Nasze rozwiązania systemowe Viessmann dla budynków mieszkalnych

Poproś o bezpłatną konsultację

Viessmann oferuje dopasowane do potrzeb rozwiązania systemowe dla wszystkich nośników energii do zastosowania w domach jednorodzinnych i budynkach mieszkalnych. Nasz bogaty program obejmuje kotły kondensacyjne na olej i gaz, mikrokogenerację z ogniwami paliwowymi PEM oraz elektrociepłownie.

W ofercie systemów energii odnawialnej znajdują się systemy solarne do podgrzewania ciepłej wody użytkowej, wspomagania ogrzewania i chłodzenia, a także specjalne kotły na polana, zrębki i pelety. Dostępne są również urządzenia hybrydowe, pompy ciepła i systemy przechowywania lodu, które wykorzystują energię z ziemi, z wód gruntowych lub z powietrza atmosferycznego, a także systemy fotowoltaiczne i wentylacyjne.

Kompas modernizacyjny Viessmann - prowadzi do optymalnego rozwiązania modernizacyjnego dla Państwa instalacji grzewczej

Modernizacja instalacji grzewczej jest opłacalna. Dzięki naszemu kompasowi modernizacyjnemu pokażemy Państwu, jakie macie Państwo możliwości techniczne i jak mogą się one Państwu opłacić pod względem oszczędności kosztów ogrzewania i dopłat do poszczególnych nośników energii.

Program produktów

Poniżej znajdą Państwo przegląd bogatego programu produktów firmy Viessmann. Kliknij na nagłówek, aby dowiedzieć się więcej.

Pompa ciepła

Pompy ciepła to pierwszy wybór dla tych, którzy chcą obniżyć rachunki za ogrzewanie i wytwarzać ciepło w sposób bardziej przyjazny dla środowiska. W końcu środowisko zapewnia pompie ciepła nieograniczone i darmowe dostawy potrzebnej energii. Ten pełnowartościowy system grzewczy potrzebuje bardzo mało prądu dla swoich napędów i pomp, aby tę energię udostępnić. Pompa ciepła uniezależnia od paliw kopalnych, a ponadto aktywnie przyczynia się do redukcji emisjiCO2 i ochrony klimatu.

Kotły na paliwa stałe

W oparciu o dzisiejsze ceny energii i przy uwzględnieniu całkowitych nakładów inwestycyjnych, system grzewczy na drewno jest realną alternatywą. Dzięki zaawansowanej technice firmy Viessmann ogrzewanie drewnem jest teraz efektywne i wygodne. Niezależnie od tego, czy szukają Państwo urządzenia pomocniczego, czy kompletnego systemu grzewczego, program firmy Viessmann oferuje elastyczne rozwiązania, opalane w zależności od rodzaju kotła polanami lub peletami.

Kolektory słoneczne

Kolektory słoneczne firmy Viessmann spełniają wszystkie wymagania dotyczące efektywnego i oszczędnego wspomagania ogrzewania i podgrzewu ciepłej wody użytkowej. Dzięki szerokiej ofercie kolektorów płaskich i próżniowych firma Viessmann oferuje elastyczne i indywidualne rozwiązania w zakresie uzupełnienia instalacji solarnej o każdy nowoczesny system grzewczy.

Fotowoltaika i zasobniki energii

Energia ze słońca - każdy może wytwarzać własny prąd, instalując system fotowoltaiczny firmy Viessmann. Przetwarzanie darmowej energii słonecznej na prąd jest korzystne finansowo w stosunku do samozużycia, a w połączeniu z systemami magazynowania energii zapewnia także niezależność od sieci publicznej.

Hybrydowy system grzewczy

Viessmann łączy wysokoefektywną technikę kondensacyjną z wykorzystaniem darmowej energii ekologicznej. Kompaktowe urządzenie hybrydowe Vitocaldens 222-F umożliwia znalezienie optymalnej kombinacji odnawialnych i konwencjonalnych źródeł energii. Jeśli chodzi o doposażenie istniejących kotłów kondensacyjnych w darmową energię ekologiczną, firma Viessmann ma dla Państwa odpowiedni system: Powietrzną pompę ciepła typu split Vitocal 250-S można połączyć z wiszącym lub stojącym na podłodze kotłem kondensacyjnym.

Gazowe systemy grzewcze

Czy to kompaktowe, naścienne gazowe kotły kondensacyjne, urządzenia stojące, czy też kotły średniej wielkości o dużym zapotrzebowaniu na ciepło. Program kotłów gazowych firmy Viessmann spełni wszystkie oczekiwania dotyczące efektywnej i ekonomicznej gazowej instalacji grzewczej.

System ogrzewania olejowego

Nasz program kotłów olejowych spełni wszystkie Państwa oczekiwania dotyczące wydajnego i ekonomicznego ogrzewania olejowego - zarówno w domu jednorodzinnym, jak i w małym budynku mieszkalnym. Dzięki szerokiej gamie różnych mocy do 80 kW są one również idealnie przygotowane do każdego zastosowania.

Podgrzewacze wody

Wewnętrzna powierzchnia podgrzewacza wody ma decydujące znaczenie dla higienicznego podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Dlatego firma Viessmann stawia na dwa wysokiej jakości materiały: Powłoka emaliowana Ceraprotect dla bezpiecznej, trwałej ochrony przed korozją w programie Vitocell 100 oraz stal szlachetna w programie Vitocell 300 dla wyjątkowych standardów higienicznych. W programie podgrzewaczy Vitocell znajdą Państwo odpowiedni dla siebie podgrzewacz ciepłej wody użytkowej.

Wentylacja mechaniczna

Systemy wentylacji mechanicznej firmy Viessmann wyróżniają się innowacyjną techniką. Są trwałe, niezawodne i pracują szczególnie cicho. Dzięki różnym poziomom wyposażenia można je elastycznie stosować w najróżniejszych sytuacjach - zarówno w nowym, jak i w modernizowanym budynku.

Elektryczne systemy ogrzewania i podgrzewania wody użytkowej

Komfortowe ogrzewanie c.w.u. i wytwarzanie ciepła za pomocą energii elektrycznej

Akcesoria

Innowacyjny program akcesoriów Vitoset jest doskonale dopasowany do wszystkich innych produktów firmy Viessmann i w imponujący sposób pokazuje kompetencje systemowe firmy Viessmann.

Rozwiązania grzewcze i systemowe dla nowych budynków i projektów modernizacyjnych

Mimo że zasoby gazu ziemnego i ropy naftowej są ograniczone, ich globalne zużycie rośnie. Jednocześnie emisja CO₂ powoduje ocieplenie naszej atmosfery i prowadzi do zmian klimatycznych. Ci, którzy patrzą długofalowo, oszczędnie korzystają z paliw kopalnych, starają się zwiększyć efektywność ogrzewania, chłodzenia, wentylacji i wytwarzania prądu oraz w coraz większym stopniu stawiają na energię odnawialną. Na tych stronach znajdziesz wszystkie informacje dotyczące ogrzewania w nowym budownictwie i projektach modernizacyjnych.

Smart Home - inteligentne mieszkanie z Viessmannem

Jednym ze sposobów na oszczędzanie energii jest zastosowanie rozwiązań typu smart home, a więc inteligentnej techniki grzewczej firmy Viessmann. Dowiedz się tutaj, jak to dokładnie może wyglądać.

Dzielnica Rosenstein w Stuttgarcie

Rozwiązania dla branży mieszkaniowej

Nasz cel: uczynić ochronę klimatu przystępną cenowo w sektorze mieszkaniowym. Tutaj znajdą Państwo rozwiązania dla neutralnych klimatycznie budynków mieszkalnych we współpracy z Grupą Viessmann.

Blauhaus w Mönchengladbach (zdjęcie: © Thorsten Arendt Fotografie)

Informacje dla architektów

Jako architekt występują Państwo w roli niezależnego doradcy. Firma Viessmann jest Państwa partnerem w tej pracy. Nasze informacje dla architektów są precyzyjnie dopasowane do Państwa potrzeb i doskonale łączą architekturę z techniką.

Poradniki i serwis

Poniżej znajdziesz liczne poradniki i serwisy, z których możesz skorzystać, aby dowiedzieć się więcej o istniejącym systemie grzewczym lub dowiedzieć się, który z nich byłby odpowiedni przed dokonaniem zakupu.