Użyteczność publiczna

Sky Soho w Szanghaju, Chiny

Budynek biurowo-handlowy w Szanghaju jest imponującą, przemyślaną koncepcją, w której w równym stopniu uwzględniono przegrody zewnętrzne i instalację. Sześć kotłów Vitomax 200-HW zaopatruje Sky Soho w ciepłą wodę.

Foto: © ABCDstock / Shutterstock.com

Dynamiczna, futurystyczna architektura z wybiegającą w przyszłość technologią

Sky Soho to jeden z nowszych punktów orientacyjnych Szanghaju. Dzięki imponującym rozmiarom i zakrzywionym strukturom - przypominającym pod pewnym kątem kanion - ten nowoczesny budynek stanowi fascynujące połączenie dynamicznej, futurystycznej architektury i przyszłościowej technologii.

Zaprojektowany przez brytyjską architekt Zahę Hadid kompleks zajmuje powierzchnię prawie 350 000 metrów kwadratowych i znajduje się w bliskiej odległości od lotniska Hongqiao i centrum Szanghaju. Pełni on funkcję budynku biurowo-handlowego, przy czym samo 30 000 metrów kwadratowych zarezerwowane jest na sklepy detaliczne i restauracje; w tej ogromnej strukturze mieści się również ogromne kino o powierzchni 5000 metrów kwadratowych. Projektując Sky Soho, architekt zastosował zupełnie nowe podejście. Na

Na działce o długości 480 metrów i szerokości 250 metrów, 12 budynków połączonych jest 16 mostami. W ten sposób powstała rozgałęziona sieć przestrzeni, która oferuje widzowi wyjątkowe wrażenia wizualne. U stóp "kanionu" znajduje się obszar zwany Sunken Garden. Ten "ogród" o powierzchni 7000 metrów kwadratowych jest połączeniem przestrzeni publicznych i lokali handlowych.

przestrzeni publicznych i lokali handlowych. W projekcie budynku uwzględniono również ekologiczne materiały budowlane oraz system oczyszczania powietrza. Ponadto 30 procent powierzchni zarezerwowano na tereny zielone ("Green Office").

Dzięki zorientowanej na przyszłość zrównoważonej koncepcji Sky Soho, projekt otrzymał certyfikat "LEED" (Leadership in Energy and Environmental Design).

Kotły grzewcze Viessmann Vitomax 200-HW. Zdjęcie: © Viessmann

Technika instalacyjna Viessmann dla wysokiej efektywności energetycznej

Zintegrowana koncepcja przegród budowlanych i techniki instalacyjnej zapewnia niskie zapotrzebowanie na energię. Dlatego do ogrzewania i podgrzewania wody użytkowej w całym kompleksie budynków zainstalowano sześć kotłów Viessmann Vitomax 200-HW o łącznej mocy 24 MW. Te przemysłowe/komercyjne kotły wyróżniają się wyjątkową sprawnością i niezawodnością działania.

Podobnie jak Lotte World Tower w Seulu, Sky Soho Shanghai jest kolejnym zabytkiem architektury w Azji Wschodniej, który zdecydował się na zastosowanie wysokoefektywnej technologii firmy Viessmann.

Powiązane referencje

Przemysł
Użyteczność publiczna
Gaz
Powietrze

Leica Camera AG Wetzlar

Idiom projektowy siedziby firmy Leica w Wetzlar jest urzekająco wyjątkowy. Przywodzi na myśl obiektywy, soczewki i dalmierze. Viessmann uzupełnia ten kompleks o przemyślany, innowacyjny system energetyczny.

Więcej
Budynek mieszkalny
Słońce

Marco Polo Tower HafenCity Hamburg

W Marco Polo Tower ciepła woda użytkowa dostarczana jest do 55-metrowego budynku przez instalację solarną firmy Viessmann z kolektorami Vitosol 200-T o łącznej powierzchni 180 metrów kwadratowych.

Więcej
Przemysł
Biomasa
Olej
Słońce

Centrum logistyczne Marc Cain GmbH w Bodelshausen

W swoim centrum logistycznym w Bodelshausen marka odzieżowa Marc Cain postawiła na własną, lokalną sieć grzewczą z Viessmann Vitoflex 300-UF i Vitobloc 200 EM-20/39 do wytwarzania prądu.

Więcej
Budynek mieszkalny
Użyteczność publiczna
Elektryczność
Powietrze

Lotte World Tower Seul, Korea Południowa

Lotte World Tower znajduje się w centrum miasta i mieści apartamenty i biura, a także sklepy i restauracje. Przyjazne dla klimatu zaopatrzenie w energię pochodzi z 12 dużych pomp ciepła firmy Viessmann.

Więcej
Użyteczność publiczna
Gaz
Słońce

Niemiecka Giełda Papierów Wartościowych Eschborn

Deutsche Börse Eschborn uzyskała certyfikat LEED Platinum dzięki zrównoważonemu projektowi budynku i jego zaletom w zakresie zrównoważonego rozwoju. Ciepło i energia elektryczna są dostarczane przez dwa gazowe kotły kondensacyjne Viessmann Vitobloc 200 i Vitosol 200-F.

Więcej
Przemysł
Użyteczność publiczna

Centrum logistyczne Mammut Sports Group AG, Memmingen

Europejskie centrum logistyczne w Memmingen wykorzystuje energię odnawialną do ogrzewania i chłodzenia. Centrum energetyczne składa się z trzech pomp ciepła solanka/woda firmy Viessmann, które wykorzystują naturalne ciepło wód gruntowych.

Więcej