Komponenty systemu ogrzewania dla obiektów użytkowych

„Całość to coś więcej niż suma części składowych”. Zgodnie z tą dewizą firma Viessmann oferuje nie tylko pojedyncze komponenty grzewcze, spełniające wysokie wymogi Viessmann w zakresie jakości, niezawodności i efektywności.

Wszystkie produkty są ze sobą zintegrowane, tworząc zgrany system całościowy, w którym każdy z podzespołów doskonale współpracuje z pozostałymi. Tylko idealne współdziałanie zintegrowanych w systemie komponentów pozwala wykorzystać cały potencjał doskonałej, innowacyjnej technologii.


Wymiennik ciepła

Wymienniki ciepła

 • do podgrzewu wody w basenie
  Vitotrans 200 typ WTT
 • do węzłów ciepła w sieciach ciepłowniczych,
  do rozdzielenia systemowego w instalacjach grzewczych z instalacją ogrzewania podłogowego,
  do podgrzewu wody użytkowej i instalacji solarnych
  Vitotrans 100 typ PWT
 • do pozyskiwania ciepła grzewczego w połączeniu z instalacjami ogrzewania parowego
  Vitotrans 200 typ WTD

Moduły świeżej wody

Moduły świeżej wody służą do komfortowego, higienicznego podgrzewu wody użytkowej zgodnie z zasadą przepływowego podgrzewacza wody. Inaczej niż w konwencjonalnym zasobniku ciepłej wody użytkowej, woda przeznaczona do spożycia nie jest wykorzystywana do magazynowania energii, lecz jest podgrzewana dopiero w razie wystąpienia zapotrzebowania za pomocą wydajnego, płytowego wymiennika ciepła. Energia do podgrzewu ciepłej wody użytkowej jest pozyskiwana z zasobnika buforowego wody grzewczej, który można ogrzać przy zastosowaniu bardzo różnych systemów, takich jak systemy solarne, kotły na paliwo stałe, tradycyjne kotły olejowe/gazowe, pompy ciepła i inne.

Moduł świeżej wody

Zbiornik na olej

Zbiorniki na olej Vitoset – dostosowane do indywidualnych potrzeb

Zbiorniki na olej opałowy Vitoset w rozmiarach dostosowanych do produktów spełnią wszelkie potrzeby i są dopuszczone do składowania do 5000 l oleju opałowego w pomieszczeniach z paleniskiem. W przypadku większych ilości przepisy wymagają specjalnych magazynów. Zbiorniki na olej opałowy Vitoset można zamontować w układzie blokowym o pojemności do 25 000 l oleju. Stanowią bezpieczne rozwiązanie przeznaczone do budynków nowych, rozbudowywanych i remontowanych – zarówno w domach jedno- i wielorodzinnych, jak i większych obiektach mieszkalnych czy budynkach komercyjnych.