Wentylacja mieszkań z odzyskiem ciepła

Centralny system wentylacji mieszkań Vitoair FS zapewnia zdrowy klimat pomieszczeń i przyjemne temperatury w całym domu.

Coraz większa w naszych czasach zmienność klimatu często stwarza warunki niekorzystne dla zdrowia. Tym ważniejsza staje się w tej sytuacji właściwe przewietrzanie naszych mieszkań. Idealnym rozwiązaniem jest tu nowy system wentylacji mieszkań Viessmann Vitoair FS.


Integracja systemowa z Viessmann One Base (E3)

logo-viessmann-one-base.png

 

Vitoair FS jest kompatybilny z systemem Viessmann One Base (E3) i daje się w pełnym zakresie kombinować z pompami ciepła Vitocal. Możliwe jest również w każdej chwili rozszerzenie konfiguracji o instalację fotowoltaiczną Vitovolt i magazyn prądu Vitocharge VX3 dla prądu własnej produkcji. Wówczas system z Vitoair FS i Vitocal może działać praktycznie niezależnie od publicznej sieci energetycznej


Cechy szczególne Vitoair FS

Kompaktowy, cichy i wydajny

Dzięki małej wysokości konstrukcyjnej, wynoszącej zaledwie 245 milimetrów i maksymalnemu strumieniowi objętościowemu powietrza do 300 m3 /h Vitoair FS jest urządzeniem nie tylko szczególnie elastycznym w montażu, ale i wydajnym. Do tego dochodzi jeszcze niezwykle cicha praca przy dużej wydajności

Optymalna jakość powietrza w pomieszczeniach dzięki entalpicznemu wymiennikowi ciepła

Dzięki specjalnej membranie polimerowej entalpicznego wymiennika ciepła Vitoair FS odzyskuje z usuwanego powietrza nie tylko ciepło lecz także wilgoć. Przyczynia się to do zapewniania przyjemnego klimatu pomieszczeń i dobrego samopoczucia mieszkańców.

Zawarte w usuwanym powietrzu cząsteczki pary wodnej dyfundują przez membranę i są pochłaniane przez doprowadzane powietrze świeże. Dzięki temu można wyeliminować zarówno zbytnią suchość, jak i nadmierną wilgotność powietrza w pomieszczeniu. Ponieważ równocześnie membrana polimerowa uniemożliwia przenikanie wirusów, bakterii i zarodników pleśni, Vitoair FS jest również rozwiązaniem doskonałym higienicznie.

Proste instalowanie i uruchamianie

Urządzenie można montować dowolnie: pod sufitem, na ścianie lub leżąco na strychu. Przypisanie króćców przyłączeniowych można dopasowywać do warunków miejscowych. Nie jest potrzebny odpływ kondensatu. W opcji można zezwolić instalatorowi na zdalne monitorowanie systemu, aby umożliwić natychmiastowe usuwanie zakłóceń online lub szybką ingerencję serwisową na miejscu.


Opcje sterowania

ViCare App

Dzięki aplikacji ViCare użytkownik może wygodnie sterować całym swoim systemem energetycznym w dowolnym momencie (bez dodatkowych akcesoriów).


Przycisk czterostopniowy z sygnalizacją potrzeby wymiany filtra

Przycisk czterostopniowy z sygnalizacją potrzeby wymiany filtra do ręcznej zmiany intensywności wymiany powietrza w mieszkaniu


Zdalne sterowanie radiowe Vitotrol 300-E z wyświetlaczem tekstowym

Zdalne sterowanie radiowe Vitotrol 300-E z wyświetlaczem tekstowym


Najbardziej kompaktowa jednostka wentylacyjna w swojej klasie

Aby aktywować wideo, należy kliknąć przycisk odtwarzania. Należy pamiętać, że poprzez wywołanie filmu, dane są przesyłane do YouTube. Szczegółowe informacje znajdują się w naszej polityce prywatności.

Vitoair-FS


Przegląd zalet

 • Niskie koszty energii, dzięki odzyskowi ciepła
 • Niskie koszty eksploatacji, dzięki niskiemu poborowi mocy
 • Małe zapotrzebowanie miejsca, np. montaż w suficie podwieszonym
 • Komfort termiczny i przyjemny klimat pomieszczeń
 • Zrównoważony bilans wilgoci zapobiega zagrzybieniu i szkodom w budynku
 • Lepsza ochrona przed włamaniem i hałasem ulicznym dzięki stale zamkniętym oknom
 • Filtrowanie powietrza zewnętrznego – ważne dla alergików
 • Obsługa systemu z aplikacji mobilnej ViCare App
 • Kompatybilny z systemem Viessmann One Base (E3)
 • Funkcja króćców przyłączeniowych do systemu rozprowadzenia powietrza do wyboru w wykonaniu lewym i prawym
 • Niepotrzebny odpływ kondensatu
 • Proste uruchomienie i zdalny monitoring online przez instalatora
Vitoair FS

Przekrój produktu

Przegląd

Maks. strumień objętościowy powietrza
300 m³/h
Klasa efektywności energetycznej wg rozporządzenia nr. 1254/2014
energieeffizienklasse.png
Sterowanie ręczne: A • Sterowanie czasowe: A • Lokalne sterowanie zapotrzebowaniem: A
Odzysk ciepła
80%
Zastosowanie
Domy wolnostojące, powierzchnia mieszkalna do 190 m² | Nowe budownictwo
Sposób montażu
Montaż sufitowy, montaż ścienny, montaż poziomy
Pozostałe właściwości
Vitoair FS jest kompatybilny z Viessmann One Base i można go bezproblemowo łączyć z pompami ciepła Vitocal. Możliwe jest również dodanie w dowolnym momencie instalacji fotowoltaicznej Vitovolt i zasobnika energii Vitocharge VX3 do samodzielnego wytwarzania energii.
Vitoair FS