Vitoligno 150-S jest kompaktowym kotłem opalanym drewnem w polanach, nadającym się również do stosowania jako kocioł uzupełniający istniejące ogrzewanie olejowe lub gazowe

Zalety

 • Kocioł zgazowujący na drewno w polanach o długości do 56 cm
 • Sprawność do 93,1%
 • Odsysanie gazów opałowych dla dokładania bez zadymiania pomieszczenia
 • Optymalne spalanie dzięki sondom lambda
 • Niska emisja pyłów dzięki czystemu i efektywnemu spalaniu
 • Duża komora załadowcza nie wymaga częstego dokladania i zapewnia stałopalność do 4,5 godzin
 • Dmuchawa spalin z regulacja obrotów i kontrola działania, dla zapewnienia maksymalnego bezpieczenstwa eksploatacji
 • Półautomatyczne czyszczenie rur wymiennika ciepła dźwignią ręczną
 • Łatwy dostęp do otworów wyczystkowych zapewnia wygodne usuwanie popiołu i czyszczenie kotła od przodu
 • Możliwość wyboru kierunku otwierania drzwiczek pozwala na optymalne wykorzystanie pomieszczenia i ustawienie kotla w narożniku
 • Niskie zużycie prądu obniża koszty eksploatacji
 • Połączenie z Internetem przez Vitoconnect (wyposażenie dodatkowe) do obsługi i serwisu przez aplikację Viessmann App
 • Dopuszczalna temperatura wody na zasilaniu do 95°C
 • Dopuszczalne ciśnienie robocze 3 bar (0,3 MPa)
 • Spełnia wymogi emisji z normą EN 303:5
 • Spełnia wymogi ECODESIGN (EKOPROJEKT) - potwierdzone przez certyfikowaną jednostkę badawczą.
Kocioł zgazowujący drewno w polanach Vitoligno 150-S

Kocioł zgazowujący drewno w polanach Vitoligno 150-S

Vitoligno 150-S jest szczególnie atrakcyjnym cenowo kotłem zgazowującym drewno w polanach, dysponującym znamionową mocą cieplną od 17 do 45 kW. Może być użytkowany w kotłowniach monowalentnych lub biwalentnych, w domach jednorodzinnych i wielorodzinnych.

Viessmann oferuje kompletną ofertę kotłów grzewczych na drewno. Decyzja zakupu kotła na drewno Vitoligno 150-S jest słuszna pod względem ekonomicznym, jak i ekologicznym. Trudno też nie docenić praktycznego uniezależnienia się od gazu i oleju oraz oszczędności na kosztach eksploatacji, dzięki niskiemu zużyciu energii. I wreszcie przy zainwestowaniu w ten kocioł w celu modernizacji ogrzewania stoją otworem atrakcyjne dotacje z programów pomocowych.

Idealne uzupełnienie ogrzewania olejowego i gazowego

Kompaktowy kocioł opalany drewnem w polanach jest także doskonałym uzupełniającym źródłem ciepła w istniejących instalacjach grzewczych z kotłem olejowym lub gazowym. Kocioł ten przejmie wówczas pokrycie zapotrzebowania podstawowego na ciepło grzewcze i ciepłą wodę. Dopiero przy skrajnie niskich temperaturach zewnętrznych, dla pokrycia obciążenia szczytowego będzie załączany konwencjonalny kocioł grzewczy.

Kocioł Vitoligno 150-S o mocy 45 kW pracuje z modulacją mocy, dopasowując się bezstopniowo do aktualnego zapotrzebowania ciepła. Regulacja spalania odbywa się w oparciu o sondę lambda i czujnik temperatury, rejestrujące zawartość tlenu w spalinach i temperaturę spalin, co zapewnia niskie emisje i wysoką sprawność kotła, sięgającą 93,1 procent. W ten sposób kocioł Vitoligno 150-S wytwarza w oszczędny sposób użyteczne ciepło z drewna.

Rozpalanie w kilka minut

Klapa rozruchowa przyspiesza proces rozpalania tak, że już po niespełna trzech minutach polana drewna palą się na całego.

Ogrzewanie z komfortem: Vitoligno 150-S

Dzięki dużej komorze załadowczej niepotrzebne jest częste dokładanie, a stałopalność wynosi do 4,5 godzin. Kocioł Vitoligno 150-S można ładować drewnem w polanach o długości do 56 cm. Odsysanie gazów wytlewnych eliminuje zadymianie kotłowni przy dokładaniu polan. Powierzchnie wymiennika ciepła czyści się komfortowo umieszczoną z boku dźwignią ręczną. Dzięki technologii zgazowania drewna i regulacji spalania według sondy lambda kocioł Vitoligno 150-S zapewnia wysoką sprawność i czyste, efektywne spalanie z niskimi emisjami pyłów. Możliwość wyboru kierunku otwierania drzwiczek pozwala na optymalne wykorzystanie powierzchni kotłowni i ustawienie kotła w narożniku.

Regulator cyfrowy Ecotronic 100

Regulator cyfrowy Ecotronic 100

Regulator Ecotronic 100 pociąga łatwą i intuicyjną obsługą. Na podświetlonym wyświetlaczu wszystkie informacje przedstawiane są symbolami. Również stan naładowania zasobnika buforowego wody grzewczej przedstawiany jest symbolicznie wskaźnikiem paskowym.

Technika systemowa

Dobrze zgrane podzespoły: technika systemowa

„Całość to coś więcej niż suma części składowych”. Zgodnie z tą dewizą firma Viessmann oferuje nie tylko pojedyncze komponenty grzewcze, spełniające wysokie wymogi Viessmann w zakresie jakości, niezawodności i efektywności. Wszystkie produkty są ze sobą zintegrowane, tworząc zgrany system całościowy, w którym każdy z podzespołów doskonale współpracuje z pozostałymi. Tylko idealne współdziałanie zintegrowanych w systemie komponentów pozwala wykorzystać cały potencjał doskonałej, innowacyjnej technologii.

Technika systemowa firmy Viessmann obejmuje wszystkie elementy składające się na niezawodne, ekonomiczne ogrzewanie: od regulatora Vitotronic z bezprzewodowym modułem zdalnego sterowania przez wydajny zasobnik ciepłej wody użytkowej Vitocell, zapewniający optymalny komfort korzystania z ciepłej wody użytkowej, po wysokiej jakości instalacje solarne umożliwiające oszczędne wspomaganie ogrzewania.


Przekrój produktu

Przegląd

Moc
17 do 45 kW. Zakresy mocy w kW: 17 | 23 | 30 | 34,9 | 45
Współczynnik sprawności
Do 93,1%
Klasa efektywnośi energetycznej
A+
Paliwo
icon-biomasse.png
Drewno w polanach o długości do 56 cm
Obszar zastowowania
icon-wohngebaeude.png
Domy jedno-/dwurodzinne, nowe budownictwo i obiekty modernizowane
Obsługa
Regulator cyfrowy Ecotronic 100 z podświetlanym wyświetlaczem, komfortowa obsługa aplikacją mobilną Viessmann na smartfona
Podgrzew wody użytkowej
Wymagany dodatkowy multiwalentny zasobnik buforowy wody grzewczej dla zapewnienia wysokiego komfortu ciepłej wody
Pozostałe właściwości
Dzięki dużej komorze załadowczej niepotrzebne jest częste dokładanie, a stałopalność wynosi do 4,5 godzin, półautomatyczne czyszczenie rur wymiennika ciepła dźwignią ręczną
Przekrój przez kocioł grzewczy opalany drewnem Vitoligno 150-S