Vitoladens 300-T – mistrz świata

Zalety

  • Sprawdzona miliony razy dwuwarstwowa zespolona powierzchnia grzewcza
  • Odporny na korozję wymiennik ciepła ze stali nierdzewnej
  • Przetwarzanie zastosowanego paliwa na ciepło na poziomie nawet 97 procent
  • Eksploatacja z zasysaniem powietrza do spalania z zewnątrz lub z kotłowni
  • Cicha eksploatacja dzięki wbudowanemu tłumikowi
  • Klasa efektywności energetycznej: A


Najczęściej na świecie sprzedawany olejowy kocioł kondensacyjny

Olejowy kocioł kondensacyjny Vitoladens 300-T to prawdziwy mistrz świata. Jest najczęściej sprzedawanym kotłem grzewczym świata, dostępnym w wyjątkowo atrakcyjnej cenie.

Ten stojący kocioł kondensacyjny wyróżnia się wyjątkowym bezpieczeństwem eksploatacji i wysoką trwałością.

Oprócz oszczędnego zużycia oleju opałowego wyróżniają go niskie koszty konserwacji dzięki wykorzystaniu wysokojakościowych materiałów oraz sprawdzonych podzespołów.

Kocioł Vitoladens 300-T o zakresie mocy od 35,4 do 53,7 kW ma szerokie spektrum zastosowań: od domów jedno- i wielorodzinnych po mniejsze zakłady przemysłowe.


Dobra forma, cicha eksploatacja i czystość

Nowoczesne srebrne wzornictwo sprawia, że kocioł kondensacyjny dobrze wygląda w każdym otoczeniu. Ustawienie w klasycznej kotłowni nie jest nieodzownym warunkiem. Wystarczy kąt w warsztacie czy pralni.

Wbudowany w komorze spalania tłumik powoduje, że kocioł Vitoladens 300-T jest bardzo cichy także w trakcie eksploatacji.

Zespolony palnik niebieskopłomieniowy Vitoflame 300 zapewnia wyjątkowo ekologiczne, efektywne spalanie z niskimi emisjami zanieczyszczeń.

Aplikacja ViCare

Aplikacja ViCare

Aplikacja ViCare umożliwia użytkownikowi sterowanie instalacją grzewczą za pośrednictwem smartfona. Można w każdej chwili sprawdzić status eksploatacji i w przypadku awarii w szybki i łatwy sposób nawiązać kontakt z zapisaną wcześniej w aplikacji firmą specjalistyczną.

Vitoconnect 100 umożliwia połączenie internetowe

Do obsługi za pośrednictwem aplikacji potrzebne jest złącze Vitoconnect 100. Doposażenie wcześniejszych kotłów kondensacyjnych z serii Vitodens (od roku produkcji 2004) jest możliwe w każdej chwili.

Vitoconnect 100

Przekrój produktu

Przegląd

Moc (kW)
Od 35,4 do 53,7 kW
Sprawność znormalizowana
97% (Hs)/103% (Hi)
Klasa efektywności energetycznej
energieeffizienklasse.png
A
Paliwo
icon-oel.png
Wszystkie dostępne w handlu rodzaje oleju opałowego o niskiej zawartości siarki – także olej opałowy lekki A Bio 10 wg normy DIN 51603-6: lekki olej opałowy o niskiej zawartości siarki z domieszkami maks. 10% biokomponentów (FAME)
Obszar zastosowania
icon-wohngebaeude.png icon-gewerbe.png
Domy jedno-/dwu-/wielorodzinne, nowe budownictwo i obiekty modernizowane
Obsługa
Einfaches RGB
Regulator Vitotronic 200 z wyświetlaczem tekstowym i graficznym, możliwość obsługi za pomocą aplikacji ViCare
Podgrzew wody użytkowej
Wymagany dodatkowy pojemnościowy podgrzewacz wody dla zapewnienia wysokiego komfortu ciepłej wody
Pozostałe właściwości
Dodatkowo podłączony, samoczyszczący wymiennik ciepła Inox-Radial ze stali nierdzewnej do wykorzystania ciepła kondensacji
Vitoladens-300-T-Schnitt.png

fernbedienungen.jpg

Dobrze zgrane podzespoły: technika systemowa

„Całość to coś więcej niż suma części składowych”. Zgodnie z tą dewizą firma Viessmann oferuje nie tylko pojedyncze komponenty grzewcze, spełniające wysokie wymogi Viessmann w zakresie jakości, niezawodności i efektywności. Wszystkie produkty są ze sobą zintegrowane, tworząc zgrany system całościowy, w którym każdy z podzespołów doskonale współpracuje z pozostałymi. Tylko idealne współdziałanie zintegrowanych w systemie komponentów pozwala wykorzystać cały potencjał doskonałej, innowacyjnej technologii.

Technika systemowa firmy Viessmann obejmuje wszystkie elementy składające się na niezawodne, ekonomiczne ogrzewanie: od regulatora Vitotronic z bezprzewodowym modułem zdalnego sterowania przez wydajny zasobnik ciepłej wody użytkowej Vitocell, zapewniający optymalny komfort korzystania z ciepłej wody użytkowej, po wysokiej jakości instalacje solarne umożliwiające oszczędne wspomaganie ogrzewania.


Podobne produkty