Dobrze zgrane podzespoły: technika systemowa

„Całość to coś więcej niż suma części składowych”. Zgodnie z tą dewizą firma Viessmann oferuje nie tylko pojedyncze komponenty grzewcze, spełniające wysokie wymogi Viessmann w zakresie jakości, niezawodności i efektywności.

Wszystkie produkty są ze sobą zintegrowane, tworząc zgrany system całościowy, w którym każdy z podzespołów doskonale współpracuje z pozostałymi. Tylko idealne współdziałanie zintegrowanych w systemie komponentów pozwala wykorzystać cały potencjał doskonałej, innowacyjnej technologii.

Technika systemowa firmy Viessmann obejmuje wszystkie elementy składające się na niezawodne, ekonomiczne ogrzewanie: od regulatora Vitotronic z bezprzewodowym modułem zdalnego sterowania przez wydajny zasobnik ciepłej wody użytkowej Vitocell, zapewniający optymalny komfort korzystania z ciepłej wody użytkowej, po wysokiej jakości instalacje solarne umożliwiające oszczędne wspomaganie ogrzewania.


Vitotronic 200 (HO1B)

Jednolita regulacja w zakresie mocy od 1,5 do 2000 kW

W obliczu stale rosnących wymogów dotyczących efektywnych, multiwalentnych i przyjaznych dla użytkownika systemów grzewczych regulator zyskuje coraz większe znaczenie: dlatego firma Viessmann ma teraz w ofercie Vitotronic 200/300 – jednolity asortyment regulatorów do wszystkich małych kotłów, kotłów wiszących, kotłów o średniej mocy i pomp ciepła.

Obsługa za pomocą menu

Obsługa za pomocą menu jest prosta i intuicyjna. dzięki standardowym elementom obsługowym, dużemu, podświetlanemu wyświetlaczowi graficznemu z kilkuwierszowymi wskazaniami tekstowymi, czarno-białej kolorystyce o dużym kontraście i funkcji pomocy kontekstowej uruchamianej za pomocą przycisku „?”. Specjalne funkcje, jak krzywa grzewcza, uzysk solarny i czasy przełączania są przedstawione w formie graficznej.

Oprogramowanie symulacyjne Vitotronic 200 (HO1B)

Sprawdź sam, jak dziecinnie prosta jest obsługa i wprowadzanie ustawień w nowym regulatorze Vitotronic 200. Tutaj możesz pobrać plik zawierający oprogramowanie symulacyjne. Oprogramowanie jest przeznaczone do komputerów stacjonarnych i przenośnych z systemem MS Windows XP/Windows 7.

Zapisz plik ZIP na komputerze i rozpakuj go w wybranym folderze. Następnie uruchom aplikację, dwukrotnie klikając na rozpakowany plik.

Symulację zamyka się poprzez kliknięcie prawym przyciskiem myszy na aplikację i wybranie opcji „Exit” lub za pomocą przycisków „Alt + F4”.

Vitotronic 200 (HO1B)
Vitotronic 200 (HO2B)

5-calowy kolorowy ekran dotykowy Vitotronic 200 (HO2B)

Łatwy w obsłudze regulatorr Vitotronic zadowala zarówno użytkownika, jak i instalatora: wyświetlane na dobrze czytelnym kolorowym wyświetlaczu dotykowym menu sterowania ma logiczną i łatwą do zrozumienia strukturę. Funkcja asystenta ułatwia pierwsze uruchomienie urządzenia po jego zainstalowaniu.

Jeśli jesteś zainteresowany, możesz pobrać symulację (EXE) na komputer i wypróbować nasz nowy wyświetlacz dotykowy "na żywo".

Moduły zdalnego sterowania

Moduły zdalnego sterowania z nowego asortymentu regulatorów Vitotronic dzięki estetycznemu wzornictwu i białej obudowie z połyskiem doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach mieszkalnych.

Są łatwe i intuicyjne w obsłudze ze względu na jednolity styl nawigacji nowych regulatorów Vitotronic i zawsze umożliwiają szybkie uzyskanie informacji na temat instalacji grzewczej.

Moduły zdalnego sterowania
Aplikacja Vitotrol

Aplikacja Vitotrol

Aplikacja Vitotrol firmy Viessmann umożliwia obsługę instalacji grzewczych Viessmann za pomocą regulatora Vitotronic. Obsługa jest prosta, intuicyjna i wygodna – możliwa z każdego miejsca i o każdej porze. Oprócz funkcji obsługowych aplikacja Vitotrol posiada ogólne i kontekstowe funkcje pomocnicze. Aplikacja Vitotrol jest dostępna na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym iOS lub Android.

Aby umożliwić obsługę przez aplikację, urządzenia wiszące/kotły o małej mocy/kotły o średniej mocy/pompy ciepła/kotły na drewno z regulatorem Vitotronic 200 (typy regulatora patrz „Warunki użytkowania”) należy wyposażyć w interfejs Vitocom 100 LAN1 oraz połączyć z domowym routerem DSL. Nie ma potrzeby konfigurowania routera DSL.

Podgrzewacze wody użytkowej

W asortymencie podgrzewaczy Vitocell każdy z pewnością znajdzie zasobnik ciepłej wody użytkowej idealnie dostosowany do swoich potrzeb. W zależności od zapotrzebowania na wodę i możliwości instalacji możesz wybrać zasobnik ciepłej wody użytkowej w wersji ustawianej obok kotła lub pod nim.

Higieniczne zasilanie wodą użytkową

Wewnętrzna powierzchnia zasobnika ciepłej wody użytkowej ma decydujące znaczenie dla higieny podgrzewu wody użytkowej. Dlatego firma Viessmann inwestuje w dwie koncepcje zapewnienia jakości: emaliowaną powłokę Ceraprotect zapewniającą bezpieczną, stałą ochronę przed korozją w produktach serii Vitocell 100 oraz wersję ze stali nierdzewnej gwarantującą spełnienie najwyższych wymogów higienicznych w produktach serii Vitocell 300.

Podgrzewacze wody użytkowej
Kolektory słoneczne i fotowoltaika

Kolektory słoneczne i fotowoltaika

Skorzystaj z bezpłatnej energii słońca: tutaj uzyskasz informacje na temat naszych instalacji solarnych do podgrzewu wody użytkowej, wspomagania ogrzewania i wytwarzania prądu.

Wymienniki ciepła

 • do podgrzewu wody w basenie
  Vitotrans 200 typ WTT
 • do węzłów ciepła w sieciach ciepłowniczych,
  do rozdzielenia systemowego w instalacjach grzewczych z instalacją ogrzewania podłogowego,
  do podgrzewu wody użytkowej i instalacji solarnych
  Vitotrans 100 typ PWT
 • do pozyskiwania ciepła grzewczego w połączeniu z instalacjami ogrzewania parowego
  Vitotrans 200 typ WTD
Wymienniki ciepła
Moduły świeżej wody

Moduły świeżej wody

Moduły świeżej wody służą do komfortowego, higienicznego podgrzewu wody użytkowej zgodnie z zasadą przepływowego podgrzewacza wody. Inaczej niż w konwencjonalnym zasobniku ciepłej wody użytkowej, woda przeznaczona do spożycia nie jest wykorzystywana do magazynowania energii, lecz jest podgrzewana dopiero w razie wystąpienia zapotrzebowania za pomocą wydajnego, płytowego wymiennika ciepła. Energia do podgrzewu ciepłej wody użytkowej jest pozyskiwana z zasobnika buforowego wody grzewczej, który można ogrzać przy zastosowaniu bardzo różnych systemów, takich jak systemy solarne, kotły na paliwo stałe, tradycyjne kotły olejowe/gazowe, pompy ciepła i inne.

Zbiorniki na olej Vitoset – dostosowane do indywidualnych potrzeb

Zbiorniki na olej opałowy Vitoset w rozmiarach dostosowanych do produktów spełnią wszelkie potrzeby i są dopuszczone do składowania do 5000 l oleju opałowego w pomieszczeniach z paleniskiem. W przypadku większych ilości przepisy wymagają specjalnych magazynów. Zbiorniki na olej opałowy Vitoset można zamontować w układzie blokowym o pojemności do 25 000 l oleju. Stanowią bezpieczne rozwiązanie przeznaczone do budynków nowych, rozbudowywanych i remontowanych – zarówno w domach jedno- i wielorodzinnych, jak i większych obiektach mieszkalnych czy budynkach komercyjnych.

Zbiorniki na olej
Grzejniki

Grzejniki

Ważnym elementem oferowanego przez firmę Viessmann wyposażenia dodatkowego Vitoset jest szeroka paleta grzejników: od atrakcyjnych cenowo, kompaktowych grzejników zaworowych, grzejników kompaktowych i grzejników z przyłączem centralnym, poprzez płaskie grzejniki o ciekawym wzornictwie, aż po praktyczne grzejniki łazienkowe i wyjątkowo wydajne grzejniki niskotemperaturowe.

Oczywiście wszystkie elementy bogatego asortymentu grzejników i wyposażenia dodatkowego firmy Viessmann cechuje wysoka jakość. Nadają one każdemu wnętrzu wyjątkowy charakter, zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i komercyjnych. Wysokojakościowe, sprawdzone materiały i doskonałe wykonanie umożliwiają efektywne i niezawodne zastosowanie każdego rozwiązania.

Stacje uzdatniania wody

 • Aquahome
  Nowoczesne stacje uzdatniania wody dla gospodarstw domowych
 • Aquaset
  Nowoczesne stacje uzdatniania wody przeznaczone do zasilania kotłowni
Stacje uzdatniania wody
Ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe

Firma Viessmann oferuje pełny osprzęt dla budowy systemu ogrzewania podłogowego, począwszy na orurowaniu, izolacji cieplnej i skrzynkach rozdzielczych, a skończywszy na zaworach mieszających z napędami i automatyce. W szczególności tak zaawansowane systemy jak ogrzewanie podłogowe wymaga starannego doboru wszystkich komponentów i zapewnienia płynnej współpracy z kotłem grzewczym lub pompą ciepłą. Automatyka tych urządzeń jest w pełni przystosowana do realizacji funkcji pracy ogrzewania podłogowego w rożnych trybach - także podczas tzw. "suszenia jastrychu".

Vitoset – kompletne wyposażenie dodatkowe

Oferowany przez firmę Viessmann asortyment Vitoset obejmuje wszystkie podzespoły potrzebne do pełnego wyposażenia domu w elementy grzewcze. Zaleta: wszystkie elementy są z sobą zgrane i można je połączyć zgodnie z indywidualnymi wymaganiami w ramach jednego systemu. Ponadto możliwa jest szybka i bezpieczna realizacja pomysłów użytkownika, ponieważ dla partnera branżowego firmy Viessmann wszystkie części są bezpośrednio dostępne i cechuje je najwyższa jakość.

Wszystkie podzespoły z szerokiego asortymentu wyposażenia dodatkowego firmy Viessmann łączy zastosowanie wysokojakościowych, sprawdzonych materiałów oraz ich idealne przetworzenie – dzięki temu gwarantujemy oddanie w ręce użytkownika naprawdę bezpiecznego i niezawodnego rozwiązania.

Vitoset – innowacyjna technologia, w której wszystkie podzespoły idealnie ze sobą współgrają. Zapytaj lokalnego partnera branżowego firmy Viessmann – chętnie udzieli on porady w zakresie różnych możliwości zastosowania Vitoset.

Składowanie paliwa

 • Zbiorniki na olej opałowy, od 620 do 1500 l
 • Wyposażenie dodatkowe do zbiorników na olej opałowy
 • Filtry oleju
 • Składowanie peletu

Wytwarzanie ciepła

 • Membranowe naczynia wzbiorcze do instalacji grzewczych o obiegu zamkniętym, kolor: srebrny (vitosilber), naczynia od pojemności od 25 do 140 l także w kolorze białym (RAL 9010)
 • Urządzenia odcinające, zawory bezpieczeństwa, króćce odpowietrzające
 • Małe instalacje zmiękczające
 • Systemy spalin ze stali nierdzewnej, jedno- i dwupłaszczowe

Podgrzew wody użytkowej

 • Filtry wody użytkowej
 • Naczynia wzbiorcze do instalacji wody użytkowej
 • Instalacje uzdatniania wody
 • Pompy cyrkulacyjne
 • Membranowe zawory bezpieczeństwa do zamkniętych podgrzewaczy wody użytkowej
 • Moduły świeżej wody do podgrzewu wody użytkowej zgodnie z zasadą podgrzewacza przepływowego

Rozdzielenie ciepła

 • Urządzenia odcinające, zawory zwrotne
 • Sprzęgła hydrauliczne
 • Mieszacze do instalacji grzewczej
 • Pompy obiegowe
 • Zasobniki buforowe wody grzewczej

Oddawanie ciepła

 • Grzejniki uniwersalne, płaskie, łazienkowe oraz odpowiednie wyposażenie dodatkowe
 • Wyposażenie grzejnikowe
 • Instalacje ogrzewania podłogowego
Vitoset