Kompaktowa, efektywna i cicha pompa ciepła: Vitocal 222-G

Kompaktowe, ciche pompy ciepła zajmujące mało miejsca – nadające się do instalowania także w bliskości pomieszczeń mieszkalnych.


Kompaktowa pompa ciepła Vitocal 222-G

Atrakcyna cenowo alternatywa wobec kompatów serii 300

W kompakcie z pompą ciepła solanka/woda Vitocal 222-G zintegrowane są już fabrycznie wszystkie elementy, niezbędne dla ogrzewania pomieszczeń i podgrzewu CWU.
Moce grzewcze 5,8 i 10,4 kW są odpowiednie do zastosowań w domach jednorodzinnych. Temperatury zasilania do 65 °C pozwalają na współpracę z grzejnikami.

Ta pompa ciepła jest atrakcyjną cenowo alternatywą wobec kompaktów serii 300. Z obiegami chłodniczymi o stałej mocy grzewczej (w trzech typowielkościach) i regulowanym elektronicznie zaworem rozprężającym osiąga ona współczynnik COP (Coefficient of Performance) do 4,8 wg PN-EN 14511:2018 przy B0/W35.


Tym przekonuje Vitocal 222-G

  • Ledwo słyszalna, także przy zainstalowaniu w bliskości pomieszczeń mieszkalnych, dzięki innowacyjnej koncepcji ochrony akustycznej, redukującej poziom mocy akustycznej do maksymalnie 46 dB(A) (B0/W55)
  • Kompaktowe gabaryty i mała powierzchnia ustawienia pozostawia więcej miejsca w budynku
  • Wysoki komfort obsługi – ogrzewanie, chłodzenie, podgrzew CWU i wentylacja sterowane przez zintegrowany regulator Vitotronic
  • Komunikacja z Internetem poprzez Vitoconnect (osprzęt) i aplikację mobilną ViCare App
  • Możliwość sterowania kompatybilnych urządzeń wentylacji mieszkań Vitovent

Mała powierzchnia zabudowy

Zajmując bardzo mało miejsca kompakt ten nadaje się szczególnie do małych domów. W jej kompaktowej obudowie pomieszczono bowiem także pompę obiegową solanki i trójdrożny zawór przełączający.

Dla ułatwienia wstawiania i montażu Vitocal 222-G w ciasnych pomieszczeniach można w razie potrzeby odłączyć na hydraulicznych i elektrycznych złączach wtykowych nowy moduł obiegu chłodniczego i transportować go osobno. Dzięki elastycznej koncepcji przyłączy pompę ciepła można szybko dostosować do miejscowej sytuacji montażowej.

Szczególnie cicha – nadaje się do instalowania także w biskości pomieszczeń mieszkalnych

Obudowa kompaktu izoluje kompletnie przestrzeń modułu chłodniczego i hydrauliki od otoczenia i wraz z trójwymiarowym systemem wibroizolacji redukuje szumy pracy do minimum. Przy mocy akustycznej zaledwie 46 dB(A)(B0/W55) te kompakty z pompą ciepła należą do najcichszych urządzeń w swojej kategorii.


Regulator Vitotronic 200

Komfort obsługi

Regulator pompy ciepła Vitotronic 200 WO1C z wyświetlaczem graficznym i tekstowym pozwala na intuicyjną obsługę całej instalacji centralnego ogrzewania i chłodzenia, a w przypadku współpracy z rekuperatorem firmy Viessmann, pozwala również na sterowanie system wentylacji mechnicznej. Dla każdego punktu w menu, pod jednym przyciskiem, dostępna jest także pomoc kontekstowa.


Vitoconnect 100 umożliwia połączenie internetowe

Do obsługi za pośrednictwem aplikacji na urządzenia mobilne wymagane jest bezprzewodowe połączenie internetowe oraz dostarczana wraz z pompą ciepła bramka Vitoconnect 100 OPTO1.

Vitoconnect 100

Aplikacja ViCare

Aplikacja ViCare

Dostarczana wraz z pompą ciepła bramka internetowa Vitoconnect 100 OPTO1 umożliwia użytkownikowi sterowanie instalacją grzewczą za pośrednictwem smartfona. Można w każdej chwili sprawdzić status eksploatacji i w przypadku awarii w szybki i łatwy sposób nawiązać kontakt z zapisaną wcześniej w aplikacji firmą specjalistyczną.


Cechy produktu

  • Kompakty z pompą ciepła solanka/woda o mocach grzewczych 5,8 do 10,4 kW
  • Wysoki komfort ciepłej wody z podgrzewacza pojemnościowego o pojemności 220 litrów
  • Niskie koszty eksploatacji, dzięki optymalizacji podgrzewu CWU – klasa efektywności energetycznej podgrzewu CWU A+
  • Niskie koszty eksploatacji, dzięki optymalizacji sezonowego współczynnika efektywności (SCOP = Seasonal Coefficient of Performance) wg EN 14825: do 5,4 (klimat zimny /zastosowania niskotemperaturowe)
  • Wartość COP (Coefficient of Performance) wg PN-EN 14511:2018: do 4,8 (B0/W35)

Przekrój produktu

Przegląd

Moc (kW)
5,8 do 10,4 kW
COP w trybie ogrzewania wg EN 14511 (5/2018)
do 4,8
Klasa efektywności energetycznej
energieeffizienklasse.png
A++/A++ *wg rozporządzenia UE nr 811/2013 ogrzewanie, przeciętne warunki klimatyczne – zastosowania niskotemperaturowe (W35) / zastosowania średniotemperaturowe (W55)
Klasa efektywności energetycznej podgrzewacza c.w.u.
A+
Obszar zastosowania
icon-wohngebaeude.png
Domy jednorodzinne, nowobudowane
Obsługa
Einfaches RGB
Regulator Vitotronic 200 z tekstowym wyświetlaczem graficznym, możliwa obsługa przez aplikację mobilną ViCare
Podgrzew wody użytkowej
Zintegrowany zasobnik c.w.u. o pojemności 220 litrów
Pozostałe właściwości
Szczególnie cicha praca; nadaje się także do instalowania w biskości pomieszczeń mieszkalnych
Przekrój przez pompę ciepła Vitocal 222-G


fernbedienungen.jpg

Dobrze zgrane podzespoły: technika systemowa

„Całość to coś więcej niż suma części składowych”. Zgodnie z tą dewizą firma Viessmann oferuje nie tylko pojedyncze komponenty grzewcze, spełniające wysokie wymogi Viessmann w zakresie jakości, niezawodności i efektywności. Wszystkie produkty są ze sobą zintegrowane, tworząc zgrany system całościowy, w którym każdy z podzespołów doskonale współpracuje z pozostałymi. Tylko idealne współdziałanie zintegrowanych w systemie komponentów pozwala wykorzystać cały potencjał doskonałej, innowacyjnej technologii.

Technika systemowa firmy Viessmann obejmuje wszystkie elementy składające się na niezawodne, ekonomiczne ogrzewanie: od regulatora Vitotronic z bezprzewodowym modułem zdalnego sterowania przez wydajny zasobnik ciepłej wody użytkowej Vitocell, zapewniający optymalny komfort korzystania z ciepłej wody użytkowej, po wysokiej jakości instalacje solarne umożliwiające oszczędne wspomaganie ogrzewania.