Elektryczne grzejniki łazienkowe i ich zalety w skrócie

Poproś o bezpłatną konsultację
(Foto: © Yury Zap / Shutterstock.com)

Jedną z cech elektrycznych grzejników łazienkowych jest fakt, że nie są one podłączone do głównego systemu grzewczego. Działają niezależnie od istniejącego np. kotła grzewczego. Są szybkie w montażu i uruchomieniu, ponieważ wymagają jedynie podłączenia do prądu. W przeciwieństwie do typowych grzejników łazienkowych, nie przepływa przez nie woda grzewcza. Zamiast tego elektryczne grzejniki łazienkowe mają wbudowane wkłady grzewcze, dzięki czemu bardzo szybko się nagrzewają.

Powody, dla których warto eksploatować grzejniki łazienkowe elektrycznie

Oprócz wspomnianego wcześniej szybkiego uruchomienia, istnieje jeszcze więcej powodów, dla których warto eksploatować grzejniki łazienkowe elektrycznie. Niskie koszty zakupu i instalacji są prawdziwym atutem. Do montażu elektrycznych grzejników łazienkowych nie są potrzebne żadne większe prace budowlane, co czyni je idealnym rozwiązaniem w przypadku modernizacji. Dzięki temu łazienki w istniejących budynkach można szybko i tanio przekształcić w oazy dobrego samopoczucia, które dorównują komfortowi cieplnemu łazienek w nowych budynkach.

Ogrzewanie lustrzane jako elektryczny grzejnik łazienkowy i Vitotherm EI4

Szeroki zakres możliwości

Ponadto grzejniki elektryczne mogą być wykorzystywane w łazience na wiele różnych sposobów. Czy to jako promienniki, wieszaki na ręczniki czy promienniki podczerwieni - te urządzenia łazienkowe są dostępne w wielu wersjach i stopniach mocy. Mogą się one sprawdzić zarówno jako dodatkowy grzejnik w dużej łazience, jak i jedyny grzejnik w rzadko używanej toalecie dla gości. Co więcej, elektryczne grzejniki łazienkowe mogą na wiele sposobów wzbogacić pomieszczenie, jak na przykład w przypadku grzejników do luster.

Lustrzane promienniki spełniają kilka zadań

Grzejniki lustrzane stosowane są najczęściej w postaci promienników podczerwieni. Charakteryzują się one lustrzaną powierzchnią i na pierwszy rzut oka trudno je odróżnić od zwykłych luster łazienkowych. Spełniają one jednocześnie kilka funkcji: jako elektrycznie sterowane grzejniki łazienkowe zapewniają przede wszystkim przyjemne ciepło w łazience w możliwie najkrótszym czasie. W razie potrzeby robią to razem z istniejącym klasycznym grzejnikiem. Dzięki polerowanej na wysoki połysk powierzchni działają również jako powierzchnia odbijająca światło, dzięki czemu mają zdecydowaną przewagę nad zwykłymi lustrami: podczas kąpieli w wannie lub pod prysznicem praktycznie nie ulegają zaparowaniu. Ponieważ powierzchnia grzejnika lustrzanego jest ogrzewana, utrudnia to gromadzenie się na niej pary wodnej.

Właściwa moc znamionowa

Moc grzewcza ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia, że elektryczne ogrzewanie łazienki nie tylko działa ekonomicznie, ale także szybko osiąga wymagany efekt. Jeśli jest ona zbyt niska, może upłynąć bardzo dużo czasu, zanim w łazience będzie przyjemnie ciepło. Zbyt wysoka moc ma wpływ na wymiary produktu. To, jak duży lub jak mocny musi być ostatecznie elektryczny grzejnik łazienkowy, zależy zawsze od każdego człowieka. W niektórych przypadkach sensowne jest wzięcie kilku jednostek o małej mocy, zamiast mniejszej liczby jednostek o większej mocy grzewczej. Aby być na bezpiecznej stronie, użytkownicy końcowi mogą również zasięgnąć wiedzy wykonawcy ogrzewania: