Kocioł kondensacyjny na olej opałowy do modernizowanych instalacji

Zalety

  • Charakteryzuje się klasą efektywności energetycznej: A.
  • Pracuje ze sprawnością znormalizowana do 97% (HS)/103% (HI).
  • Zapewnia wysokie bezpieczeństwo eksploatacji.
  • Wyróżnia się dużą trwałością dzięki wysokiej jakości podzespołom.
  • Charakteryzuje się cichą pracą.
  • Może być zasilany każdego typu lekkim olejem opałowym dostępnym na rynku.


Niezawodny i w dobrej cenie

Vitorondens 200-T to stojący olejowy kocioł kondensacyjny w atrakcyjnej cenie. Jego moc wynosi odpowiednio od 20,2 do 53,7 kW (typ BR2A) oraz od 67,6 do 197,3 kW (typ J2RA). Cechuje się kompaktowymi wymiarami i wytrzymałą powierzchnią grzewczą Eutectoplex. Może być wykorzystywany podczas modernizacji domów wielorodzinnych i zakładów przemysłowych.

Konstrukcja olejowego kotła kondensacyjnego Vitorondens 200-T opiera się na wypróbowanym od wielu lat żeliwnym kotle Vitorond 100. Dzięki połączeniu powierzchni grzewczej z wymiennikiem ciepła spalanie i kondensacja przebiegają oddzielnie. Dzięki temu pozostałości produktów spalania pozostają w komorze spalania, a w wymienniku ciepła gazy spalinowe skraplają się, nie pozostawiając osadów.

Dobrym uzupełnieniem olejowych kotłów kondensacyjnych Vitorondens 200-T są zasobniki ciepłej wody użytkowej Vitocell o różnych pojemnościach.

Redulator Vitotronic 200

Wygodny regulator

Regulator Vitotronic 200 0 z intuicyjnym menu tekstowym i wyświetlaczem graficznym umożliwia łatwą, intuicyjną obsługę kotła.

Vitotronic pozwala na wygodne sterowanie instalacjami grzewczymi obejmującymi do dwóch obiegów grzewczych z mieszaczem i jeden obieg bez mieszacza.

Przy obiegu grzewczym z mieszaczem zrzut ciepła z powrotu instalacji grzewczej jest przekazywany do zasilania instalacji. Dzięki temu kocioł może wytwarzać mniejszą ilość energii i pracować bardziej oszczędnie.

Aplikacja mobilna ViCare

Sterowanie także przez aplikację

Aplikacja ViCare umożliwia użytkownikowi sterowanie instalacją grzewczą za pośrednictwem smartfona. Pozwala w każdej chwili sprawdzić status eksploatacji systemu, a w przypadku ewentualnej awarii w szybki i łatwy sposób nawiązać kontakt z zapisanym w aplikacji serwisantem.

Aplikacja Vitotrol Plus

Aplikacja Vitotrol Plus umożliwia zdalną obsługę wszystkich obiegów grzewczych w instalacji. Służy ona do ustawiania programów eksploatacyjnych, wartości wymaganych i programów czasowych. Aplikacja wyświetla również dane dotyczące eksploatacji i zużycia paliwa, umożliwia też wyświetlanie zysków solarnych.

Vitoconnect 100 umożliwia połączenie internetowe

Obsługę systemu grzewczego za pośrednictwem aplikacji mobilnej umożliwia komunikator Vitoconnect 100. Można go instalować także w starszych kotłach kondensacyjnych(wyprodukowanych po 2003 r.).

komunikator Vitoconnect 100

Przekrój produktu

Przegląd

Moc (kW)
Od 20,2 do 107,3 kW
Sprawność znormalizowana
94% (Hs) / 103% (Hi)
Klasa efektywności energetycznej
energieeffizienklasse.png
A
Paliwo
icon-oel.png
Wszystkie dostępne w handlu rodzaje oleju opałowego o niskiej zawartości siarki – także olej opałowy lekki A Bio 10 wg normy DIN 51603-6: lekki olej opałowy o niskiej zawartości siarki z domieszkami maks. 10% biokomponentów (FAME)
Obszar zastosowania
icon-wohngebaeude.png icon-gewerbe.png icon-kommunen.png
Domy jedno-/dwu-/wielorodzinne, działalność gospodarcza, gminy, obiekty modernizowane
Obsługa
Einfaches RGB
Regulator Vitotronic 200 z wyświetlaczem tekstowym i graficznym, możliwość obsługi za pomocą aplikacji Vitotrol
Podgrzew wody użytkowej
Wymagany dodatkowy pojemnościowy podgrzewacz wody dla zapewnienia wysokiego komfortu ciepłej wody
Pozostałe właściwości
Dodatkowo podłączony, samoczyszczący wymiennik ciepła Inox-Radial ze stali nierdzewnej do wykorzystania ciepła kondensacji
Vitorodens 200-T