Vitomax 200-HS M75A – klasyczny kocioł parowy


Zalety

  • Niewielka konstrukcja w porównaniu z poprzednim modelem
  • Reduktor ciśnienia po stronie kotła
  • Zintegrowany ekonomizer (można go zainstalować także w miejscu montażu)
  • Pomost roboczy kotła z możliwością chodzenia po nim, ułatwiający montaż i konserwację
  • Modułowy pomost roboczy kotła z możliwością rozbudowy


Spełnia wszelkie wymogi

Wysokociśnieniowy kocioł parowy Vitomax 200-HS M75A to urządzenie o klasycznej konstrukcji. Rura palnika jest położona centralnie, z nieznacznym przesunięciem w dół. Ciągi spalin drugiego i trzeciego kanału są umieszczone symetrycznie powyżej.

Wysokociśnieniowy kocioł parowy Vitomax 200-HS wytwarza parę w ilości od 5 do 26 t/h. Ciśnienie robocze sięga od 6 do 25 bar (28, 30 bar na zamówienie). Zintegrowana technika systemowa kotła pozwala na wyjątkowo efektywne wykorzystanie stosowanych paliw.


Ochrona środowiska i niska emisja substancji szkodliwych

Spalanie w kotle trójciągowym następuje w całym zakresie mocy w sposób ekologiczny i przy niskiej emisji substancji szkodliwych. Stała temperatura w obszarze wytwarzania płomienia wspomaga jego stabilność i redukuje emisję tlenku azotu.

Wymurówka nie jest konieczna, tylna komora nawrotna po stronie spalin jest w pełni chłodzona wodą. Całe wytworzone ciepło jest dzięki temu wykorzystywane do produkcji pary.

Przekrój produktu

Przegląd

Wydajność pary (t/h)
Od 5 do 26 t/h
Sprawność kotła
Do 95,5 (ze zintegrowanym ekonomizerem)
Dopuszczalne ciśnienie robocze
Od 6 do 25 bar (na zamówienie 28, 30 bar)
Paliwo
icon-oel.png icon-gas.png
Olej opałowy lekki (HEL), płynny gaz ziemny lub (bio)gaz ziemny
Obszar zastosowania
icon-gewerbe.png icon-industrie.png
Działalność gospodarcza, przemysł, nowe budownictwo i obiekty modernizowane
Technika regulacji
Uproszczona obsługa za pomocą sterownika programowalnego (PLC) z przejrzystym, ergonomicznym, graficznym interfejsem użytkownika (kolorowy panel dotykowy 10,4 cala)
Pozostałe właściwości
Kocioł trójciągowy z ekonomizerem lub bez. Olejowy/gazowy wysokociśnieniowy kocioł parowy spełniający wymogi dyrektywy w sprawie urządzeń ciśnieniowych 97/23/WE oraz wytycznych dotyczących kotłów parowych w połączeniu z przepisami branżowymi. Kocioł klasycznej konstrukcji. Rura palnika jest położona osiowo, z lekkim przesunięciem w dół, ciągi spalin drugiego i trzeciego kanału są umieszczone symetrycznie powyżej.
Vitomax-200-HS-M75A-Schnitt.png