Kolektory słoneczne – energia cieplna słońca z bezpłatną dostawą do domu

Inwestując w nową instalację grzewczą, warto uzupełnić ją o instalację solarną, która pozyskuje darmową energię promieniowania słonecznego i wykorzystuje ją na potrzeby grzewcze budynku. Instalacja solarna pozwoli ograniczyć zużycie energii i cieszyć się z niższymi comiesięcznymi rachunkami za ogrzewanie wody użytkowej. Może być również wykorzystana do dodatkowego podgrzewania wody zasilającej instalację ogrzewania budynku.

Kolektory słoneczne w połączeniu z pojemnościowym podgrzewaczem ciepłej wody użytkowej stanowią w naszych szerokościach geograficznych, w miesiącach letnich, najbardziej interesującą alternatywę w stosunku do eksploatacji konwencjonalnych urządzeń grzewczych. W okresie przejściowym kolektory słoneczne mogą też wspomagać ogrzewanie pomieszczeń, odciążając kocioł grzewczy.

Mamy ponad 30-letnie doświadczenie w projektowaniu i produkcji termicznych instalacji solarnych, dzięki czemu możesz zdać się na naszą wiedzę techniczną i najwyższą jakość. Nieważne, czy zdecydujesz się na nowe olejowe czy gazowe ogrzewanie kondensacyjne, system grzewczy opalany drewnem czy też pompę ciepła – wszystkie instalacje firmy Viessmann są zaprojektowane z myślą o połączeniu z technologią solarną.

Technologia kondensacyjna plus kolektory słoneczne

Technologia kondensacyjna + kolektory słoneczne = optymalny rezultat

Jeśli inwestujesz w nowy system grzewczy, warto zdecydować się na kocioł kondensacyjny. Stanowi on najbardziej ekonomiczną alternatywę dla konwencjonalnych urządzeń grzewczych, jeśli uwzględnimy aktualne ceny energii. Olejowe i gazowe kotły kondensacyjne marki Viessmann przekształcają do 98% oleju opałowego lub gazu na ciepło.

Dzięki połączeniu z kolektorami słonecznymi marki Viessmann o wysokiej wydajności można zaoszczędzić do 35% na kosztach ogrzewania, jeśli kolektory słoneczne używane są zarówno do podgrzewu ciepłej wody użytkowej, jak i do wspierania ogrzewania pomieszczeń. W przypadku samego podgrzewu ciepłej wody użytkowej zużycie energii można obniżyć nawet o 60%.

Systemy solarne icon-solar.png

Kolektory słoneczne firmy Viessmann spełniają wszelkie wymogi w zakresie efektywnego i atrakcyjnego cenowo wspomagania ogrzewania i podgrzewu wody użytkowej. Dzięki szerokiej ofercie płaskich i próżniowych kolektorów rurowych firma Viessmann dostarcza elastyczne i indywidualne rozwiązania z zakresu nowoczesnego ogrzewania.
> Co należy wiedzieć o kolektorach słonecznych...