Ogrzewanie sieciowe
Elektryczność

Geotermia Mazowiecka w Mszczonowie

Geotermia Mazowiecka w Mszczonowie jest działalnością gospodarczą, której celem jest przesyłanie i dystrybucja ciepła geotermalnego.

Zainstalowana moc grzewcza: 1 MW. Cecha szczególna: odzysk ciepła ze zrzutu wody geotermalnej o temperaturze 37°C, zasilanie miejskiej sieci ciepłowniczej.

Powiązane referencje

Ogrzewanie sieciowe
Słońce

Niemiecka Federalna Agencja Ochrony Środowiska w Dessau

W przypadku budynku komunalnego w Dessau postawiono na wysoką efektywność energetyczną. Architekci i projektanci zdecydowali się na jedną z największych w Niemczech instalacji solarnych ze 115 kolektorami rurowymi Vitosol 200-T.

Więcej
Użyteczność publiczna
Elektryczność
Gaz

Polska Spółka Gazownictwa w Tarnowie

Polska Spółka Gazownictwa sp.z o.o jest największą spółką Grupy Kapitałowej PGNiG. Firma dystrybuuje gaz w Polsce poprzez ponad 190 tys. km gazociągów. Zadaniem PSG jest niezawodny i bezpieczny transport paliw gazowych siecią dystrybuującą na terenie całego kraju.

Więcej
Budynek mieszkalny
Użyteczność publiczna
Elektryczność
Powietrze

Lotte World Tower Seul, Korea Południowa

Lotte World Tower znajduje się w centrum miasta i mieści apartamenty i biura, a także sklepy i restauracje. Przyjazne dla klimatu zaopatrzenie w energię pochodzi z 12 dużych pomp ciepła firmy Viessmann.

Więcej
Użyteczność publiczna
Elektryczność
Olej

Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu

Muzeum znajduje się w zespole pałacowo-parkowym z połowy XIX w., odrestaurowanym ze zniszczeń wojennych w latach 1966-1969. Muzeum posiada dziewięć działów: Etnograficzny, Historyczno-Artystyczny, Budownictwa Wiejskiego-Skansen, Techniki Rolniczej, Historii Uprawy Roślin, Historii Chowu i Hodowli Zwierząt Gospodarskich, Tradycji Zielarskich, Muzeum Weterynarii i Oświatowo-Promocyjny.

Więcej
Ogrzewanie sieciowe
Elektryczność
Gaz
Powietrze

Dzielnica Rosenstein w Stuttgarcie

Dzielnica Rosenstein w Stuttgarcie posiada imponującą, zorientowaną na przyszłość koncepcję ogrzewania, chłodzenia i zasilania z naciskiem na sprzężenie sektorowe. Zastosowana technologia obejmuje dużą pompę ciepła, jednostkę CHP oraz system fotowoltaiczny.

Więcej
Użyteczność publiczna
Elektryczność

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku

Jeden z największych szpitali w Polsce z 75–letnią tradycją zatrudniający blisko 3800 pracowników i obsługujący około 120000 pacjentów rocznie. Szpital został utworzony przez Gdański Uniwersytet Medyczny.

Więcej