwo na ciepło na poziomie nawet 98%.
  • Zapewnia wysoki poziom wykorzystania energii mimo minimalnych wymiarów.
  • Wyróżnia się cichą pracą dzięki wbudowanemu tłumikowi spalin.
  • Może pobierać powietrze do spalania z pomieszczenia kotłowni lub bezpośrednio z zewnątrz budynku (poprzez oddzielny kanał spalin lub koncentryczny).
  • Jest wyposażony w prosty i komfortowy w obsłudze regulator Vitotronic 200 z czytelnym menu tekstowym i graficznym oraz funkcją pomocy.
  • Może być zdalnie regulowany za pomocą aplikacji mobilnej.


Oszczędne zużycie paliwa

Vitoladens 300-C, o mocy grzewczej do 28,9 kW, z powodzeniem może być stosowany do ogrzewania domów jedno- i wielorodzinnych. Jego dwustopniowy lub modulowany, niebieskopłomieniowy palnik olejowy przeznaczony jest do użytku z olejem opałowym o niskiej zawartości siarki. Dopasowuje ilość dostarczanego ciepła i zapewnia maksymalne wykorzystanie paliwa. Dzięki zastosowaniu techniki kondensacyjnej kocioł olejowy Vitoladens 300-C zapewnia energooszczędne ogrzewanie, ponieważ dodatkowo wykorzystuje utajone ciepło spalin – ciepło kondensacji. Jego sprawność, czyli stopień przekształcenia energii paliwa w energię grzewczą, sięga aż 98%. Konsekwencją wyjątkowo niewielkiego zużycia oleju opałowego są nie tylko niższe rachunki za ogrzewanie, ale również niewielkie emisje CO2.


Aplikacja ViCare

Wygodna regulacja – także przez aplikację

Aplikacja ViCare umożliwia użytkownikowi sterowanie instalacją grzewczą za pośrednictwem smartfona. Pozwala w każdej chwili sprawdzić status eksploatacji systemu, a w przypadku ewentualnej awarii w szybki i łatwy sposób nawiązać kontakt z zapisanym w aplikacji serwisantem.

Moduł Vitoconnect 100 umożliwia połączenie internetowe

Do obsługi kotła za pośrednictwem aplikacji mobilnej potrzebny jest moduł komunikacyjny Vitoconnect 100. Może on współpracować z każdym kotłem kondensacyjnym wyprodukowanym po 2003 roku.

Moduł komunikacyjny Vitoconnect 100

Przekrój produktu

Przegląd

Moc (kW)
Od 10,3 do 28,9 kW
Sprawność znormalizowana
98% (Hs)/104% (Hi)
Klasa efektywności energetycznej
energieeffizienklasse.png
A
Paliwo
icon-oel.png
Wszystkie dostępne w handlu rodzaje oleju opałowego o niskiej zawartości siarki – także olej opałowy lekki A Bio 10 wg normy DIN 51603-6: lekki olej opałowy o niskiej zawartości siarki z domieszkami maks. 10% biokomponentów (FAME)
Obszar zastosowania
icon-wohngebaeude.png
Domy jedno-/dwurodzinne, nowe budownictwo i obiekty modernizowane
Obsługa
Einfaches RGB
Regulator Vitotronic 200 z wyświetlaczem tekstowym i graficznym, możliwość obsługi za pomocą aplikacji ViCare
Podgrzew wody użytkowej
Wymagany dodatkowy pojemnościowy podgrzewacz wody dla zapewnienia wysokiego komfortu ciepłej wody
Pozostałe właściwości
Ze względu na kompaktowe podzespoły ten olejowy kocioł kondensacyjny cechuje się wyjątkowo niewielkim zapotrzebowaniem przestrzennym – można go ustawić praktycznie wszędzie
Vitoladens-300-C-Schnitt.png

technika systemowa

Dobrze zgrane podzespoły: kompatybilny system grzewczy

„Całość to coś więcej niż suma części składowych”. Zgodnie z tą dewizą firma Viessmann oferuje nie tylko pojedyncze komponenty grzewcze, spełniające wysokie wymogi Viessmann w zakresie jakości, niezawodności i efektywności. Wszystkie produkty są ze sobą zintegrowane, tworząc zgrany system, w którym każdy z podzespołów odpowiednio współpracuje z pozostałymi. Tylko idealne współdziałanie zintegrowanych w systemie komponentów pozwala wykorzystać cały potencjał nowoczesnej technologii.

Technika systemowa firmy Viessmann obejmuje wszystkie elementy składające się na niezawodny, ekonomiczny system grzewczy: od regulatora Vitotronic z bezprzewodowym modułem zdalnego sterowania przez wydajny zasobnik ciepłej wody użytkowej Vitocell, zapewniający optymalny komfort korzystania z ciepłej wody użytkowej, po wysokiej jakości instalacje solarne, gwarantujące oszczędne wspomaganie ogrzewania i instalacje fotowoltaiczne, umożliwiające produkcję własnego prądu.