Dobrze zgrane podzespoły: kompatybilny system grzewczy

Całość to coś więcej niż suma części składowych”. Zgodnie z tą dewizą firma Viessmann oferuje nie tylko pojedyncze komponenty grzewcze, spełniające wysokie wymogi w zakresie jakości, niezawodności i efektywności.

Wszystkie produkty są ze sobą zintegrowane, tworząc zgrany system, w którym każdy z podzespołów odpowiednio współpracuje z pozostałymi. Tylko idealne współdziałanie poszczególnych komponentów systemu pozwala wykorzystać cały potencjał nowoczesnej technologii.

Technika systemowa firmy Viessmann obejmuje wszystkie elementy składające się na niezawodny, ekonomiczny system grzewczy: od regulatora Vitotronic z bezprzewodowym modułem zdalnego sterowania przez wydajny zasobnik ciepłej wody użytkowej Vitocell, zapewniający optymalny komfort korzystania z ciepłej wody użytkowej, po wysokiej jakości instalacje solarne, gwarantujące oszczędne wspomaganie ogrzewania i instalacje fotowoltaiczne, umożliwiające produkcję własnego prądu.


Regulator Vitotronic 200 (HO1B)

Jednolita regulacja dla kotłów i pomp ciepła

W obliczu stale rosnących wymogów dotyczących efektywnych, multiwalentnych i przyjaznych dla użytkownika systemów grzewczych regulator odgrywa coraz większą rolę. W odpowiedzi na rosnące potrzeby użytkowników firma Viessmann oferuje Vitotronic 200/300 – jednolity asortyment regulatorów do wszystkich kotłów małej i średniej mocy, kotłów wiszących oraz pomp ciepła.

Obsługa regulatorów za pomocą menu jest prosta i intuicyjna. Między innymi dzięki dużemu, podświetlanemu wyświetlaczowi graficznemu z kilkuwierszowymi wskazaniami tekstowymi, czytelnej czarno-białej kolorystyce o dużym kontraście i funkcji pomocy kontekstowej uruchamianej za pomocą przycisku „?”. Dodatkową zaletą są specjalne funkcje, jak krzywa grzewcza, uzysk solarny i czasy przełączania, przedstawione w formie graficznej.

Oprogramowanie symulacyjne Vitotronic

Sprawdź, jak dziecinnie prosta jest obsługa i wprowadzanie ustawień w nowym regulatorze Vitotronic. Tutaj możesz pobrać plik zawierający oprogramowanie symulacyjne. Jest ono przeznaczone do komputerów stacjonarnych i przenośnych z systemem MS Windows XP/Windows 7.

Zapisz plik ZIP na komputerze i rozpakuj go w wybranym folderze. Następnie uruchom aplikację, dwukrotnie klikając na rozpakowany plik.

Symulację zamyka się poprzez kliknięcie prawym przyciskiem myszy na aplikację i wybranie opcji „Exit” lub za pomocą przycisków „Alt + F4”.

Regulator Vitotronic 200 (HO1B)

Moduły zdalnego sterowania

Moduły zdalnego sterowania z nowego asortymentu regulatorów Vitotronic dzięki estetycznemu wzornictwu bardzo dobrze sprawdzają się w pomieszczeniach mieszkalnych.

Są łatwe i intuicyjne w obsłudze ze względu na jednolity styl nawigacji nowych regulatorów Vitotronic. Umożliwiają też szybkie uzyskanie informacji na temat instalacji grzewczej.

Moduły zdalnego sterowania Viessmann
Aplikacja Vitotrol

Aplikacja Vitotrol

Aplikacja Vitotrol firmy Viessmann umożliwia zdalną obsługę instalacji grzewczych. Sterowanie pracą systemu za jej pomocą jest proste, intuicyjne i wygodne, a także możliwe z każdego miejsca i o każdej porze. Oprócz funkcji obsługowych aplikacja Vitotrol posiada ogólne i kontekstowe funkcje pomocnicze. Aplikacja jest dostępna na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym iOS lub Android.

Aby umożliwić obsługę przez aplikację urządzeń wiszących, kotłów o małej i średniej mocy, pomp ciepła oraz kotłów na drewno z regulatorem Vitotronic 200 należy wyposażyć system w interfejs Vitocom 100 LAN1 i połączyć go z domowym routerem DSL.

Podgrzewacze wody użytkowej

Podgrzewacze wody Vitocell dostępne są w wersji ustawianej obok kotła lub pod nim, co umożliwia wybór odpowiedniego zasobnika w zależności od zapotrzebowania na ciepłą wodę użytkową i możliwości instalacyjne.

Wewnętrzna powierzchnia zasobnika ciepłej wody użytkowej ma decydujące znaczenie dla higieny podgrzewu wody użytkowej. Dlatego firma Viessmann inwestuje w dwie formy zapewnienia jakości: emaliowaną powłokę Ceraprotect gwarantującą bezpieczną, stałą ochronę przed korozją w produktach serii Vitocell 100 oraz wersję ze stali nierdzewnej zapewniającą spełnienie najwyższych wymogów higienicznych w produktach serii Vitocell 300.

Podgrzewacze wody użytkowej Viessmann
Kolektory słoneczne i fotowoltaika Viessmann

Kolektory słoneczne i fotowoltaika

Skorzystaj z bezpłatnej energii słońca: tutaj uzyskasz informacje na temat naszych instalacji solarnych do podgrzewu wody użytkowej, wspomagania ogrzewania i wytwarzania prądu.

Wymienniki ciepła

 • Do podgrzewu wody w basenie:
  Vitotrans 200 typ WTT.
 • Do węzłów ciepła w sieciach ciepłowniczych,
  do rozdzielenia systemowego w instalacjach grzewczych z instalacją ogrzewania podłogowego,
  do podgrzewu wody użytkowej i instalacji solarnych:
  Vitotrans 100 typ PWT.
 • Do pozyskiwania ciepła grzewczego w połączeniu z instalacjami ogrzewania parowego:
  Vitotrans 200 typ WTD.
Wymienniki ciepła
Moduły świeżej wody Viessmann

Moduły świeżej wody

Moduły świeżej wody służą do komfortowego, higienicznego podgrzewu wody użytkowej zgodnie z zasadą przepływowego podgrzewacza wody. Inaczej niż w konwencjonalnym zasobniku c.w.u., woda przeznaczona do spożycia nie jest wykorzystywana do magazynowania energii, lecz jest podgrzewana dopiero w razie wystąpienia zapotrzebowania za pomocą wydajnego, płytowego wymiennika ciepła. Energia do podgrzewu ciepłej wody użytkowej jest pozyskiwana z zasobnika buforowego wody grzewczej, który można ogrzać przy zastosowaniu bardzo różnych systemów, takich jak systemy solarne, kotły na paliwo stałe, tradycyjne kotły olejowe/gazowe, pompy ciepła i inne.

Zbiorniki na olej Vitoset

Zbiorniki na olej opałowy Vitoset są dopuszczone do składowania do 5000 l oleju opałowego w pomieszczeniach z paleniskiem. W przypadku większych ilości przepisy wymagają specjalnych magazynów. Zbiorniki na olej opałowy Vitoset można zamontować w układzie blokowym o pojemności do 25 000 l oleju. Stanowią bezpieczne rozwiązanie przeznaczone do budynków nowych, rozbudowywanych i remontowanych – zarówno w domach jedno- oraz wielorodzinnych, jak i większych obiektach mieszkalnych czy budynkach komercyjnych.

Zbiorniki na olej
Grzejniki Viessmann

Grzejniki

Ważnym elementem oferowanego przez firmę Viessmann wyposażenia dodatkowego Vitoset jest szeroka paleta grzejników: od atrakcyjnych cenowo, kompaktowych grzejników zaworowych, grzejników kompaktowych i grzejników z przyłączem centralnym, poprzez płaskie grzejniki o ciekawym wzornictwie, aż po praktyczne grzejniki łazienkowe i wyjątkowo wydajne grzejniki niskotemperaturowe.

Wszystkie elementy asortymentu grzejników i wyposażenia dodatkowego firmy Viessmann cechuje wysoka jakość. Sprawdzają się w każdych pomieszczeniach, zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i komercyjnych.

Stacje uzdatniania wody

 • Aquahome:
  Nowoczesne stacje uzdatniania wody dla gospodarstw domowych.
 • Aquaset:
  Nowoczesne stacje uzdatniania wody przeznaczone do zasilania kotłowni.
Stacje uzdatniania wody
Ogrzewanie podłogowe Viessmann

Ogrzewanie podłogowe

Tak zaawansowane systemy jak ogrzewanie podłogowe wymagają starannego doboru wszystkich komponentów i zapewnienia płynnej współpracy z kotłem grzewczym lub pompą ciepłą. Firma Viessmann oferuje pełen osprzęt do budowy systemu ogrzewania podłogowego, począwszy na orurowaniu, izolacji cieplnej i skrzynkach rozdzielczych, a skończywszy na zaworach mieszających z napędami i automatyce.

Automatyka tych urządzeń jest w pełni przystosowana do realizacji funkcji pracy ogrzewania podłogowego w rożnych trybach - także podczas tzw. "suszenia jastrychu".

Vitoset – kompletne wyposażenie dodatkowe

Oferowany przez firmę Viessmann asortyment Vitoset obejmuje wszystkie podzespoły potrzebne do pełnego wyposażenia domu w elementy grzewcze. Zaleta: wszystkie elementy są z sobą zgrane i można je połączyć zgodnie z indywidualnymi wymaganiami w ramach jednego systemu. Ponadto możliwa jest szybka i bezpieczna realizacja pomysłów użytkownika, ponieważ dla partnera branżowego firmy Viessmann wszystkie części są bezpośrednio dostępne i cechuje je najwyższa jakość.

Wszystkie podzespoły z szerokiego asortymentu wyposażenia dodatkowego firmy Viessmann łączy zastosowanie wysokojakościowych, sprawdzonych materiałów oraz ich idealne przetworzenie – dzięki temu gwarantujemy oddanie w ręce użytkownika naprawdę bezpiecznego i niezawodnego rozwiązania.

Vitoset – innowacyjna technologia, w której wszystkie podzespoły idealnie ze sobą współgrają. Zapytaj lokalnego partnera branżowego firmy Viessmann – chętnie udzieli on porady w zakresie różnych możliwości zastosowania Vitoset.

Składowanie paliwa

 • Zbiorniki na olej opałowy, od 620 do 1500 l
 • Wyposażenie dodatkowe do zbiorników na olej opałowy
 • Filtry oleju
 • Składowanie peletu

Wytwarzanie ciepła

 • Membranowe naczynia wzbiorcze do instalacji grzewczych o obiegu zamkniętym, kolor: srebrny, naczynia od pojemności od 25 do 140 l także w kolorze białym (RAL 9010)
 • Urządzenia odcinające, zawory bezpieczeństwa, króćce odpowietrzające
 • Małe instalacje zmiękczające
 • Systemy spalin ze stali nierdzewnej, jedno- i dwupłaszczowe

Podgrzew wody użytkowej

 • Filtry wody użytkowej
 • Naczynia wzbiorcze do instalacji wody użytkowej
 • Instalacje uzdatniania wody
 • Pompy cyrkulacyjne
 • Membranowe zawory bezpieczeństwa do zamkniętych podgrzewaczy wody użytkowej
 • Moduły świeżej wody do podgrzewu wody użytkowej zgodnie z zasadą podgrzewacza przepływowego

Rozdzielenie ciepła

 • Urządzenia odcinające, zawory zwrotne
 • Sprzęgła hydrauliczne
 • Mieszacze do instalacji grzewczej
 • Pompy obiegowe
 • Zasobniki buforowe wody grzewczej

Oddawanie ciepła

 • Grzejniki uniwersalne, płaskie, łazienkowe oraz odpowiednie wyposażenie dodatkowe
 • Wyposażenie grzejnikowe
 • Instalacje ogrzewania podłogowego
Instalacja grzewcza - Vitoset