Ogrzewanie drewnem – najbardziej naturalnym paliwem na świecie

Rosnące koszty energii z paliw kopalnych i wzrost świadomości ekologicznej powodują stały wzrost popytu na energię ze źródeł odnawialnych. Ogrzewanie drewnem stanowi dobrą alternatywę dla ogrzewania olejem lub gazem: Ponieważ argumentem przemawiającym za tym naturalnym surowcem jest nie tylko odpowiedzialne podejście do kwestii ochrony środowiska. Drewno dostępne lokalnie jest tanie i nie podlega dużym wahaniom cenowym.

Oferowane przez firmę Viessmann kotły na drewno mają wysoki współczynnik sprawności i charakteryzują się oszczędnym zużyciem. Kotły na drewno marki Viessmann nadają się zarówno do zastosowania jako jedyne wytwornice ciepła, jak i jako uzupełnienie olejowych lub gazowych kotłów grzewczych. Zastosowanie kotła na drewno znacznie zmniejsza koszty oleju i gazu i zwraca się po upływie krótkiego czasu.

Ponadto ich używanie stanowi aktywny wkład w zrównoważoną ochronę klimatu: Ogrzewanie drewnem nie powoduje emisji CO2. Oznacza to, że do środowiska trafia tylko taka ilość dwutlenku węgla, jaką pochłania drewno w procesie wzrostu.

Drewno w polanach lub granulat drzewny: Program firmy Viessmann obejmuje wszystkie opcje

Jako ogrzewanie dodatkowe lub główne, drewnem w polanach lub granulatem: firma Viessmann ma kompletny program dla ogrzewania drewnem. Decydując się na kocioł na drewno marki Viessmann, użytkownik wybiera właściwe rozwiązanie dla każdej sytuacji. Przemawiają za tym liczne powody:

●  Duża niezawodność
●  Duża trwałość
●  Komfortowe ciepło grzewcze i podgrzew ciepłej wody użytkowej
●  Niezależność od oleju i gazu
●  Oszczędność kosztów dzięki oszczędnemu zużyciu energii
●  Ogrzewanie granulatem i technikę solarną można idealnie połączyć