Co należy zrobić w przypadku usterki? - Gdy system grzewczy Viessmann sygnalizuje usterkę

Poproś o bezpłatną konsultację
Bild: © stoatphoto / Shutterstock.com

System grzewczy firmy Viessmann wykonuje swoją pracę prawie niezauważalnie. Zauważa się ją dopiero wtedy, gdy występują zakłócenia i pomieszczenia pozostają zimne. Jeżeli w instalacji grzewczej firmy Viessmann wystąpi usterka, to wyświetli się komunikat o usterce. W dalszej części wyjaśnimy, jak najlepiej postępować w przypadku takiego komunikatu i na co należy zwrócić uwagę.

Co należy zrobić w przypadku komunikatu o usterce

Zasadniczo: jeśli w Państwa ogrzewaniu Viessmann coś się psuje, to znaczy, że w systemie grzewczym wystąpiła usterka. Może to być wada lub usterka. W każdym razie nie należy jej ignorować. W najgorszym wypadku może mieć poważne i kosztowne konsekwencje. Dlatego tym bardziej należy zwrócić uwagę na pewne kwestie, gdy Państwa system grzewczy Viessmann sygnalizuje usterkę.

W jaki sposób wyświetlany jest komunikat o usterce?

Na to pytanie nie ma ogólnej odpowiedzi. Wynika to z faktu, że produkty firmy Viessmann w różny sposób sygnalizują usterki. Informacje specyficzne dla danego produktu znajdują się zawsze w instrukcji obsługi dla użytkownika systemu. Można je łatwo i bezpiecznie pobrać w formie plików PDF za pośrednictwem naszej bazy danych ViBooks.

Odpowiednia reakcja na komunikat o błędzie

Podstawowa zasada brzmi: zachować spokój. W przypadku pojawienia się komunikatu o usterce należy najpierw zapoznać się z instrukcją obsługi instalacji grzewczej. Znajdują się tam szczegółowe wskazówki dotyczące postępowania. W większości przypadków można wywołać konkretny kod usterki. Należy go zanotować. Jest to ważne dla instalatora, do którego należy się zwrócić w przypadku usterki systemu grzewczego firmy Viessmann. Wskazane jest również posiadanie numeru seryjnego. Można go znaleźć np. na tabliczce znamionowej instalacji grzewczej. Nasz poradnik wyjaśnia szczegółowo, jak znaleźć właściwego instalatora.

Im więcej informacji będą Państwo mieli pod ręką, tym łatwiej będzie pomóc jednemu z naszych partnerów handlowych.

Instrukcja krok po kroku

Jeżeli Państwa system grzewczy Viessmann sygnalizuje usterkę, wystarczy wykonać poniższe kroki:

  1. Sprawdzić rodzaj usterki.
  2. Zanotować kod usterki i numer seryjny.
  3. Powiadomić wykonawcę.

Naprawa systemu grzewczego Viessmann

Po zanotowaniu wszystkich ważnych informacji należy przekazać je instalatorowi. Jeżeli nie znaleźli Państwo jeszcze w swojej okolicy odpowiedniego wykonawcy napraw i konserwacji urządzeń grzewczych, wystarczy poszukać go za pomocą naszej wyszukiwarki lokalnych partnerów handlowych.

Nieprawidłowe naprawy wykonywane przez właściciela mogą niekiedy prowadzić do poważnych szkód materialnych. Dlatego też usterki w instalacji grzewczej firmy Viessmann mogą być usuwane wyłącznie przez wykwalifikowany i autoryzowany personel specjalistyczny. Gwarantuje to również zastosowanie oryginalnych komponentów i bezproblemową pracę instalacji w przyszłości.

Bezpośredni kontakt z wykonawcą instalacji grzewczej dzięki aplikacji ViCare

Aplikacja ViCare firmy Viessmann zapewnia większe bezpieczeństwo i komfort - także w przypadku komunikatu o usterce. System sygnalizacji świetlnej wskazuje, czy Państwa system grzewczy Viessmann działa prawidłowo, czy nie. Kolor zielony oznacza, że wszystko jest w porządku. Gdy kolor żółty, to serwis jest jeszcze w toku. Kolor czerwony oznacza błąd lub usterkę w instalacji grzewczej. W tym przypadku wyświetlany jest również komunikat o usterce. Duży plus tej aplikacji: w przypadku wystąpienia usterki instalator jest automatycznie powiadamiany. Warunek: użytkownik udzielił zezwolenia na serwis. Można to łatwo zrobić za pomocą dwóch kliknięć. Instalator ma wtedy wgląd w dane systemowe i może natychmiast zareagować w przypadku wystąpienia usterki w systemie grzewczym firmy Viessmann.

Większość zainstalowanych od 2004 roku gazowych i olejowych systemów grzewczych firmy Viessmann, jak również pompy ciepła od 2010 roku i systemy grzewcze na paliwo stałe od 2016 roku mogą być sterowane niedrogo, łatwo i szybko za pomocą ViCare.