Vitovent 200-D – wypowiada wojnę wilgoci w kątach


Zalety

  • Ciągła eksploatacja zapewnia przyjemny klimat pomieszczenia
  • Zrównoważony bilans wilgotności zapobiega uszkodzeniom budynków
  • Idealne rozwiązanie dla alergików dzięki filtrowaniu powietrza z zewnątrz przez filtr pyłowy
  • Łatwa instalacja na ścianie zewnętrznej; wystarczy przyłącze 230 V
  • Energooszczędne wentylatory
  • Klasa efektywności energetycznej według rozporządzenia WE nr 1254/2014:
    • sterowanie ręczne: B
    • lokalne sterowanie zapotrzebowaniem: A


Kompaktowa i elastyczna

Kompaktowa centrala Vitovent 200-D została zaprojektowana z myślą o wentylacji nawiewno-wywiewnej w poszczególnych pomieszczeniach. Świeże powietrze jest filtrowane i za pośrednictwem wbudowanego wymiennika ciepła podgrzewane przy wykorzystaniu ciepła odzyskanego z powietrza w pomieszczeniu. Stopień odzysku ciepła z usuwanego powietrza sięga 90 procent.

Czujnik jakości powietrza reguluje pracę cichych wentylatorów w zależności od jakości powietrza. Prędkość obrotowa wentylatorów jest przy tym utrzymywana jedynie na takim poziomie, jaki jest konieczny w celu utrzymania przyjemnego klimatu w pomieszczeniu.

Instalacja urządzenia wentylacyjnego wymaga jedynie wykonania przepustu w ścianie zewnętrznej i przyłącza 230 V. Dostępność urządzenia w wersji prostokątnej i okrągłej zapewnienia dużą elastyczność oraz szybki i wygodny montaż.


Łatwa obsługa i konserwacja

Moduł obsługowy urządzenia wentylacyjnego jest już wbudowany w osłonie w ścianie wewnętrznej. Filtry można w wygodny sposób wymieniać od wewnątrz. Niewymagający baterii, bezprzewodowy przełącznik z elementem piezoelektrycznym umożliwia wygodne przełączanie trybów pracy.

wohnungslueftung-dezentral.jpg

Decentralne urządzenie wentylacyjne z odzyskiem ciepła przeznaczone do pojedynczych pomieszczeń lub mieszkań

( A ) Powietrze zewnętrzne
( B ) Powietrze wylotowe
( C ) Powietrze dolotowe
( D ) Powietrze usuwane
( E ) Vitovent 200-D, montaż w ścianie zewnętrznej
( F ) Bezprzewodowy przełącznik (wyposażenie dodatkowe do typu HRM A55)

Lokalne urządzenie wentylacyjne z odzyskiem ciepła dla pojedynczych pomieszczeń lub mieszkań

Kompaktowe urządzenie wentylacji mieszkań Vitovent 200-D jest zaprojektowane do kontrolowanej wentylacji nawiewno-wywiewnej pojedynczych pomieszczeń. Doprowadzane powietrze świeże zostaje przefiltrowane i podgrzane w krzyżowym wymienniku ciepła przez powietrze usuwane z pomieszczenia. Sprawność odzysku ciepła z powietrza usuwanego sięga 90 procent. Urządzenie wymienia w ciągu godziny do 55 m³ powietrza. Przez zastosowanie kilku takich urządzeń można zrealizować złożone koncepcje wentylacji pomieszczeń.

Do zainstalowania urządzenia wystarcza jedno przebicie w ścianie zewnętrznej. Nie ma potrzeby prowadzenia dodatkowych kanałów powietrza. Wystarczy przyłącze elektryczne (230 V). Można wybierać między kwadratowym a okrągłym kształtem korpusu urządzenia. Urządzenie wentylacyjne Vitovent 200-D nadaje się na przykład doskonale do likwidacji problemów z zawilgoceniem po termomodernizacji budynku lub też do podniesienia komfortu klimatycznego pomieszczeń.

Dzięki odzyskowi ciepła można zaoszczędzić wiele energii grzewczej, w porównaniu np. z wietrzeniem przez okna i obniżyć swoje koszty ogrzewania.

Dodatkowy komfort zapewnia latem funkcja nawiewu bezpośredniego: w nocy chłodne powietrze omija wymiennik ciepła i płynie bezpośrednio do pomieszczeń.

Wysoka jakość powietrza

Vitovent 200-D, wyposażony w opcję elektrycznego wkładu grzejnego, pracuje w sposób wysoce zrównoważony, zapewniając efektywnym energetycznie budynkom wysoką jakość powietrza, także przy niskich temperaturach zewnętrznych.

Vitovent 200-D – Prosta obsługa i serwisowanie

Prosta obsługa i serwisowanie

Jednostka obsługowa wbudowana jest w maskownicę wewnętrzną. Wymiana filtrów powietrza oraz przeglądy i czyszczenie elementów wewnętrznych można przeprowadzać wygodnie od strony pomieszczenia.

Bezbateryjny pilot obsługowy (osprzęt) pozwala na komfortowe przełączanie trybów pracy jednego lub kilku urządzeń równocześnie. Dzięki jego zasilaniu, opartemu na efekcie piezoelektrycznym, nie wymaga on zasilania przewodem lub baterią ani żadnych robót instalacyjnych w budynku.

Dostępny w opcji sensor jakości powietrza steruje bezstopniowo pracą cichych, energooszczędnych wentylatorów w Vitovent 200-D odpowiednio do zmierzonych parametrów jakości powietrza. W trybie automatycznym obroty wentylatorów utrzymywane są tylko na takim poziomie, jaki jest konieczny do zapewnienia zdrowego i termicznie komfortowego klimatu.

Przekrój produktu

Przegląd

Przepływ objętościowy powietrza
Do 55 m³/h
Klasa efektywności energetycznej według rozporządzenia WE nr 1254/2014
energieeffizienklasse.png
Sterowanie ręczne: B • Lokalne sterowanie zapotrzebowaniem: A
Przeznaczony do powierzchni mieszkalnej
...
Stopień odzysku ciepła
Do 90%
Obszar zastosowania
Pojedyncze pomieszczenia lub mieszkania | Nowe budownictwo i obiekty modernizowane
Sposób montażu
Instalacja na ścianie zewnętrznej bez kanałów powietrza
Pozostałe właściwości
Zintegrowany regulator dysponujący 7 trybami pracy. Możliwość obsługi za pomocą bezprzewodowego przełącznika (wyposażenie dodatkowe). W połączeniu z czujnikiem jakości powietrza (wyposażenie dodatkowe) automatyczne dostosowanie strumienia objętościowego zależnie od jakości powietrza w pomieszczeniu. Funkcja powietrza doprowadzanego zapewnia przyjemny chłód także w okresie letnim (typ HRM).
Vitovent-200-D-Schnitt.png