Dobrze zgrane podzespoły: technika systemowa

„Całość to coś więcej niż suma części składowych”. Zgodnie z tą dewizą firma Viessmann oferuje nie tylko pojedyncze komponenty grzewcze, spełniające wysokie wymogi Viessmann w zakresie jakości, niezawodności i efektywności.

Wszystkie produkty są ze sobą zintegrowane, tworząc zgrany system całościowy, w którym każdy z podzespołów doskonale współpracuje z pozostałymi. Tylko idealne współdziałanie zintegrowanych w systemie komponentów pozwala wykorzystać cały potencjał doskonałej, innowacyjnej technologii.

Technika systemowa firmy Viessmann obejmuje wszystkie elementy składające się na niezawodne, ekonomiczne ogrzewanie: od regulatora Vitotronic z bezprzewodowym modułem zdalnego sterowania przez wydajny zasobnik ciepłej wody użytkowej Vitocell, zapewniający optymalny komfort korzystania z ciepłej wody użytkowej, po wysokiej jakości instalacje solarne umożliwiające oszczędne wspomaganie ogrzewania.


Vitodens300-W_1397-9_A4.indd

Jednolita regulacja w zakresie mocy od 1,5 do 2000 kW

W obliczu stale rosnących wymogów dotyczących efektywnych, multiwalentnych i przyjaznych dla użytkownika systemów grzewczych regulator zyskuje coraz większe znaczenie: dlatego firma Viessmann ma teraz w ofercie Vitotronic 200/300 – jednolity asortyment regulatorów do wszystkich małych kotłów, kotłów wiszących, kotłów o średniej mocy i pomp ciepła.

Obsługa za pomocą menu

Obsługa za pomocą menu jest prosta i intuicyjna. dzięki standardowym elementom obsługowym, dużemu, podświetlanemu wyświetlaczowi graficznemu z kilkuwierszowymi wskazaniami tekstowymi, czarno-białej kolorystyce o dużym kontraście i funkcji pomocy kontekstowej uruchamianej za pomocą przycisku „?”. Specjalne funkcje, jak krzywa grzewcza, uzysk solarny i czasy przełączania są przedstawione w formie graficznej.

Oprogramowanie symulacyjne Vitotronic 200 (HO1B)

Sprawdź sam, jak dziecinnie prosta jest obsługa i wprowadzanie ustawień w nowym regulatorze Vitotronic 200. Tutaj możesz pobrać plik zawierający oprogramowanie symulacyjne. Oprogramowanie jest przeznaczone do komputerów stacjonarnych i przenośnych z systemem MS Windows XP/Windows 7.

Zapisz plik ZIP na komputerze i rozpakuj go w wybranym folderze. Następnie uruchom aplikację, dwukrotnie klikając na rozpakowany plik.

Symulację zamyka się poprzez kliknięcie prawym przyciskiem myszy na aplikację i wybranie opcji „Exit” lub za pomocą przycisków „Alt + F4”.

vitotronic-regelung.jpg
Touch-Display.png

5-calowy kolorowy ekran dotykowy Vitotronic 200 (HO2B) dla kotła Vitodens 300, Vitodens 333-F i Vitodens 343-F

Sprawdzone sterowanie cyfrowe Vitotronic 200 posiada dodatkowe funkcje dla urządzeń z serii Vitodens 300. Urządzenia serii 300 są wyposażone standardowo w funkcję "Internet inside". Szczególnie widoczny jest duży pięciocalowy kolorowy ekran dotykowy.

Jeśli jesteś zainteresowany, możesz pobrać symulację (EXE) na komputer i wypróbować nasz nowy wyświetlacz dotykowy "na żywo".

Moduły zdalnego sterowania

Moduły zdalnego sterowania z nowego asortymentu regulatorów Vitotronic dzięki estetycznemu wzornictwu i białej obudowie z połyskiem doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach mieszkalnych.

Są łatwe i intuicyjne w obsłudze ze względu na jednolity styl nawigacji nowych regulatorów Vitotronic i zawsze umożliwiają szybkie uzyskanie informacji na temat instalacji grzewczej.

fernbedienungen.jpg
vitotrol-app.jpg

Aplikacja Vitotrol

Aplikacja Vitotrol firmy Viessmann umożliwia obsługę instalacji grzewczych Viessmann za pomocą regulatora Vitotronic. Obsługa jest prosta, intuicyjna i wygodna – możliwa z każdego miejsca i o każdej porze. Oprócz funkcji obsługowych aplikacja Vitotrol posiada ogólne i kontekstowe funkcje pomocnicze. Aplikacja Vitotrol jest dostępna na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym iOS lub Android.

Aby umożliwić obsługę przez aplikację, urządzenia wiszące/kotły o małej mocy/kotły o średniej mocy/pompy ciepła/kotły na drewno z regulatorem Vitotronic 200 (typy regulatora patrz „Warunki użytkowania”) należy wyposażyć w interfejs Vitocom 100 LAN1 oraz połączyć z domowym routerem DSL. Nie ma potrzeby konfigurowania routera DSL.

Podgrzewacz wody użytkowej

W asortymencie podgrzewaczy Vitocell każdy z pewnością znajdzie zasobnik ciepłej wody użytkowej idealnie dostosowany do swoich potrzeb. W zależności od zapotrzebowania na wodę i możliwości instalacji możesz wybrać zasobnik ciepłej wody użytkowej w wersji ustawianej obok kotła lub pod nim.

Higieniczne zasilanie wodą użytkową

Wewnętrzna powierzchnia zasobnika ciepłej wody użytkowej ma decydujące znaczenie dla higieny podgrzewu wody użytkowej. Dlatego firma Viessmann inwestuje w dwie koncepcje zapewnienia jakości: emaliowaną powłokę Ceraprotect zapewniającą bezpieczną, stałą ochronę przed korozją w produktach serii Vitocell 100 oraz wersję ze stali nierdzewnej gwarantującą spełnienie najwyższych wymogów higienicznych w produktach serii Vitocell 300.

warmwasserspeicher.jpg
solaranlage.jpg

Kolektory słoneczne i fotowoltaika

Skorzystaj z bezpłatnej energii słońca: tutaj uzyskasz informacje na temat naszych instalacji solarnych do podgrzewu wody użytkowej, wspomagania ogrzewania i wytwarzania prądu.

Wymiennik ciepła

 • do podgrzewu wody w basenie
  Vitotrans 200 typ WTT
 • do węzłów ciepła w sieciach ciepłowniczych,
  do rozdzielenia systemowego w instalacjach grzewczych z instalacją ogrzewania podłogowego,
  do podgrzewu wody użytkowej i instalacji solarnych
  Vitotrans 100 typ PWT
 • do pozyskiwania ciepła grzewczego w połączeniu z instalacjami ogrzewania parowego
  Vitotrans 200 typ WTD
waermetauscher.jpg
frischwasser-module.jpg

Moduły świeżej wody

Moduły świeżej wody służą do komfortowego, higienicznego podgrzewu wody użytkowej zgodnie z zasadą przepływowego podgrzewacza wody. Inaczej niż w konwencjonalnym zasobniku ciepłej wody użytkowej, woda przeznaczona do spożycia nie jest wykorzystywana do magazynowania energii, lecz jest podgrzewana dopiero w razie wystąpienia zapotrzebowania za pomocą wydajnego, płytowego wymiennika ciepła. Energia do podgrzewu ciepłej wody użytkowej jest pozyskiwana z zasobnika buforowego wody grzewczej, który można ogrzać przy zastosowaniu bardzo różnych systemów, takich jak systemy solarne, kotły na paliwo stałe, tradycyjne kotły olejowe/gazowe, pompy ciepła i inne.

Zbiorniki na olej Vitoset – dostosowane do indywidualnych potrzeb

Zbiorniki na olej opałowy Vitoset w rozmiarach dostosowanych do produktów spełnią wszelkie potrzeby i są dopuszczone do składowania do 5000 l oleju opałowego w pomieszczeniach z paleniskiem. W przypadku większych ilości przepisy wymagają specjalnych magazynów. Zbiorniki na olej opałowy Vitoset można zamontować w układzie blokowym o pojemności do 25 000 l oleju. Stanowią bezpieczne rozwiązanie przeznaczone do budynków nowych, rozbudowywanych i remontowanych – zarówno w domach jedno- i wielorodzinnych, jak i większych obiektach mieszkalnych czy budynkach komercyjnych.

Heizoeltanks.jpg
heizkoerper.jpg

Grzejniki

Ważnym elementem oferowanego przez firmę Viessmann wyposażenia dodatkowego Vitoset jest szeroka paleta grzejników: od atrakcyjnych cenowo, kompaktowych grzejników zaworowych, grzejników kompaktowych i grzejników z przyłączem centralnym, poprzez płaskie grzejniki o ciekawym wzornictwie, aż po praktyczne grzejniki łazienkowe i wyjątkowo wydajne grzejniki niskotemperaturowe.

Oczywiście wszystkie elementy bogatego asortymentu grzejników i wyposażenia dodatkowego firmy Viessmann cechuje wysoka jakość. Nadają one każdemu wnętrzu wyjątkowy charakter, zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i komercyjnych. Wysokojakościowe, sprawdzone materiały i doskonałe wykonanie umożliwiają efektywne i niezawodne zastosowanie każdego rozwiązania.

Stacje uzdatniania wody

 • Aquahome
  Nowoczesne stacje uzdatniania wody dla gospodarstw domowych
 • Aquaset
  Nowoczesne stacje uzdatniania wody przeznaczone do zasilania kotłowni
stacje-uzdatniania.jpg
vipex.jpg

Ogrzewanie podłogowe

Firma Viessmann oferuje pełny osprzęt dla budowy systemu ogrzewania podłogowego, począwszy na orurowaniu, izolacji cieplnej i skrzynkach rozdzielczych, a skończywszy na zaworach mieszających z napędami i automatyce. W szczególności tak zaawansowane systemy jak ogrzewanie podłogowe wymaga starannego doboru wszystkich komponentów i zapewnienia płynnej współpracy z kotłem grzewczym lub pompą ciepłą. Automatyka tych urządzeń jest w pełni przystosowana do realizacji funkcji pracy ogrzewania podłogowego w rożnych trybach - także podczas tzw. "suszenia jastrychu".

Vitoset – kompletne wyposażenie dodatkowe

Oferowany przez firmę Viessmann asortyment Vitoset obejmuje wszystkie podzespoły potrzebne do pełnego wyposażenia domu w elementy grzewcze. Zaleta: wszystkie elementy są z sobą zgrane i można je połączyć zgodnie z indywidualnymi wymaganiami w ramach jednego systemu. Ponadto możliwa jest szybka i bezpieczna realizacja pomysłów użytkownika, ponieważ dla partnera branżowego firmy Viessmann wszystkie części są bezpośrednio dostępne i cechuje je najwyższa jakość.

Wszystkie podzespoły z szerokiego asortymentu wyposażenia dodatkowego firmy Viessmann łączy zastosowanie wysokojakościowych, sprawdzonych materiałów oraz ich idealne przetworzenie – dzięki temu gwarantujemy oddanie w ręce użytkownika naprawdę bezpiecznego i niezawodnego rozwiązania.

Vitoset – innowacyjna technologia, w której wszystkie podzespoły idealnie ze sobą współgrają. Zapytaj lokalnego partnera branżowego firmy Viessmann – chętnie udzieli on porady w zakresie różnych możliwości zastosowania Vitoset.

Składowanie paliwa

 • Zbiorniki na olej opałowy, od 620 do 1500 l
 • Wyposażenie dodatkowe do zbiorników na olej opałowy
 • Filtry oleju
 • Składowanie peletu

Wytwarzanie ciepła

 • Membranowe naczynia wzbiorcze do instalacji grzewczych o obiegu zamkniętym, kolor: srebrny (vitosilber), naczynia od pojemności od 25 do 140 l także w kolorze białym (RAL 9010)
 • Urządzenia odcinające, zawory bezpieczeństwa, króćce odpowietrzające
 • Małe instalacje zmiękczające
 • Systemy spalin ze stali nierdzewnej, jedno- i dwupłaszczowe

Podgrzew wody użytkowej

 • Filtry wody użytkowej
 • Naczynia wzbiorcze do instalacji wody użytkowej
 • Instalacje uzdatniania wody
 • Pompy cyrkulacyjne
 • Membranowe zawory bezpieczeństwa do zamkniętych podgrzewaczy wody użytkowej
 • Moduły świeżej wody do podgrzewu wody użytkowej zgodnie z zasadą podgrzewacza przepływowego

Rozdzielenie ciepła

 • Urządzenia odcinające, zawory zwrotne
 • Sprzęgła hydrauliczne
 • Mieszacze do instalacji grzewczej
 • Pompy obiegowe
 • Zasobniki buforowe wody grzewczej

Oddawanie ciepła

 • Grzejniki uniwersalne, płaskie, łazienkowe oraz odpowiednie wyposażenie dodatkowe
 • Wyposażenie grzejnikowe
 • Instalacje ogrzewania podłogowego
vitoset.jpg