Vitovent 300-F – wentylacja za pomocą pompy ciepła


Zalety

  • Nowoczesna technika budynku w połączeniu z dobraną kompaktową pompą ciepła powietrze/woda lub solanka/woda
  • Elastyczna wentylacja do domów niskoenergetycznych i pasywnych
  • Odzysk nawet 98 procent ciepła z powietrza w pomieszczeniu
  • Skuteczny filtr pyłowy F7 – korzystny dla alergików
  • Wygodna regulacja przez podłączoną pompę ciepła
Vitocal_222-S_242-S_Vitovent_300-F.jpg

Idealne połączenie: efektywna pompa ciepła i skuteczna wentylacja mieszkania

Moduł wentylacji mieszkania Vitovent 300-F to idealne uzupełnienie pompy ciepła firmy Viessmann. Moc grzewcza połączonych urządzeń wynosi od 3 do 10,6 kW i zajmują one niewiele miejsca. Ten zestaw urządzeń jest polecane szczególnie do utrzymywania odpowiedniej temperatury powietrza.

Moduł wentylacyjny jest podłączony bezpośrednio do pompy ciepła. W tym celu potrzebne są tylko dwa przepusty ścienne na potrzeby prowadzenia powietrza. Wszystkie ustawienia są wprowadzane przez regulator pompy ciepła, wspólny moduł zdalnego sterowania lub aplikację Vitotrol zainstalowaną w smartfonie. Eksploatacja pompy ciepła i wentylacji są do siebie automatycznie dostrajane. Opcjonalnie można zastosować dogrzewanie powietrza.

Wymiennik ciepła umożliwia odzyskanie przez Vitovent 300-F nawet 98 procent ciepła zawartego w usuwanym powietrzu i podgrzanie napływającego powietrza zewnętrznego bez zużywania dodatkowej energii.

Informacje o produkcie – pompy ciepła

Energia słoneczna obniża koszty energii

W przypadku zastosowania pomp ciepła Vitocal 343-G/242-G lub Vitocal 242-S możliwe jest bezpośrednie podłączenie kolektorów słonecznych do podgrzewu wody użytkowej. Zintegrowana funkcja do solarnego podgrzewu wody pozwala zaoszczędzić koszty energii.

> Informacje o produkcie – kolektory słoneczne

Ponadto wykorzystanie na potrzeby własne prądu wytworzonego samodzielnie w dodatkowej instalacji fotowoltaicznej oznacza oszczędność dodatkowej ilości energii.

> Informacje o produkcie – moduły fotowoltaiczne

Przekrój produktu

Przegląd

Przepływ objętościowy powietrza
Do 280 m³/h
Klasa efektywności energetycznej według rozporządzenia WE nr 1254/2014
energieeffizienklasse.png
Sterowanie czasowe: A • Centralne sterowanie zapotrzebowaniem: A • Lokalne sterowanie zapotrzebowaniem: A+
Przeznaczony do powierzchni mieszkalnej
Do maks. powierzchni ok. 210 m²
Stopień odzysku ciepła
Do 98%
Obszar zastosowania
Domy jednorodzinne lub mieszkania | Nowe budownictwo
Sposób montażu
Ustawienie na podłożu
Pozostałe właściwości
Obsługa za pomocą regulatora pompy ciepła Vitotronic 200 typ WO1C, za pomocą zdalnego sterowania (wyposażenie dodatkowe pompy ciepła) lub aplikacji Vitotrol. Automatyczne obejście na potrzeby naturalnego chłodzenia. Połączenie systemowe z pompą ciepła.
Vitovent-300-F-Schnitt.png

Centrala wentylacyjna plus pompa ciepła – idealne połączenie systemowe do nowych budynków

Moduł wentylacji mieszkania Vitovent 300-F w połączeniu z pompą ciepła wykorzystującą powietrze lub solankę* pozwala połączyć zalety integralnego urządzenia z różnorodnością zastosowań pomp ciepła firmy Viessmann. Moc grzewcza połączonych pomp ciepła mieści się w zakresie od 3,0 do 10,6 kW. System ten można zastosować przy powierzchni mieszkalnej do ok. 210 m².

* Centralę Vitovent 300-F można połączyć z pompami ciepła Vitocal 222-S/242-S, 200-A, 222-G/242-G, 333/343-G, 300-A (301.B11 i B14), 200-G, 300-G (301.B06 i B17), 350-G (351.A07) i Vitocaldens 222-F.

Vitovent-300-F-Schema.png